СТЕРЕЖІТЬСЯ: ЧУЖІ У МІСТІ

19-07-2017, 15:32

СТЕРЕЖІТЬСЯ: ЧУЖІ У МІСТІ
На перехресті вул. Газової та Хрещатика, за повідомленням жителів міста, було виявлено отруйну рослину – борщівник. Про це «Боярка-інформ» розповів заступник начальника КП «БГВУЖКГ» з благоустрою Юлій Трофімов.
«Попереджаємо жителів Боярки, – наголошує Юлій Валерійович, – що ця рослина, особливо в сонячну погоду, дуже небезпечна. У жодному разі не можна торкатися до неї, особливо дітям. Ми вже звернулися до фахівців Боярського коледжу екології та природних ресурсів за консультацією, як діяти, щоб запобігти розповсюдженню цієї рослини на території міста».
Наша довідка:
Борщівник – чужа для України рослина, походить із Кавказу, де місцеві жителі використовували для овочевих супів та борщів молоде листя до появи квітконоса, звідки його назва. Містить фотоактивні сполуки, небезпечні для шкіри людини при сонячному опроміненні.
Зростає до 3-5 м заввишки, товщина стебла – до 10 см. Основними місцями його поширення є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища і покинуті поля. Насіння борщівника дозріває навіть тоді, коли стовбур рослини зрізано. Сухі стебла переносять зимові хуртовини та стоять на полі й на другий рік – лише пожежі в полі та буревії нищать сухі стебла.
Рослина містить велику кількість речовин, які при попаданні на шкіру роблять її вкрай чутливою до ультрафіолету, викликаючи сильний опік. Небезпечні всі частини рослини – листя, стебла, плоди. Навіть простого дотику достатньо для того, щоб отруйний сік потрапив на шкіру і під впливом сонячного світла утворилося запалення. Тому найсильніші опіки трапляються в спекотні сонячні дні. Але навіть якщо контакт з рослиною стався в темний час доби, то, як тільки ця ділянка шкіри опиниться під сонцем, на ній утворюється опік не менший, ніж якби сік потрапив щойно.
Якщо ви все ж доторкнулися до борщівника або, того гірше, потримали його в руці, слід негайно змити сік водою з милом, не розтираючи отруйні речовини по поверхні шкіри. Якщо води і мила поруч немає, промокніть (не розмазуючи!) місце контакту, загорніть уражені ділянки шкіри в багатошаровий матеріал. І помийте так скоро, як зможете. Впродовж наступних двох діб уникайте попадання сонячних променів на це місце!
СТЕРЕЖІТЬСЯ: ЧУЖІ У МІСТІ
СТЕРЕЖІТЬСЯ: ЧУЖІ У МІСТІ
СТЕРЕЖІТЬСЯ: ЧУЖІ У МІСТІ

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30