НА КУБОК ЄВРОПИ - ДО… БОЯРКИ!

17-09-2012, 17:13

Європейський турнір з новусу, що відбувся 15 вересня в Боярці, відкрив святковий міні-концерт за участі фольклорного колективу "Затишок". З вітальним словом до учасників турніру звернувся заступник міського голови Боярки Микола Давиденко:
- Це досить символічно, що такий важливий захід відбувається саме в День Боярки, - зазначив він та побажав, щоб перемогли найсильніші.
НА КУБОК ЄВРОПИ -  ДО… БОЯРКИ!

15 вересня Боярка вперше приймала європейський турнір. В приміщенні Боярської ЗОШ № 5 відбувся "Кубок виклику": 7-й етап Кубка Європи з новусу. В ньому взяли участь 38 спортсменів з Латвії, Естонії, Росії, України…
Поки ж команди-учасниці готувалися до старту змагань цікавлюся у їх організаторів:
- Чому така дивна назва турніру: "Кубок виклику"? Кому виклик кидаєте?
- Всій Європі! - задоволено сміється президент Федерації новусу України Іван Лісовенко і продовжує цілком серйозно: - Цей етап кубка Європи проходить за підтримки Боярської міської ради та, особисто, міського голови Боярки Тараса Добрівського і його заступника Валерія Дубовецького. При нагоді хочу подякувати нашій міській владі за дієву підтримку наших спортивних ініціатив, а директорові Боярської ЗОШ № 5 Валентині Кривенко - за гостинно надане для проведення змагань приміщення. Що ж до назви турніру, то тут потрібно хоча б трохи знати історію цих змагань…
Виявляється, що протягом року відбувається 9 етапів кубка Європи з новусу. Відкриває змагання "Кубок рівних можливостей", який проходить в січні у Кельні. В березні Кубок приймає Росія (Санкт-Петербург), в травні - Естонія, у вересні - Україна… Тобто - Боярка! А от як щодо назви?
- Тут взагалі все просто, - пояснює Іван Іванович. - Справа в тому, що ми запрошуємо до участі, тобто - скликаємо, чи, якщо вам так більше подобається, викликаємо на герць кращих із кращих. Наприклад, серед учасників цьогорічного "українського" етапу такі імениті новусисти, як 4-й номер міжнародного рейтингу Мереранд Урмас (65 років, Естонія), срібний призер Чемпіонату Європи 2009 року, 5-й номер міжнародного рейтингу Лаугаліс Артурс (Латвія), 6-й номер міжнародного рейтингу Лепіст Міхель (Естонія), інші найсильніші майстри.

Надія Кубка -
дебютанти!

Взагалі-то змагання з новусу не передбачають строгого поділу на вікові категорії. Тому що майстерність від віку не залежить. В зв'язку з цим варто відзначити наймолодшого учасника турніру: 11-річного Лепіст Міккі, сина естонського іменитого новусиста. Юний вік зовсім не став йому на заваді зайняти високе 8-е місце в загальній турнірній таблиці. Дебютували на турнірі такого високого рівня і багато українських новусистів, серед яких варто відзначити молодих спортсменів із Боярки та Вишневого. Це 18-річний Олексій Місевскій (14-те місце), вчитель фізкультури Боярської ЗОШ № 1 Ігор Калінін (15-те місце), викладач легкої атлетики та новусу кафедри фізичного виховання і спорту університету ім. Т. Шевченка Анатолій Федоренко (18-те місце)…
А хто ж переможці? Ними стали, звісно ж, найдосвідченіші. Золотий та срібний призер - новусисти з Естонії Лепіст Міхель і Мереранд Урмас. 3-тє і 4-те місця відвоювали спортсмени з Латвії - Лаугаліс Артурс і Еглітіс Улдіс. Крім того, почесного звання "Міс Новус" була удостоєна єдина учасниця турніру - гостя з Естонії Ноу Має.

Про особливість
"українського" етапу

І ще одна несподіванка. Особливістю "українського" етапу кубка Європи-2012 стало те, що саме в нашому місті вперше в історії новусу (!) був проведений окремий турнір для інвалідів-візочників. В ньому взяли участь участь 10 спортсменів із Києва, Одеської області та Латвії. Утім, те, що ця подія відбулася саме в Україні - зовсім не випадковість.
- Федерація новусу України вже не перший рік активно розвиває і проводить турніри з новусу серед людей з обмеженими фізичними можливостями, обравши цей напрямок одним із пріоритетних, - відкриває "таємниці" новусної політики Іван Іванович. - Це позитивно позначається на становленні новусу як виду спорту в Україні в цілому і вже починає приносити перемоги нашій країні на міжнародному рівні. Так, наприклад, у 2011 році в Одесі, на міжнародному турнірі наші новсусисти-візочники увійшли до трійки призерів, посівши 2-е місце.
Втім, і на "Кубку виклику - 2012" українські спортсмени-візочники виявилися на висоті, показавши класну і безкомпромісну боротьбу, а відтак, завоювали головний приз турніру - Кубок Виклику. Киянин Сергій Сорокопуд та Микола Коджебаш з Одеської області відтіснили головних конкурентів - новусистів із Латвії Сергія Китова та Вадима Рачіка - на друге і четверте місця. Відтак Сергій Сорокопуд впевнено виборов 1 місце, а Микола Коджебаш став володарем призової бронзи!

Замість
післямови

Традиційне запитання - щодо планів на найближче майбутнє. Як з'ясувалося, саме Боярці відводиться в них головне місце.
- Федерація новусу України приділяє особливу увагу розвитку новусу серед дітей, - розповідає пан Лісовенко. - Розроблено всеукраїнський проект розвитку новусу в навчальних закладах, який передбачає організацію новусних секцій, проведення шкільних всеукраїнських змагань та участь переможців у щорічних Олімпіадах з новусу, які будуть проходити на Чорноморському узбережжі Криму. А у квітні цього року в Боярці пройшов перший міжнародний турнір з новусу серед шкільних команд. На цьому турнірі команда з Боярки "Позитив" зайняла перше місце, обігравши сильну латвійську команду. Зі шкільної команди "Позитив" троє хлопців взяли участь у 7-му етапі кубка Європи і показали достойні результати. Новусний клуб "Позитив" знаходиться за адресою м. Боярка, вул. Хрещатик, 83, приміщення Києво-Святошинського центру реабілітації населення. Заняття проводяться двічі на тиждень у вівторок та четвер з 16.00. Тож запрошуємо всіх, хто бажає, стати гостем нашого клубу!
До речі, у 2012-2013 роках федерацією новусу України за підтримки міського голови Боярки Тараса Добрівського запланована організація в місті новусной шкільної ліги та проведення спочатку загальноміських змагань, а в квітні 2013 ро-ку - вже традиційного для нашого міста Міжнародного турніру шкільних команд.

Радислав Кокодзей

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31