РЕВОЛЮЦІЯ ЧИ РУЙНАЦІЯ?

17-03-2014, 17:45

РЕВОЛЮЦІЯ ЧИ РУЙНАЦІЯ?
Недільного ранку, 2 березня, випадкові перехожі та діти, які за звичкою гралися на подвір'ї Боярської ЗОШ №2, побачили розбитий дощенту пам'ятник М. Островському, який впродовж кількох десятиліть стояв біля Боярського краєзнавчого музею.
Час проливати світло,
а не творити темні справи

Спочатку не сміливо, а потім завзято ці хлопці взялися допомагати працівникам музею збирати уламки погруддя. І це для них, гадаємо, стало кращою наукою, ніж численні розповіді вчителів про повагу до своєї історії.
Міський голова Тарас Добрівський вважає руйнування пам'ятника М. Островському варварством. "Коли йдеться про руйнування чого б то не було під покровом ночі, можу сказати тільки одне. Люди, які зробили це, не були переконані в своїй правоті. Історія, на жаль, завжди обслуговувала ідеологію. І в цьому питанні завжди було багато темних плям. Нині ж настав час, коли слід проливати світло, а не творити темні справи.
Думаю, що особи, які на власний розсуд вирішили за всю громаду міста, насправді просто не знали, чим зайнятися. Краще б спрямували енергію на допомогу іншим людям, які потребують підтримки суспільства".
Свою думку з приводу руйнування пам'ятника висловила директор Боярського краєзнавчого музею Любов Кравченко.
Чим завинив
Микола Островський?

2 березня 2014 р. о 00 год. 30 хв. невідомі особи знищили пам'ятник письменнику М. Островському (автори В. Клоков та В. Одинець), який у 1974 році був встановлений на території Боярського краєзнавчого музею (охоронний № 1230-а). Цей пам'ятник має мистецьку цінність і є культурним надбанням нашого народу.
Мені шкода людей, які скоїли цей ганебний вчинок. Шкода, що вони мають таку убогу душу, хоч і їздять на дорогих "Мерседесах". Саме в прощенну неділю їм захотілося скоїти злочин. Я не знаю, чим вони мотивували свій вчинок, але я прекрасно розумію, що ці "герої", навіть уявлення не мають, хто такий М. Островський.
То ж хочу, хлопці, вам розповісти: Микола Островський - не кат і не окупант, а простий український юнак, який у свої 16 років, як і герої нашого Майдану, мріяв про світле, справедливе життя для свого народу. Він з романтизмом кинувся у вир подій Жовтневої революції, яка не виправдала його сподівань.
Згодом Коля Островський напише в листі своїй знайомій: "Порыв … желания жить своей мечтой бросил меня в армию в 1920 г., но я быстро понял, что душить кого-то - не значит защищать свободу".
Доля прикувала молодого чоловіка до ліжка на довгі дев'ять років. Сліпий, нерухомий, з окостенілим хребтом, з постійними фізичними болями, коли рука сама тягнеться до револьвера, він збирає волю в кулак і приймає рішення: "Умій жити і тоді, коли життя стає нестерпним, зроби його корисним".
І він робить! Він пише книгу - не автобіографію, а роман "Як гартувалася сталь". З цією книгою українські воїни визволяли свою Батьківщину від фашистської навали. Цей твір вселив у душі багатьох людей з фізичними вадами розуміння, що найдорожче у світі - це життя і що за своє життя, за своє місце під сонцем потрібно боротись.
У Боярському краєзнавчому музеї є багато спогадів художників, поетів, письменників з фізичними вадами, які розповідають, що саме книга М. Островського навчила їх жити і дала можливість відчути себе повноцінними громадянами суспільства.
І як не дивно, саме наш український хлопець Микола Островський для мільйонів китайських молодих людей є прикладом для наслідування: як потрібно любити свою Батьківщину. В музейній книзі відгуків є запис одного з китайських екскурсантів: "На примере Павки Корчагина мы учим молодежь любить свою Родину и работать во имя своей Родины".
Мабуть, саме тому китайський народ сьогодні має великі досягнення в економіці. Ми ж свою молодь виховуємо на американських бойовиках та особистому вандалізмі.
Будь-який пам'ятник у цивілізованому суспільстві демонтується відкрито, якщо є якісь ідеологічні розбіжності, а те, що зробили ви, хлопці, перед Великим Християнським постом - це злочин перед людьми і перед Богом.
Я, мабуть, ніколи не зрозумію: чим завинив письменник Микола Островський перед вами?
Можливо, це провокація, щоб знищити паростки демократії, які щойно зародились в нашій незалежній Україні?
РЕВОЛЮЦІЯ ЧИ РУЙНАЦІЯ?
РЕВОЛЮЦІЯ ЧИ РУЙНАЦІЯ?
РЕВОЛЮЦІЯ ЧИ РУЙНАЦІЯ?

Навігація порталу

Зворотний зв"язок

Шановні відвідувачі нашого сайту!
Поставити запитання
міському голові
Тарасу Григоровичу Добрівському
чи висловити свою думку
Ви можете за електронною адресою
e-mail: mer_boyarka@ukr.net
або залишити інформацію
у будь-який час
за телефоном 42-246

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Календар

«    Грудень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31