ГУ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ:
10-07-2017, 17:21
Більше 700 літрів імпортних алкогольних напоїв вилучено у Борисполі
У Борисполі 3 липня 2017 року працівники оперативного та слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області спільно з працівниками Прокуратури Київської області викрили факт зберігання імпортованих алкогольних напоїв без марок акцизного податку України встановленого зразка. Слідчо-оперативних дії відбувалися в ході операцій «Акциз-2017» та «Рубіж – 2017».
У ході обшуку за місцем зберігання алкогольних напоїв виявлено та вилучено 712 л. алкогольних напоїв імпортного виробництва в асортименті («Armagnac», «Finlandia» та коньяк молдавського походження, розфасований у пластикові ємності об’ємом по 5 л.) на загальну суму 304 тис. гривень.
За наявною інформацією, алкогольні напої в подальшому реалізовувалися шляхом розміщення оголошень у мережі Інтернет.
Наразі триває досудове розслідування за ч. 3 ст. 204 КК України (незаконне виготовлення та збуту алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, що становить загрозу для життя і здоров’я людей).
На Київщині припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів»
У рамках операції «Рубіж-2017», за результатами спільних дій Головного оперативного управління ДФС України, податкової міліції ГУ ДФС у Київській області та працівників прокуратури Київської області під процесуальним керівництвом прокуратури області припинено діяльність «центру мінімізації митних платежів. «Центр» діяв на території Київської області і м. Києва та надавав послуги з мінімізації митних платежів при імпорті товарів та податкових зобов’язань підприємствам реального сектору економіки за рахунок сформованого «імпортного» податкового кредиту з ПДВ.
Учасники даного «центру мінімізації митних платежів» здійснювали постачання на митну територію України фруктів і овочів за заниженою вартістю з подальшою реалізацією за готівкові кошти на ринках України без належного відображення в податковій звітності. Такі дії уможливили незаконне формування податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору за рахунок оформлення безтоварних операцій.
Загальний обсяг сумнівних операцій складає понад 200 млн. гривень.
У результаті проведених 14 обшуків вилучено:
- первинні бухгалтерські документи та чорнові записи, які свідчать про незаконну діяльність вказаного угруповання;
- грошові кошти в еквіваленті на суму понад 1,5 млн. гривень;
- печатки та штампи суб’єктів підприємницької діяльності із ознаками «фіктивності» у кількості 153 шт.;
Накладено арешт на рахунки підконтрольних підприємств у банківських установах.
Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 (види співучасті, пособництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі) КК України.
До уваги платників податків податку на додану вартість!
ДФС повідомляє, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), платник податку має право подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Кодексу.
Пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601 (далі - Повідомлення).
Повідомлення (J(F)1312601) формується по кожній окремо податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в Реєстрі, та до такого Повідомлення додаються копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).
Електронні формати Повідомлення та додатку до нього розміщенні на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Електронна звітність» / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів.
Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України. Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно на власний розсуд може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).
Нагадуємо, що Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затверджено наказом Міністерства фінансів України від 13.06.2017 № 567, зареєстрованого в Мінюсті 16.06.2017 за №753/30621.