ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ:

18-05-2015, 19:09

ЗАСТОСУВАННЯ РЕЄСТРАТОРІВ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ ФІЗИЧНИМИ ОСОБАМИ-ПІДПРИЄМЦЯМИ ПЛАТНИКАМИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
Згідно Закону України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку.
Вимоги стосовно застосування реєстраторів розрахункових операцій набирають чинності:
• для платників єдиного податку третьої групи - з 01.07.2015;
• для платників єдиного податку другої групи - з 01.01.2016 (абз. 5 п. 1 розд. ІІ «Перехідні положення» Закону України від 28 грудня 2014 року № № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»).
Не поширюються вказані норми, згідно з п.296.10 ст.296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями, на платників єдиного податку другої і третьої груп при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платників єдиного податку першої групи.
Також якщо платники єдиного податку другої і третьої груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядкута переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення відповідно до норм Податкового кодексу України перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

ЗА КОРИСТУВАННЯ ПРИРОДНИМИ РЕСУРСАМИ НАДХОДЖЕННЯ ДОСЯГЛИ ПОНАД 2,7 МЛН. ГРН.
Платежі за користування природними ресурсами – є найважливішим компонентом економічного механізму природокористування.
Так, підприємцями Києво-Святошинському району за минулі чотири місяці 2015 р. сплачено понад 2,7 млн. грн. за користування природними ресурсами, що на 1,0 млн. грн. більше ніж за січень – квітень минулого року.
Надходження з плати за користування лісовими ресурсами у січні - квітні 2015 р. склали 1,4 млн. грн., що на 558,6 тис. грн. більше показника аналогічного періоду минулого року. Темп росту до минулого року склав 169,1 %.
В свою чергу платежі за користування надрами за 4 місяці 2015 р. склали суму майже 746 тис. грн., що на 541,7 тис. грн. більше показника аналогічного періоду 2014 року. Темп росту до показника минулого року склав 365,3 %.
Також, з початку 2015 р. надходження з плати за спеціальне користування водними ресурсами перевищили суму 589 тис. грн. Зазначена сума на 11,3 тис. грн. перевищила показники надходжень аналогічного періоду 2014 року. Темп росту до минулого року склав 102,0 %.

З ПОЧАТКУ РОКУ МІСЦЕВИЙ БЮДЖЕТ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ ПОПОВНИВСЯ НА ЗНАЧНУ СУМУ
Завданням місцевого бюджету є забезпечення необхідними грошовими ресурсами фінансування завдань та функцій, віднесених до предметів ведення місцевого самоврядування. Місцевий бюджет є дуже важливою фінансово-економічною категорією, інструментом вирішення проблем місцевого рівня.
Так, з початку 2015 року до місцевого бюджету Києво-Святошинського району надійшло податку на доходи фізичних осіб на суму понад 144 млн. гривень.
Також значною у загальній сумі надходжень до місцевих бюджетів є сума єдиного податку на підприємницьку діяльність. Так, у січні – квітні 2015 р. сума надходжень з єдиного податку склала понад 29,2 млн. грн. З початку 2015 року зафіксовано 9,5 млн. грн. приросту по надходженням зі сплати єдиного податку в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Темп росту до минулого року склав 148,4 %.
Надходження з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у квітні 2015 року склали суму понад 4,5 млн. грн., а з початку 2015 року – майже 5,3 млн. грн., що на 5,2 млн. грн. більше показника січня - квітня 2014 року.

ПЛАТНИКИ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ
СПЛАТИЛИ ПОНАД 29 МЛН. ГРН. АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ
Суб’єкти підприємницької діялності, які зареєстровані у Києво-Святошинському районі сплачують акцизний податок з наступних видів підакцизних товарів, а саме: алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти.
Так, у квітні 2015 року платники податків Києво-Святошинського району сплатили майже 11 млн. грн. акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів. А загалом з початку року платники Києво-Святошино сплатили до бюджету понад 29,0 млн. грн. зазначеного податку.
Нагадаємо, що базовий податковий період для сплати податку відповідає календарному місяцю.
Платники податку з підакцизних товарів (продукції), вироблених на митній території України, та імпортери алкогольних напоїв та тютюнових виробів подають щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому статтею 46 Податкового кодексу України.

МЕШКАНЦЯМИ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ ПОДАНО 1213 ДЕКЛАРАЦІЙ ПРО ОТРИМАНІ ДОХОДИ ЗА 2014 РІК
У Києво-Святошино під час проведення кампанії декларування загальна задекларована сума доходів громадян за 2014 рік становила понад 455,5 млн. грн.
Так, 54 жителя Києво-Святошинського району задекларували отримані ними доходи в розмірі більше 1 млн. грн. на загальну суму понад 279 млн. грн.
Самостійно задекларована сума податкових зобов’язань становить майже 15 млн. грн., з яких на сьогодні сплачено вже понад 550 тис. грн.
Із загальної кількості поданих декларацій 12 громадян задекларували отримані доходи від операцій з продажу об’єктів рухомого/нерухомого майна у 2014 році. Сума доходу становить понад 88 млн. грн. Задекларували доходи у вигляді спадщини та/чи дарування більше 261 громадян на загальну суму майже 52 млн. грн.
В ході проведення деклараційної кампанії до оподаткування залучено 20 громадян, які здавали в найом нерухоме майно. Сума задекларованих доходів склала 2,7 млн. грн., самостійно визначені податкові зобов’язання – 401 тис. грн.
Також мешканці Києво-Святошинського району активно користуються своїм правом на отримання податкової знижки. Ними було подано 595 декларацій. Загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету складає понад 1,9 млн. грн.

НА КИЇВЩИНІ БЕЗКОШТОВНО ВИДАНО МАЙЖЕ 6,3 ТИС. ПОСИЛЕНИХ СЕРТИФІКАТІВ ВІДКРИТИХ КЛЮЧІВ

Всього з початку діяльності відділу реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Київській області управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС обслуговує майже 21 тис. клієнтів та 64,7 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.
З початку року відділом реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Київській області управління (центру) сертифікації ключів ІДД ДФС скористалися 2059 клієнтів, яким безкоштовно видано майже 6,3 тис., посилених сертифікатів відкритих ключів.
Найбільшим попитом сервіс користується у фізичних осіб (послуги отримали 1321 клієнт) яким сформовано майже 2,9 тис., посилених сертифікатів відкритих ключів.
Також надано послуги 738 юридичним особам та сформовано майже 3,4 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.
Нагадаємо, що у зв’язку зі зміною найменування АЦСК ІДД ДФС сформовано нові технологічні сертифікати центру та серверів центру, які необхідно додати до файлового сховища програмного забезпечення, що використовується для накладення електронного цифрового підпису на електронні документи.
Завантажити повний перелік актуальних технологічних сертифікатів АЦСК ІДД ДФС можна у розділі «Сертифікати АЦСК» офіційного інформаційного ресурсу.

ВЕЛИКИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ КИЇВЩИНИ СПЛАЧЕНО
БІЛЬШЕ 2 МЛРД. ГРИВЕНЬ
Великі підприємства області (кожним з яких сплачено понад 1,0 млн. грн.) сплатили 2 113,1 млн. грн. або 58,7 відс. загального збору платежів до Зведеного бюджету.
Найбільші суми сплачено:
ПАТ "Київобленерго" – 54,4 млн. грн., перевищення відповідного показника 2014 року на 1,0 млн. грн.;
ТОВ «Вінер Імпортс Україна» – 44,5 млн. грн.;
ТОВ «Укртрансоіл-2009» – 41,0 млн. грн., що на 17,9 млн. грн. більше січня-квітня 2014 року;
ПАТ "ВБД Україна" – 39,8 млн. грн.;
ПАТ «Київський КПК» – 38,9 млн. грн., що у 2 рази більше відповідного періоду минулого року;
ДП «Укррефтранс» – 32,5 млн. грн., що перевищило 2014 рік на 11,6 млн. грн.;
ПСП "Агрофірма "Світанок" – 19,4 млн. грн.;
ДП ПАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта» – 30,2 млн. грн.;
ПАТ "Миронівський Хлібопродукт" – 26,8 млн. грн., перевищення склало на 2,3 млн. гривень.

НА КИЇВЩИНІ ЗА СІЧЕНЬ-КВІТЕНЬ НАДІЙШЛО ДО БЮДЖЕТУ БІЛЬШЕ 7 МЛН. ГРН. ЗАДЕКЛАРОВАНИХ ГРОМАДЯНАМИ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
Внаслідок проведеної органами державної фіскальної служби кампанії декларування громадян до державних податкових інспекцій області з початку 2015 року громадянами подано майже 12,5 тисяч декларацій, в тому числі 203 громадянина задекларували отримані ними у 2014 році доходи більше 1 млн. гривень.
Загальна задекларована сума доходів становить 2,2 млрд. грн., що на 328 млн. грн. більше ніж минулого року, в т.ч. громадянами – «мільйонерами» задекларовано майже 1,2 млрд. гривень. При цьому, за чотири місяці минулого року задекларували доходи більше 1 млн.грн. 214 громадянина на загальну суму 857,2 млн.гривень.
Станом на 01.05.2015 надійшло до бюджету більше 7 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, тоді як термін сплати задекларованих громадянами податкових зобов’язань по кампанії декларування - до 01.08.2015 року.
Із загальної кількості поданих декларацій 86 громадян задекларували отримані доходи від операцій з інвестиційними активами на загальну суму 75,3 млн. гривень.
Крім того, залучено до оподаткування 724 громадянина, які здавали в найм нерухоме/рухоме майно. Сума задекларованих доходів складає 62,6 млн. гривень.
Також, 346 громадян задекларували доходи отримані у 2014 році від операцій з продажу об’єктів нерухомого/рухомого майна. Задекларована сума доходу становить більше 299,4 млн. гривень.
Залучено до декларування більше 2578 громадян, які отримали доходи у вигляді спадщини та/чи дарування. Загальна сума задекларованих доходів становить більше 358,8 млн. гривень. При цьому на відповідну дату минулого року 2046 громадянами задекларовано відповідні доходи на суму 265,3 млн. гривень.
Задекларували отримані у 2014 році іноземні доходи 131 громадянин у сумі 77,2 млн. гривень.
Із загальної кількості поданих декларацій скористались правом на отримання податкової знижки 4639 громадян. Вже на сьогодні 2624 громадянам повернуто більше 5,2 млн. гривень.

ПЛАТНИКАМ КИЇВЩИНИ ВІДШКОДОВАНО МАЙЖЕ 700 МЛН. ГРИВЕНЬ
З початку 2015 року платникам Київської області відшкодовано 692,3 млн. грн., із них: на розрахунковий рахунок 463,9 млн. грн. та за процедурою автоматичного бюджетного відшкодування 350,3 млн. грн.
Частина компенсації податку на додану вартість, отриманої підприємствами Київської області в автоматичному режимі протягом 4 місяців 2015 року, складає 76%, проти 42% за 2014 рік.
Слід зазначити, в квітні 2015 року в порівнянні з березнем, обсяг автоматичного бюджетного відшкодування зріс майже в 5 разів і становить 163,8 млн. грн. відшкодованих сум.

КИЇВСЬКА МИТНИЦЯ ДФС ЗАБЕЗПЕЧИЛА НАДХОДЖЕННЯ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ БЛИЗЬКО 3 МЛРД. ГРИВЕНЬ
Київською митницею ДФС у квітні 2015 року забезпечено надходжень до Державного бюджету України 2,7 млрд. грн.
За результатами реалізації митницею заходів, спрямованих на забезпечення максимальних надходжень та залучення наявних резервів, зокрема, в напрямку контролю за визначенням митної вартості товарів, їх класифікацією та країною походження, додатково у квітні 2015 року до Державного бюджету України надійшло 98,2 млн. гривень.
Основними бюджетоформуючими товарами, митне оформлення яких здійснювалось у квітні 2015 року в зоні діяльності митниці були:
«автомобілі легкові» – сплачено митних податків на загальну суму 402,0 млн. грн. (14,9%);
«засоби захисту рослин» - 289,1 млн. грн. (10,7%);
«нафтопродукти» – 195,7 млн. грн.(7,3%);
«лікарські засоби» – 142,5 млн. грн. (5,3%).

ПЛАТНИКИ КИЇВЩИНИ ПОПОВНИЛИ БЮДЖЕТ НА 13,5 МЛРД. ГРИВЕНЬ
З початку 2015 року ГУ ДФС у Київській області до зведеного бюджету забезпечено надходження 3,6 млрд. гривень. В порівнянні з попереднім роком показник перевищений на 626,8 млн. грн. або на 21,1%.
Київська митниця ДФС забезпечила надходження до Державного бюджету України 9,9 млрд. гривень.
До загального фонду державного бюджету ГУ ДФС у Київській області зібрано 2,1 млрд. гривень. Темп росту до фактичного показника січня-квітня 2014 року у відповідних умовах складає 150,9 відс. або додатково майже 720 млн. гривень.
У розрізі основних платежів за січень-квітень 2015 року забезпечено надходження до державного бюджету податку на додану вартість 1,1 млрд. грн., що більше відповідного періоду м.р. у відповідних умовах на 43,4% або на 338,5 млн. гривень. Акцизного податку із вироблених в Україні підакцизних товарів – 69,0 млн. грн., що у відповідних умовах більше надходжень м.р. майже у 3 рази або на 44,9 млн. гривень. Акцизного податку із ввезених на територію України підакцизних товарів – 16,9 млн. грн., що у відповідних умовах більше надходжень м.р. більш ніж у 3 рази або на 12,3 млн. гривень. Отримано 6,9 млн. грн. частини чистого прибутку (доходу) державних підприємств, це більше показника попереднього у 2 рази або на 3,8 млн. гривень.
Надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складає 2,3 млрд. гривень.

З ПОЧАТКУ РОКУ ПЛАТНИКАМИ КИЇВЩИНИ СПЛАЧЕНО 2,3 МЛРД. ГРН. ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Протягом перших чотирьох місяців поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування склали 2,3 млрд. грн.
Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”.

НОВА ФОРМА ЗВІТНОСТІ З ЄДИНОГО ВНЕСКУ
Головне управління ГУ ДФС у Київській області повідомляє, що 30 квітня 2015 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435, яким затверджено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок).
Порядком затверджено нову форму звітності з єдиного внеску, порядок формування та строки подання зазначеного звіту до фіскальних органів.
Зокрема, передбачено, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти, Звіт до фіскальних органів дозволено надсилати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення. У такому випадку, страхувальник зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного фіскального органу не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання Звіту. Така звітність вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.
Крім того, підприємці, які не використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, Звіт за найманих працівників не подають.
Водночас, фізичні особи - підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов'язані подавати самі за себе Звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім фізичних осіб - підприємців на спрощеній системі оподаткування, які є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію за віком або соціальну допомогу.
Звітність за квітень 2015 року (у травні 2015 р.) подається за формами звітності, затвердженими наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454.
Звітність за формами, затвердженими відповідно до Порядку №435, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.06.2015 року (звіти за травень 2015 р.).

ДВОХ БУРЕНЬКИХ ВЕДМЕЖАТ ЗДАЛИ В БАГАЖ, ЯКИЙ ПРЯМУВАВ ДО ДУБАЇ
Працівниками Управління аналізу ризиків та протидії митним правопорушенням Київської митниці ДФС в пункті пропуску «Бориспіль» у співпраці зі службою авіабезпеки ДП МА «Бориспіль» зафіксовано спробу незаконого переміщення через митний кордон України живих тварин.
Дві дорожні сумки з контейнерами для перевезення живих тварин, у яких і знаходилися двійко бурих ведмежат, було виявлено в багажному відділенні термінального комплексу «Д» ДП МА «Бориспіль» серед речей пасажирів, які прямували до Дубаї.
Тварини поводилися неспокійно, їхній вимогливий рев було чути з кімнати митників навіть у зал відльоту, де пасажири проходили передпольотний контроль на авіабезпеку. Щоб не змучати і зайвий раз не травмувати тварин, яких переміщували без жодних нормальних умов для цього, митники зв’язалися з ветеринарами і направили їх для огляду до районного ветеринарного закладу.
Складено протокол про порушення митних правил.

РОЗМІР ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ ДЕРЖАВНОЇ ТА КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ З 01.01.2015
Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» який набрав чинності з 01.01.2015, внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ), зокрема встановлено граничні розміри орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) для всіх категорій земельних ділянок.
Так, відповідно до п. 288.1 ст. 288 ПКУ підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу:
- не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки;
- не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Тобто норми ст. 288 ПКУ встановлюють мінімальні та максимальні межі розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у відсотках до нормативної грошової оцінки.
При цьому якщо сума річного платежу за договором оренди землі є меншою, ніж сума платежу, визначена п. 288.5 ст. 288 ПКУ, то річна сума платежу, що підлягає перерахуванню до бюджету, не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
Якщо розмір орендної плати, зазначений у договорі оренди, є нижчим від встановленого п. 288.5 ст. 288 ПКУ, орендарю слід звернутись до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, з яким укладено договір оренди землі, з приводу приведення його у відповідність.

ПОРЯДОК СПЛАТИ ПДВ ДО БЮЖДЕТУ З 01.01.2015 РОКУ
З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі – Закон № 71), які набрали чинності 01.01.2015, система електронного адміністрування ПДВ запроваджується поетапно (п. 35 підр. 2 розд. ХХ ПКУ):
- до 1 липня 2015 року (або до дати, визначеної в окремому рішенні Верховної Ради України (далі – рішення ВРУ) про скорочення терміну перехідного періоду відповідно до п. 7 Прикінцевих положень Закону № 71) – у тестовому режимі;
- з 1 липня 2015 року – на постійній основі.
Пунктом 200 прим.1.6 ст. 200 прим.1 ПКУ визначено, що за підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, платником проводиться розрахунок з бюджетом у порядку, визначеному статтею 200 ПКУ.
Згідно із п. 200.2 ст. 200 ПКУ для перерахування податку до бюджету центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію податкової та митної політики, надсилає органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, реєстр платників, в якому зазначаються назва платника, податковий номер та індивідуальний податковий номер платника, звітний період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, не пізніше останнього дня строку, встановленого ПКУ для самостійної сплати податкових зобов’язань, перераховує суми податку до бюджету.
Таким чином, сплата ПДВ до бюджету за грудень 2014 року, січень 2015 року та ІV квартал 2014 року здійснюється з поточних рахунків платників податку безпосередньо на бюджетні рахунки.
За звітні податкові періоди, починаючи з лютого місяця 2015 року та І кварталу 2015 року перерахування сум податку до бюджету здійснюється у порядку, визначеному п. 200.2 ст. 200 ПКУ, з рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ.

ПОСТАЧАЛЬНИКИ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ ВИТЯГ З ЄДИНОГО РЕЄСТРУ ПОДАТКОВИХ НАКЛАДНИХ ПРО СКЛАДЕНІ НИМИ ПОДАТКОВІ НАКЛАДНІ
Відповідно до п. 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженного Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1246), постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.
З метою отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), платник податку складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку ДФС (п. 13 Порядку № 1246).
На запит платника податку щодо надання інформації, яка міститься у Реєстрі, безоплатно видається:
про податкову накладну та/або розрахунок коригування - витяг з Реєстру;
про податкову накладну, до якої на дату надходження такого запиту зареєстровано розрахунок коригування, - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;
про розрахунок коригування до податкової накладної - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;
повідомлення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування і податкову накладну та/або розрахунок коригування в електронній формі.
Запит щодо надання відомостей про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Реєстру складається у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.(п. 14 Порядку № 1246).
У відповідності з п. 17 Порядку № 1246 ДФС здійснює пошук зазначеної у запиті податкової накладної та/або розрахунку коригування та складає витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної та розрахунку коригування. Зазначений витяг надсилається платникові податку не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту.
На зазначений витяг накладається електронний підпис ДФС, який після шифрування надсилається на електронну адресу, зазначену в запиті платника податку.

ЧИ ПОВИННІ ПОДАВАТИ ФІЗИЧНІ ОСОБИ – ПІДПРИЄМЦІ ПОДАТКОВУ ДЕКЛАРАЦІЮ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН І ДОХОДИ У РАЗІ ВІДСУТНОСТІ ПРОТЯГОМ ЗВІТНОГО РОКУ ДОХОДІВ ВІД ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ?
Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” внесено зміни до п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України (далі-ПКУ) у частині подання платниками податків податкових декларацій за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ.
Але враховуючи, що фізичні особи – підприємці згідно з п.177.5 ст.177 ПКУ подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки для річного звітного періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Також поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.
При цьому ч.2 ст.46 Закону України від 15 травня 2003 року №755 «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» передбачено, що неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи незалежно від того, чи отримували вони доходи протягом звітного року від підприємницької діяльність, чи ні.

ЩОДО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ ПОДАТКОМ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ ОПЕРАЦІЙ З ПОСТАЧАННЯ НА МИТНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ТА ВВЕЗЕННЯ НА МИТНУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ ОКРЕМИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ТА МЕДИЧНИХ ВИРОБІВ
З 07.05.2015 набрав чинності Закон України від 09 квітня 2015 року № 332-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування деяких лікарських засобів та медичних виробів» (далі – Закон № 332).
Законом № 332 доповнено підрозділ 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ) пунктом 38.
Згідно із цим пунктом ПКУ тимчасово, до 31 березня 2019 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість (за наявності умов, наведених нижче):
- операції з ввезення на митну територію України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності, та операції з першого постачання таких лікарських засобів, медичних виробів на митній території України;
- операції з першого постачання виробником на митній території України лікарських засобів, внесених до Державного реєстру лікарських засобів, медичних виробів, внесених до Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення та/або введених в обіг відповідно до законодавства у сфері технічного регулювання та оцінки відповідності;
- операції з постачання (передачі) лікарських засобів та медичних виробів, що були ввезені та/або поставлені на митній території України відповідно до цього пункту, у системі охорони здоров’я від центрального органу виконавчої влади України, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, та/або від державних підприємств, створених за наказом цього центрального органу виконавчої влади, до кінцевого споживача (пацієнта) у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я.
При цьому обов'язковими умовами для застосування зазначеного режиму звільнення є:
- наявність цивільно-правового договору між платником податку та спеціалізованими організаціями, що здійснюють державні закупівлі. Перелік спеціалізованих організацій визначено Законом України від 10 квітня 2014 року № 1197-VII «Про здійснення державних закупівель». При цьому такий договір має бути укладений на виконання угод між МОЗ України та відповідною спеціалізованою організацією, що здійснює закупівлі у межах виконання бюджетних програм із забезпечення медичних заходів державних програм та/або комплексних заходів програмного характеру у сфері охорони здоров’я;
- наявність лікарських засобів та медичних виробів у відповідному переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України, згідно з вимогами пункту 38 підрозділу 2 розділу XX ПКУ.
До визначення та затвердження Кабінетом Міністрів України відповідного переліку лікарських засобів і медичних виробів, операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України лікарських засобів і медичних виробів, перераховані у пункті 38 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, оподатковуються податком на додану вартість за ставками, встановленими пунктом 193.1 статті 193 ПКУ (7 відс. або 20 відсотків).

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31