ОЛЬГА ШАТИЛО: "ПАРАОЛІМПІЙЦІ, ПЕРШ ЗА ВСЕ, СИЛЬНІ ДУХОМ"

26-09-2012, 17:18

ОЛЬГА ШАТИЛО: "ПАРАОЛІМПІЙЦІ, ПЕРШ ЗА ВСЕ, СИЛЬНІ ДУХОМ"
Декілька тижнів тому до Боярки з Лондона повернулася Ольга Шатило, яка без перебільшення привезла із Великобританії тріумфальну нагороду. На ХIV Параолімпійських іграх у складі волейбольної збірної Оля здобула бронзу. Про свої переживання та враження з читачами нашого видання спортсменка радо поділилися одразу після повернення додому.
ОЛЬГА ШАТИЛО: "ПАРАОЛІМПІЙЦІ, ПЕРШ ЗА ВСЕ, СИЛЬНІ ДУХОМ"
- Я вперше брала участь у Параолімпійських іграх. Та дебют для мене видався дуже вдалим. Безумовно, допомагала підтримка всіх людей, які вболівали за мене та нашу команду.
- Які емоції зараз переповнюють тебе?
- Емоцій дуже багато. Навіть не знаю, як їх передати. Безумовно, є відчуття радості та задоволення. Однак вже починаю потроху заспокоюватися. Адже навантаження були значні - як психологічні, так і фізичні. Працювали дуже багато. Тож лише зараз приходить відчуття спокою.
- Тобто можна сказати, що досягнула, чого прагнула?
- Можливо, хотілося й більшого. Але дуже добре, що так зіграли і отримали такий результат.
- Скільки тривала підготовка до Параолімпіади?
- Особисто у мене вона тривала сім місяців, тому що в збірну потрапила сім місяців тому. А взагалі команда готувалася чотири роки, від минулих Параолімпійських ігор у Пекіні.
- Можна сказати, що ти новачок? Як відбулася адаптація в збірній. Як тебе зустріли інші дівчата?
- Сама цього не очікувала, та прийняли мене дуже добре. Дівчата допомагали, давали слушні поради, підтримували. Наша команда як одна спільна родина. Ми майже всі сім місяців провели на параолімпійській базі в Євпаторії. В день було по три-чотири тренування.
- Хочу повернутися власне до самих Параолімпійських ігор. Як вас зустріли в Лондоні?
- Дуже тепло. Все було підготовлено на найвищому рівні: і умови проживання, і харчування. Але, як ви знаєте, не обійшлося і без скандалів. Одну із українських спортсменок суд позбавив золотої медалі, що, безумовно, позначилося і на загальнокомандному рейтингу. В цілому ж враження від Англії залишилися лише найкращі. За 21 день, які ми проживали в параолімпійському містечку, встигли відвідати Лондон, побачити визначні місця. Безумовно, приємно вражали ошатність та чистота, яка панує на вулицях Лондона. І ще важливий момент - там навіть у метро є засоби для пересування для людей з обмеженими можливостям. На жаль, в Україні поки ще не створені такі умови. Тому під час зустрічі з Президентом України Віктором Януковичем, яка відбулася після повернення на Батьківщину, порушувалося це питання. Мова йшла про покращення умов для підготовки параолімпійців. Адже у нас є лише одна тренувальна база в Євпаторії.
- Олю, оскільки ти торкнулася теми зустрічі з главою держави, хочу поцікавитися, як вона пройшла та які нагороди ви отримали від Президента?
- Усі ми були нагороджені орденами Княгині Ольги ІІІ ступеня. Взагалі зустріч з Президентом Віктором Януковичем та прем'єр-міністром Миколою Азаровим пройшла дуже тепло. І нам справді є ким пишатися. З Лондона українські параолімпійці привезли 32 золотих, 23 срібних і 28 бронзових медалей. Ми перевищили навіть свій власний рекорд. До речі, наша волейбольна команда вперше показала такий результат. А відтак українська параолімпійська збірна зайняла почесне 4 місце. Ці параолімпійські ігри показали, що люди з обмеженими можливостями демонструють вищі результати, ніж навіть олімпійці. Це, мабуть, тому що ми сильні, перш за все, духом.
- Олю, а кому ти сьогодні хотіла б подякувати за підтримку та можливість самореалізуватися.
- Таких людей насправді дуже багато. Це Галина Оревіна, яка допомогла мені знайти себе, а також мої тренери, які мене навчали. Безумовно, дякую за підтримку рідним та близьким, а ще міському голові Тарасу Добрівському та багатьом іншим.
- І на завершення нашої розмови останнє запитання. В чому секрет перемоги?
- Важливо не здаватися і попри всі перешкоди йди до поставленої мети - і тоді неодмінно досягнеш бажаного результату.
- Дякую тобі, Олю, за розмову та за твою перемогу! Боярка пишається тобою!
Олександр Остапенко,
Святослава Бережна,
фото Радислава Кокодзея

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31