КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКА ОДПІ ПОВІДОМЛЯЄ:
4-12-2017, 14:35
З 01 грудня 2017 року змінюється розмір прожиткового мінімуму. На що потрібно звернути увагу платникам
Києво-Святошинська ОДПІ інформує, що у зв’язку з підвищенням з 01 грудня 2017 року прожиткового мінімуму зростає максимальна величина доходу застрахованої особи, на яку нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) (25 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого у місяці нарахування доходу і з 01.12.2017 року дорівнює 44 050 грн.).
Отже, збільшується максимальний розмір нарахованого ЄСВ. Так, з 01.12.2017 року ЄСВ становитиме 9691 грн. (44 050 грн. х 22%) або 3704,61 грн. (44 050 грн. х 8,41%) при нарахуванні ЄСВ на зарплату працівника-інваліда, якщо роботодавцем є юридична особа. Також змінюється розмір максимального ЄСВ для фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), який з 01.12.2017 року становитиме 9691 грн. (44 050 грн. х 22%). Крім того, розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги по вагітності та пологах в розрахунку на місяць не повинні перевищувати максимальну величину бази нарахування ЄСВ, тобто 44 050 грн. Звертаємо увагу на те, що без змін залишаються:
розмір мінімальної заробітної плати – 3200 грн.;
розмір мінімального єдиного соціального внеску – 704 грн., для ФОП –платників єдиного податку 1 групи – 352 грн.;
розмір податкової соціальної пільги;
граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги;
граничний розмір добових;
сума неоподатковуваного доходу у вигляді подарунків;
сума нецільової благодійної допомоги;
ставка податку на нерухоме майно;
ставки єдиного податку: для платників єдиного податку 1-ої групи – до 160 грн. (до 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 01 січня 2017 року); для платників єдиного податку 2-ої групи – до 640 грн. (до 20% від мінімальної зарплати на 01 січня 2017 року).
З 01 січня 2018 року мінімальний єдиний внесок для платників єдиного податку першої групи встановлюється на рівні, що й для інших платників
Києво-Святошинська ОДПІ нагадує, що з 01 січня 2018 року виключається норма, якою передбачалось, що підприємці-платники єдиного податку першої групи сплачу¬вали єдиний внесок у розмірі 0,5 мінімального страхового внеску (абз. 2 п. З ст. 7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування»).
Для платників, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом.
При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (п. 3 ст. 7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» в редакції з 01 січня 2018 року)
Отже, з нового року мінімальний єдиний внесок для платників єдиного податку першої групи встановлюється на рівні, що й для інших платників, які об¬рали спрощену систему оподаткування – як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) (тобто 22% від мінімальної заробітної плати).
Зазначена норма передбачена п. 22 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від № 2148-УІІІ 03.10.2017 року, яким внесено зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внес¬ку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-УІ від 08.07.2010 року.
Увага! Знято обмеження 365 календарних днів при реєстрації податкових накладних
Києво-Святошинська ОДПІ інформує, про те що Президентом України підписано Закон № 2198-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стабілізації розрахунків на Оптовому ринку електричної енергії України».
Законом передбачено, що тимчасово, до 01 липня 2018 року, не застосовуються штрафи, передбачені статтею 1201 ПКУ (в частині податку на додану вартість), та не нараховується пеня, встановлена підпунктом 129.1.3 цього Кодексу (в частині податку на додану вартість), до виробників електричної енергії, що здійснюють постачання електричної енергії державному підприємству «Енергоринок» та станом на 01 січня 2016 року мали податковий борг з податку на додану вартість, в тому числі розстрочений та/або відстрочений. Перелік виробників електричної енергії, на яких поширюється дія цього пункту, та Перелік податкових накладних, складених такими виробниками електричної енергії з 01 липня 2015 року та не зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Крім того, знято обмеження 365 календарних днів, встановлене п. 201.10 ПКУ, тобто усім платникам податку надається право реєструвати податкові накладні, складені починаючи з 01 липня 2015 року, без обмеження будь-яких термінів. При цьому встановлено штраф у розмірі 50% суми ПДВ, зазначеної у ПН, яка зареєстрована із порушенням граничного строку на 366 і більше календарних днів.
Також подовжено термін з 365 до 1095 днів, протягом якого покупець має право віднести суми ПДВ з зареєстрованої ПН до податкового кредиту.
Цей Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Якщо відбувається зміна номенклатури
Києво-Святошинська ОДПІ інформує про те, що якщо після отримання попередньої оплати та складання податкової накладної, яка була зареєстрована в ЄРПН, відбувається зміна номенклатури товарів/послуг в межах отриманої суми (тобто ні товари/послуги, ні кошти не повертаються), постачальник (продавець) складає два розрахунки коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання попередньої оплати:
у першому зі знаком «–» зазначаються показники щодо товарів/послуг, номенклатура яких виправляється; такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних покупцем (отримувачем) товарів/послуг;
у другому зі знаком «+» зазначаються показники щодо товарів/послуг, які фактично постачаються; такий розрахунок коригування підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних постачальником товарів/послуг.
При цьому у графі 2 обох розрахунків коригування зазначається причина коригування – «зміна номенклатури».
Більше 5 тисяч адміністративних послуг надано
Києво-Святошинською ОДПІ у листопаді
Києво-Святошинською ОДПІ у листопаді
У листопаді поточного року працівниками Центру обслуговування платників (ЦОП) Києво-Святошинської ОДПІ надано 5190 адміністративних послуг.
Серед найбільш запитуваних залишається послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. За листопад фізичним особам платникам податків надано 1874 таких послуг.
За реєстрацією реєстраторів розрахункових операцій (РРО), книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книжок до ЦОП звернулося 710 суб’єктів підприємницької діяльності.
Частими клієнтами Центрів обслуговування платників є платники єдиного податку. За цей період стати платниками єдиного податку виявили бажання 584 суб`єкти підприємницької діяльності. 486 платників податків отримали витяг з реєстру платників єдиного податку. За реєстрацією книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат звернулося 378 «спрощенця».
Довідок про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами Державної фіскальної служби України отримали 227 платників.
Платникам податків про отримані доходи та звірки платежів надано 405 довідок.
Окрім адміністративних послуг в ЦОП платники отримують усні консультативні та інформаційні послуги щодо системи оподаткування, адміністрування єдиного соціального внеску, нарахування та сплати податків, порядку заповнення податкових декларацій та розрахунків, платіжних документів на перерахування належних податків і зборів до бюджетів, користування електронними сервісами ДФС тощо. Загальна кількість таких усних звернень склала 10579.
Від платників податків протягом одинадцяти місяців 2017 року було прийнято та внесено до бази даних Києво-Святошинської ОДПІ 89828 податкових звітів.