«ДОСТУПНІ ЛІКИ» - У ДВОХ АПТЕКАХ БОЯРКИ

7-08-2017, 13:37

«ДОСТУПНІ ЛІКИ» - У ДВОХ АПТЕКАХ БОЯРКИ
Впродовж трьох останніх місяців українці користуються новою послугою від держави – отриманням безкоштовно чи з невеликою доплатою ліків за рецептом лікаря.
«Боярка-інформ» поцікавилась ходом реалізації державної програми «Доступні ліки» у нашому місті.

Головний лікар Центральної районної лікарні Києво-Святошинського району Олександр Завадецький розповів, що нині на території району працює лише три аптеки, які включені до програми, і дві з них розташовані в Боярці, а третя – у Вишневому.
«Усі аптеки належать ТОВ «Інтелекс», – розповідає Олександр Тарасович, – Для району це, звісно, дуже мало. Але власників аптек можна зрозуміти. Робота з бюджетними коштами має певну специфіку та передбачає велику відповідальність. Щотижня аптеки звітують про видачу ліків за рецептами, вся інформація вноситься до реєстру. Кошти з державного бюджету виділяються вчасно. Аптеки, які працюють за програмою, мають спеціальний значок «Доступні ліки» У Боярці вони знаходяться за адресами: вул. Соборності, 51 (Пологовий будинок) та вул. Білогородська, 27».
За інформацією завідуючої аптечного пункту № 6 аптеки № 3 Тетяни Осипчук, до програми аптека долучилась від початку її впровадження. У травні було видано ліків за 1827 рецептами, у червні – 1274, у липні – за 1205 рецептами.
Завідувачка аптеки № 27 Ірина Ященко повідомила, що за програмою видано ліків за рецептами: у травні – 519, червні – 670, липні – 605.

З 1 серпня кількість доступних ліків збільшилась

З 1 серпня перелік препаратів, що входять до урядової програми «Доступні ліки», збільшиться до 199 (раніше до програми були включені 157 препаратів). Це – препарати від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування хронічних захворювань. Їх можна отримати в аптеці за рецептом лікаря безкоштовно або з незначною доплатою.
В оновленому переліку стало більше на 33 препарати від серцево-судинних захворювань, на 5 – від діабету ІІ типу, на 4 – від бронхіальної астми. До програми включені препарати 43 виробників, як українських, так і іноземних, зокрема: препарати 21 виробника з країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю.

Понад 25 препаратів можна отримати безкоштовно

Понад 25 препаратів з оновленого переліку пацієнти можуть отримати в аптеці безкоштовно. Найдешевший з них Дигоксин (від серцевих захворювань) українського виробника, який коштує 7,63 грн., найдорожчий – Пульмікорт (від бронхіальної астми) шведського виробника – 852,95 грн.
Вартість найдешевших препаратів повністю компенсує держава, за інші пацієнт здійснює незначну доплату. Держава вчасно розраховується з фармацевтами за надані громадянам ліки за цією програмою. З початку її дії аптечним закладам було перераховано з бюджету за ліки понад 126 мільйонів гривень.

Процедура отримання доступних ліків не змінилась

Як і раніше, для того, щоб отримати препарати за програмою «Доступні ліки», потрібно звернутись за рецептом до лікаря первинної ланки – сімейного лікаря чи терапевта, що працює в поліклініці, амбулаторії або має власну практику. Тільки він має право виписати рецепт на ліки, що беруть участь в програмі.
В рецепті лікар вказує не торгову назву препарату, а діючу речовину. З рецептом потрібно прийти до аптеки з позначкою «Доступні ліки» і обрати препарат, який містить вказану в рецепті діючу речовину, та отримати його безкоштовно або з незначною доплатою. Кількість аптек, де можна отримати доступні ліки, постійно збільшується і на сьогодні до участі в програмі долучились вже 6179 аптек – це кожна третя аптека в країні.

Програма «Доступні ліки» буде розширюватись

Урядова програма «Доступні ліки» діє з 1 квітня цього року. За цей час 1,5 мільйони людей скористались можливістю отримати доступні ліки. Держава зробила лікування доступнішим і українці почали більше піклуватись про власне здоров’я – пішли до лікарів за обстеженням і рецептами, причому відвідуваність лікарів з початку дії програми зросла майже втричі.
На поточний рік уряд виділив на цю програму 700 мільйонів гривень, у наступному році фінансування планується збільшити до 1 мільярда гривень. Наступного року також планується збільшити перелік препаратів, що увійдуть до програми.
Перелік препаратів, що включені до програми «Доступні ліки», а також інформацію щодо програми можна переглянути на сайті Міністерства охорони здоров’я moz.gov.ua та liky.gov.ua.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Июнь 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30