ДУША ПОЕТА ПРОМОВЛЯЄ: "ЛЮДИНО, РОЗЦВІТИ!"

19-10-2012, 15:21

17 жовтня, в Боярській ЗОШ № 1 (директор - Катерина Мелашенко), в рамках Молодіжного мистецького фестивалю імені Івана Коваленка, відбувся конкурс читців-2012.
Те, що конкурс відбувся у Боярській ЗОШ № 1, - невипадково. Адже це учбовий заклад, котрий став рідним для поета Івана Коваленка та його дружини Ірини Павлівни. Багато років життя подружжя цих видатних педагогів віддало саме цій школі. І, мабуть, символічно, що цього дня прозвучав вірш Івана Коваленка "Де ліс до Боярки підліг…", присвячений одній із випускниць цієї школи Ларисі Пекарській, вихованці дитбудинку, яка залишилась сиротою через те, що її батька було репресовано.
Виконавиця цієї поезії - Катерина Волошина (Києво-Святошинська районна класична гімназія), й перемогла у номінації "Краще виконання вірша Івана Коваленка". А розпочався конкурс віршем "Фестиваль". Написаний з піввіку тому, цей вірш був присвячений зовсім іншому боярському фестивалю, і хіба міг подумати зовсім молодий тоді учитель, що цим віршем колись відкриватимуть фестиваль його імені.
Виконала цей вірш Тетяна Стельмащук (Боярська ЗОШ № 1), яка отримала перше місце в конкурсі.
ДУША ПОЕТА ПРОМОВЛЯЄ: "ЛЮДИНО, РОЗЦВІТИ!"

Премію за найбільш проникливе виконання віршів І. Коваленка отримала Марія Селезньова (Боярська ЗОШ № 4). Це премія імені Ольги Рожманової: також випускниці Боярської ЗОШ № 1, учениці подружжя Коваленків, популяризаторки його творів. Цю премію фінансує син Ольги Рожманової - Дмитро Мацука.
Про те, як пройшов конкурс, ми запитали Почесного Президента Фестивалю, члена Оргкомітету та журі, доньку поета Івана Коваленка Марію Кириленко.
- Маріє Іванівно, які Ваші враження про конкурс читців?
- Конкурс відбувся на дуже високому рівні як з точки зору організації, так і з огляду на загальний рівень виконавської майстерності учасників. Від імені Оргкомітету фестивалю висловлюю подяку директору Боярської ЗОШ № 1 Катерині Мелашенко та викладачу української мови та літератури Поліні Ярошенко. Вони вклали душу в організацію конкурсу, сповнили його теплими почуттями і високими помислами. А ще ми дякуємо всім педагогам, які готували учасників до конкурсу. Ми цінуємо те, як відповідально і сумлінно вони підійшли до цієї справи. А нашу талановиту молодь - лауреатів та дипломантів конкурсу - ще чекає нагородження на гала-концерті.
- Можливо, є якісь зауваження чи побажання?
- Так, але лише в тій частині, що стосується визначеного Оргкомітетом порядку проведення конкурсу. Ми ще будемо радитись, але вже зараз можна спрогнозувати, що до Положення будуть внесені деякі корективи. Зокрема, до другого туру потрібно буде готувати лише вірш І. Коваленка; читати дозволятиметься лише напам'ять; буде обмежена довжина вірша; можливо, буде зменшена кількість учасників від одного учбового закладу. І, звичайно, хочеться висловити надію, що наступного року у конкурсі візьмуть участь конкурсанти з усіх шкіл Києво-Святошинського району.

Замість післямови
Давно відомо: справжня поезія від життя невіддільна, вона є породженням, віддзеркаленням і продовженням. Тому ми просто не можемо не розповісти про один з епізодів конкурсу.
…Свій виступ студентка університету ім. Т Г. Шевченка Дарина Мелашенко закінчила читанням поезії І. Коваленка "Старе піаніно". Після чого виконала на піаніно декілька мелодій, співзвучних духовному настрою конкурсу… Цей інструмент був подарований Боярській ЗОШ № 1 родиною Коваленків і, можливо, саме тому здалося на мить, що то сама душа поетова промовляє до юних. Ні, не словами поезій, які звучали в залі, а своїми почуттями, болями, переживаннями і надіями…

Наша довідка
про Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка
ДУША ПОЕТА ПРОМОВЛЯЄ: "ЛЮДИНО, РОЗЦВІТИ!"

У 2012 році за ініціативи громадської організації "Центр розвитку громад" Боярська міська рада запровадила щорічний Молодіжний мистецький фестиваль імені Івана Коваленка. Це символічно, адже Боярка історично пов'язана з багатьма видатними творчими особистостями, - художниками, поетами, музикантами.
Фестивалю присвоєно ім'я учителя, поета та дисидента Івана Юхимовича Коваленка, котрий прожив у Боярці більш, як піввіку. Висока поезія цього митця традиційно приваблює композиторів, спонукає їх до створення пісень. Іван Коваленко був видатним педагогом, усе життя присвятив навчанню та вихованню молоді. Він не тільки писав вірші, але й грав на багатьох cтрунних музичних інструментах, добре малював, володів акторською майстерністю і всі свої вміння передавав учням, виховуючи їх всебічно розвиненими особистостями.
Тож не випадково символом Фестивалю є фантастична "квітка-зірка" а девізом - заклик поета: "Людино, розцвіти!".

Нагадуємо, що до участі у Фестивалі запрошується талановита молодь віком від 7 до 30 років, яка випробовує себе у мистецтві художнього читання, поезії, вокалу, гри на музичних інструментах тощо. Добігає кінця Міжнародний поетичний конкурс "Віршована мелодія", другий тур вокального конкурсу відбудеться 3 листопада, а конкурсу гітаристів - 17 листопада. У конкурсантів є можливість прибути одразу на 2 тур конкурсів за наявності направлення від учбового закладу.
Подробиці - на сайті поета Івана Коваленка
http://ivan-kovalenko.info/, e-mail для довідок - mkyrylenko@ukr.net.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31