ПАТ «КИЇВОБЛЕНЕРГО» ІНФОРМУЄ
5-12-2014, 18:20
ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ!
Надаємо роз’яснення стосовно основних питань щодо введення Графіків аварійних відключень.
1, 2 та 3 грудня компанія отримала розпорядження від Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» щодо застосування графіків аварійних відключень в Україні, зокрема у Київській області. Наголошуємо, що всі мережі Товариства є частиною єдиної енергетичної системи країни. Згідно із законом України «Про електроенергетику» від 06.10.2011 р. N 3830-VI): об'єднана енергетична система України - сукупність електростанцій, електричних і теплових мереж, інших об'єктів електроенергетики, які об'єднані спільним режимом виробництва, передачі та розподілу електричної і теплової енергії при централізованому управлінні цим режимом.
Основною причиною введення графіків є виникнення дефіциту потужності, що призвело до порушення балансу між виробництвом та споживанням електричної потужності в об’єднаній енергетичній системі України. Основною метою заходів є збереження цілісності енергосистеми та недопущення розбалансування її роботи.
Графік аварійних відключень вводиться диспетчером центральної енергетичної системи України, який надає команду про обмеження електропостачання в тій чи іншій області згідно з «Інструкцієї про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання». Згідно з п. 1.4 цього документу, «Інструкція є обов'язковою для Державного підприємства, електроенергетичних систем, Держенергонагляду, підприємств електроенергетики і споживачів незалежно від форм власності, а також організацій, що проектують системи зовнішнього і внутрішнього електропостачання споживачів» (пункт 1.4 глави 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 142 (z0425-14) від 12.02.2014).
Тобто, ПАТ «Київобленерго» лише виконує команду диспетчера ЦЕС та не має повноважень самостійно вводити графіки аварійних відключень і діє виключно у правовому полі. Під час введення в дію ГАВ, відключаються від послуг електропостачання споживачі на потужність, що визначена в розпорядженні.
В першу чергу, під обмеження підпадають промислові підприємства та організації, які не належать до сфери життєзабезпечення, соціального та житлового фонду (лікарні, водоканали тощо ).
Але маємо наголосити, що можливості застосовувати ГАВ виключно до юридичних споживачів немає, адже разом з ними під відключення частково підпадає і населення. Графіки відключень складаються таким чином, щоб у керованому режимі зменшити навантаження, а у разі якщо не вдається відновити баланс між виробництвом і споживанням електричної потужності, починає спрацьовувати захисна автоматика.
Оскільки Графіки аварійних відключень вводяться в дію та скасовуються розпорядженням диспетчера Центральної енергосистеми НЕК «Укренерго», проінформувати споживачів про такі відключення та передбачити їх тривалість заздалегідь, на жаль, не можливо. Застосування графіків аварійних відключень триватимуть до вирівнювання балансу між виробництвом та споживанням електричної потужності, тобто до тих пір, коли знизиться рівень споживання до рівня виробництва потужності.
ПАТ «Київобленерго» звертається до споживачів з проханням економно та раціонально використовувати електричну енергію та не користуватися одночасно кількома потужними електроприладами. Особливо актуальним питання обмеження споживання електроенергії стоїть у години найбільшого навантаження: з 8:00 до 11:00 та з 17:00 до 22:00 години. Саме в ці години споживачі вмикають одночасно найбільш енергоємні електроприлади: електрочайники, кондиціонери, бойлери, теплі поли, праски та пральні машини. Звісно, ми не закликаємо відмовитися від всіх благ цивілізації, а лише просимо відповідально та розумно підходити до споживання електроенергії. Враховуючи велику кількість побутової техніки в кожній оселі, важливо використовувати економну техніку класу А, А+, А++ та уникати одночасного використання енергоємних приладів. Оптимальний варіант – використовувати такі прилади вночі, коли електроспоживання є мінімальним. Такі досить нескладні заходи дозволять вирівняти баланс між виробництвом та споживанням електроенергії.
Зі свого боку ПАТ «Київобленерго» рекомендує споживачам вимикати з розеток електроприлади, особливо виходячи з дому, по можливості не користуватися ліфтами, використовувати акумуляторні світильники та ліхтарі під час обмеження електропостачання, адже використання приладів з відкритим вогнем може стати причиною пожежі та нести небезпеку для життя та здоров’я людей. Керівникам медичних заходів та комунальних установ, що відносяться до першої та другої категорії надійності рекомендуємо перевірити готовність резервних джерел живлення.
Всю оперативну інформацію можливо отримати за багатоканальним телефоном цілодобового кол-центру: (044)459-07-40.