БІЙ БОРЖНИКАМ!

10-11-2012, 07:22

І хоча це гасло притаманне, як правило, комунальним службам у розпал чергової акції "полювання на боржників", думаю, що підтримують його й більшість тих споживачів, які вчасно сплачують за комунальні послуги. Адже принцип "битий небитого везе", мабуть, щонайкраще характеризує ситуацію зі сплатою населення, зокрема, за водопостачання та водовідведення.
БІЙ БОРЖНИКАМ!

НАКОПИЧЕННЯ БОРГІВ - ЦЕ ЗВИЧКА
Адже далеко не завжди злісними боржниками є малозабезпечені громадяни. Як не парадоксально, але головна причина накопичення мегаборгів - це звичка.
- З невідомих причин люди просто звикають до думки, що за надані комунальними службами послуги можна не платити. Тож накопичення боргів є більше психологічним, ніж соціальним фактором, - розповідає директор КП "Боярка-Водоканал" Володимир Павлусь. - Насправді контингент злісних неплатників з роками майже не змінюється, тому до таких неблагонадійних споживачів наразі ми застосовуємо найжорсткіші заходи.
Перелік можливих важелів впливу на злісних неплатників незначний, та, як показує досвід, досить дієвий. Найбільш лояльний - реструктуризація боргу. Рішення про це приймає відповідна комісія по роботі з боржниками. Вона діє й при Боярській міській раді. Однак таке мирне розв'язання фінансової суперечки можливе тільки за умови сплати горе-споживачем частини боргу та дотримання ним графіка погашення заборгованості.
За словами заступника міського голови Боярки з комунальних питань Миколи Давиденка, в середньому в 50 % випадків приймається рішення про реструктуризацію заборгованості.
Які ж засоби впливу застосовуються до решти злісних неплатників?

АВТОМОБІЛЬ ЗА ВОДУ?

- За відсутності будь-якої реакції з боку дебіторів, наше підприємство змушене стягувати борг в примусовому порядку шляхом подання позовів до суду, - розповідає Володимир Павлусь. - А вже після ухвалення рішення суду про стягнення боргу, відповідні матеріали подаються до виконавчої служби. Тільки цього року нами було подано 16 позовних заяв на загальну суму 203 600 грн. Станом на 5 листопада суд ухвалив вже дев'ять рішень, які подані до виконавчої служби. Ще сім позовних заяв - в процесі розгляду.
Як відомо, державний виконавець надає боржнику право на добровільне виконання судового рішення. При відмові або ігноруванні такого рішення судовий виконавець проводить дії щодо примусового стягнення боргу.


Йдеться про накладання арешту на рухоме чи нерухоме майно боржника. Затягування несплати боргу може призвести до вилучення майна. Насамперед вилучається побутова техніка. Однак нерідко сума боргу настільки велика, що навіть вилучення речей не може його погасити. Так, борг у декілька десятків тисяч неможливо покрити шляхом продажу вживаних телевізора, мікрохвильової печі чи то комп'ютера. У таких випадках під пильне око державних виконавців підпадають житло та автомобілі. Важливо, що сьогодні, відповідно до чинного законодавства, Державтоінспекція має право вилучати автомобілі на штрафний майданчик, якщо суд визнає борг перед комунальною службою.
При арешті ж житла боржники не можуть здійснювати будь-які операції з продажу, дарування майна тощо.
- Людина, яка справді розуміє, що виконання рішення є обов'язковим, а його ігнорування може призвести до катастрофічних наслідків, одразу ж погашає заборгованість, - стверджує Володимир Павлусь. - Проте, як показує досвід, таких свідомих громадян серед злісних неплатників небагато. Тому вже найближчим часом працівники боярського Водоканалу планують проведення рейду за адресами боржників, щодо яких вже винесено судові рішення, з метою вилучення майна. У неплатників, які заборгували за водокористування та водовідведення понад 10 мінімальних заробітних плат, будуть вилучатися автомобілі або квартири та будинки.
У такий кардинальний спосіб комунальники хочуть дисциплінувати злісних неплатників, які нехтують своїми зобов'язаннями перед комунальним підприємством.

"ВІЗИТИ ДРУЖБИ"

Та борються зі злісними боржниками не тільки за допомогою судових рішень, а й іншими, не менш кардинальними, заходами. Ігнорування письмових вимог комунальників про сплату заборгованості може закінчитися візитом представників аварійно-відновлювальної бригади, які здійснюють відключення оселі боржника від комунікацій. Нещодавно такі "візити дружби" відбулися за адресами: вул. Ворошилова, 8, вул. Лінійна, 28, кв. 95 та СТ "Пролісок", буд. 6. Логіка таких кроків комунальників очевидна: не сплачуєш за послуги - більше їх не отримуєш.
Думаю, що у кожного з нас є певні запитання та зауваження до роботи комунальних служб міста. Проте прагнення комунальників притягнути до відповідальності злісних неплатників, мабуть, підтримує переважна більшість добросовісних платників. Це парадоксальна ситуація, коли одні споживачі вчасно та в повному обсязі сплачують за отримані послуги, а інші - користуються ними безкоштовно, отже, за кошти своїх сусідів. Бій боржникам по суті є справою всіх, хто користується комунальними послугами, оскільки накопичення заборгованостей також не дозволяє розвиватися підприємству, а значить покращувати якість послуг, які отримує кожен із нас.
Наразі лишається тільки сподіватися на пробудження свідомості боржників, адже, як на мене, значно простіше наважитися на реструктуризацію боргу, ніж чекати на візит комунальників чи державних виконавців.

Станом на 5 листопада борг населення перед КП "Боярка-Водоканал" становив майже 800 тис. грн бюджетні організації заборгували підприємству 249 тис. грн, а гуртожитки та житлово-будівельні кооперативи понад півмільйона грн.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Март 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31