"СИЛЬНИЙ ДУХОМ МАТЕРІ"

18-11-2012, 16:25

Саме так називається перша книга Володимира Московчука, презентація якої відбулася 17 листопада в Боярському краєзнавчому музеї (директор - Любов Кравченко).
Із виходом цієї незвичайної збірки автора привітали міський голова Боярки Тарас Добрівський; відповідальний секретар Журналу "Всесвіт", лауреат премії ім. В.Самійленка від Боярської міської ради, мистецтвознавець, депутат Боярської міської ради кількох скликать Ніна Харчук; голова райкому профспілки працівників державних установ Валентина Коржова; перший секретар Києво-Святошинського райкому комсомолу 80-х років Володимир Свит, член спілки письменників України Тетяна Зубкова та інші друзі й знайомі Володимира Денисовича, …
Чому незвичайної? Тому що ця книга - то своєрідне повернення в юність: непростий, але в такий цікавий період життя, коли сили б'ють ключем, коли нові мрії нуртують нестримними ключами і кличуть до нових звершень, і наповнюють життя тим вищим смислом, який починаєш розуміти лише згодом.
"СИЛЬНИЙ ДУХОМ МАТЕРІ"

Біографічна довідка
Володимир Денисович Московчук народився 6 вересня 1951 року в с. Вічині Рожищенського району Волинської області. Навчався в Вічинській 8-річній школі, а згодом - в школі-інтернаті у м. Луцьку. У 1973 р. закінчив Український республіканський сільськогосподарський технікум в м. Боярка, а в 1981 році - Український інститут інженерів водного господарства у м.Рівному. З початку своєю трудової діяльності і до виходу на пенсію Володимир Денисович працював у Києво-Святошинському районі. І славним та пам'ятним для багатьох жителів району був той шлях. Зокрема, з 1972 по 1978 роки Володимир Денисович обирався секретарем комітету комсомолу в Українському республіканському сільгосподарському технікумі, згодом працював заввідділом Києво-Святошинського районного комітету комсомолу. З 1978 по 1983 - секретарем парткому радгоспу "Музичанський". З 1983 по 1994 - директором радгоспу "Шпитьківський". А в 1995 році був призначений на посаду завідуючого відділом охорони праці райвиконкому, з 1996 року очолював відділ торгівлі та побутового обслуговування Києво-Святошинської районної державної адміністрації.
За сумлінну багаторічну працю Володимир Денисович Московчук був нагороджений почесною грамотою Центрального Комітету КПРС та численними відзнаками, грамотами та преміями. Депутат районної ради багатьох скликань.
Зараз Володимир Денисович є одним із засновників та виконавчим директором Громадської організації "Києво-Святошинське братство "Добродій"". Одна із добрих справ "Добродія" - участь у зведені пам'ятника Олексію Андріяшеву на території Боярського коледжу екології та природних ресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України (автори - скульптор В.І. Зюзін, архітектор В.В. Климчик).
До книги увійшли не лише вірші Володимира Денисовича українською та російською мовами, а й фото та документи із архіву автора, а також розповідь від першої особи про історію сіл Шпитьки та Горбовичі, яка, безумовно, буде цікава не лише жителям цих населених пунктів нашого району, а й всім небайдужим до історії рідного краю.
І все ж таки: чому "Сильний духом матерії"? Хтось знайде в цій назві глибоку алегорію (типу "мати - рідна земля"), хтось - преклоніння перед жінкою у її найвеличнішій іпостасі… Звісно, і це також. Та, в першу чергу, назву книги слід розуміти буквально: справа в тому, що Володимира Денисовича виховувала саме мама…
Відтак не лише історичною достовірністю відзначається ця книга. А, в першу чергу, тим глибоким ліризмом, тією вдячністю та щемом душевним, яким просякнуто кожний її рядок. Відтак кожний знайде в ній щось своє - співзвучне тій одвічній родинній мелодії, яка бринить в його власному серці. Особисто ж мене вразили такі віршовані рядки:

Велике і прекрасне слово "мати"!
Від нього все на світі, навіть світ.
О, як їй легко на руках тримати
Дитину, як найвищий заповіт.
А того дня Володимир Денисович тримав у своїх долонях свою першу книгу - дитину і найвищий заповіт про своїх земляків і свій час, з яким він прийшов до людей…

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29