ТАЄМНИЦЯ "БОЯРСЬКОГО СКАРБУ"

23-11-2012, 16:40

Бійці спеціалізованої пошукової групи "Корчагінець" Всеукраїнського благодійного фонду "Пошук" (керівник - Володимир Остролуцький) поблизу Боярки знайшли глечик з прикрасами - скарб приблизно доскіфських часів. На День міста ця знахідка була передана до Боярського краєзнавчого музею. Тоді навіть важко було уявити, що то - лише початок серйозної роботи загальнодержавного рівня…
Оскільки нещодавно, на запрошення боярчанина-пошуковця Олега Остапенка, Боярку відвідала група науковців, яка обстежила місце знахідки та більш точно визначила її вік. Розповідають кандидат історичних наук, старший науковий співробітник відділу енеоліту бронзового віку інституту археології Національної академії наук України Сергій Лисенко та науковий співробітник Інституту археології, кандидат наук Світлана Лисенко:
- Зараз ця знахідка знаходиться в Інституті археології на дослідженні. Та вже з певністю можна сказати, що це не фрагмент поховання, а саме скарб. Надзвичайно важливо, що він був переданий повністю, навіть в тому глечику, в якому зберігався всі ці віки. Взагалі на території України кожна подібна знахідка є унікальною. Що ж до "Боярського скарбу", то його унікальність полягає в тому, що це взагалі перша подібна знахідка. Наприклад, дві подібні підвіски були знайдені на території Польщі. Поодинці подібні речі хоча й рідко, але зустрічаються. Та в такій сукупності - 9 предметів! - і в одному горщику - така знахідка була зроблена вперше.
ТАЄМНИЦЯ "БОЯРСЬКОГО СКАРБУ"

- То яким же періодом датується ця знахідка?
- Приблизно - ХІV - ХІІІ століття до нашої ери, найбільш ймовірно - ХІІІ століття. Це так званий Пшенезький культурний круг (ХVІ - ХІІ ст. до н.е.), який охоплював більшу частину Польщі, всію північну Україну, більшу частину Білорусі - територію дев'яти сучасних держав. А територія Київщини й була тією контактною зоною, в яку відбулося проникнення зі степової зони. А Боярка розташована на древньому шляху, який зв'язував території Центральної, Західної та Східної Європи з Приураллям та Східною Європою.
- Чи мала результати сьогоднішня поїздка на місце знахідки скарбу?
- Так. На місці знахідки ми заклали шурф, знайшли величезну кількість керамічних фрагментів. Зокрема, і цей факт підтвердив наше припущення, що ця знахідка - саме скарб на території поселення.
- Наскільки перспективною для науки є розробка цієї місцевості і чи будете Ви продовжувати пошукові роботи?
- Взагалі на цій місцевості особисто я працюю з 1993 року, безпосередньо на цій ділянці - з 1995-го. І при цьому ніхто навіть не очікував на можливість такої знахідки. Тому з певністю можу сказати: як і вся територія правобережної Київщини, ця місцевість надзвичайно перспективна для досліджень. Відтак робота буде тривати.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30