ГУ ДФС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОВІДОМЛЯЄ:
13-12-2017, 09:08
До місцевих бюджетів від платників податків Київщини надійшло 8,8 мільярдів гривень
У січні-листопаді 2017 року до місцевих бюджетів від платників податків надійшло 8,8 мільярдів гривень. При цьому темп росту до фактичних надходжень за той самий період 2016 року складає 125% із додатковою сумою в 1,7 млрд. гривень.
Так, за повідомлення в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексія Кавиліна, на 38% збільшилася сума надходжень зі сплати податку на доходи фізичних осіб: наразі платниками податків сплачено 5,5 млрд. грн., що на 1,5 мільярди більше за аналогічний період 2016 року. Від плати за землю місцеві скарбниці отримали 1,1 млрд. грн. Це на 18,5% більше за суму, перераховану минулого року. Зі сплати єдиного податку на потреби регіону надійшло 1,3 мільярд гривень із темпом росту в 41%, що дорівнює 370 мільйонам у гривневому еквіваленті.
У півтора рази збільшилася сума надходжень до місцевих бюджетів від фізичних осіб – підприємців, які з початку року сплатили 915 млн. грн. Ця сума на 53% більша за відповідний період попереднього року. Додатково надійшло 316 млн. гривень. Єдиного податку з юридичних осіб (ІІІ група) у січні-листопаді 2017 року сплачено 168 млн. грн. із темпом росту у 113% до відповідного періоду січня-листопада та сумою додаткових надходжень у 19 млн. гривень.
Четверта група платників єдиного податку – юридичні особи протягом січня-листопада 2017 року до місцевих бюджетів перерахували 189 млн. грн., що перебільшує минулорічні надходження на 23% або 35 мільйонів гривень.
Київська митниця ДФС демонструє позитивну динаміку у зростанні надходжень до Держбюджету
До Державного бюджету України Київська митниця ДФС перерахувала суму 4,3 млрд. грн. митних податків, ще на 19% більше за показник ідентичного періоду минулого року. У грошовому еквіваленті це складає суму у 699 млн. грн.
Середньоденні надходження митних платежів у порівнянні з листопадом 2016 року зросли на 19,4% (з 163,4 млн. грн. у листопаді 2016 року до 195,2 млн. грн. у листопаді 2017 року).
Значну частину перерахованих до бюджету митних платежів (36,8%) сплачено при здійсненні митного оформлення таких товарів як:
• «автомобілі легкові» – сплачено митних податків на загальну суму – 922,3 млн. грн. (питома вага сплачених податків – 21,5%);
• «засоби захисту рослин» – 206,3 млн. грн. (4,8%);
• «телефонні апарати» - 161,8 млн. грн. (3,8%);
• «лікарські засоби» - 161,1 млн. грн. (3,8%);
• «машин автоматичного оброблення інформації» - 122,2 млн. грн. (2,9%).
Олексій Кавилін: «Надходження зі сплати єдиного внеску перевищили показник минулого року на 63%»
За повідомленням в.о. начальника ГУ ДФС у Київській області Олексія Кавиліна, сума надходжень зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні-листопаді 2017 року складає 5,7 мільярдів гривень. Цей показник на 63% перевищує суму, перераховану за ідентичний період попереднього року. Зокрема, додатково на соціальні потреби регіону надійшло 2,2 млрд. гривень.
Водночас, як наголосив очільник фіскальної служби регіону, заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по Київській області наразі складає 230 млн. грн. «У порівнянні з початком 2017 року, сума заборгованості збільшилася на 11%. При цьому, основними причинами зростання заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є несвоєчасна сплата в установлені строки сум збору, перерахування сум на некоректні рахунки, тощо. Окремо варто зупинитися на питанні легального оформлення трудових відносин із найманими працівниками: незважаючи на те, що переважна більшість працедавців - зазначив Олексій Кавилін.
ГУ ДФС нагадує: частиною 12 ст. 9 Закону України №2464-УІ визначено, що ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника ЄСВ одночасно із зобов'язаннями із сплати ЄСВ зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати ЄСВ виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Платнику, у якого виникла така заборгованість, надсилається вимога
про сплату недоїмки. На погашення вказаних у вимозі сум платнику
надається десять календарних днів. В разі не погашення узгодженого боргу з
єдиного внеску, контролюючі органи надсилають в порядку, встановленому
законом до органів виконавчої служби вимоги про сплату недоїмки.
У разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати ЄСВ, до платника
застосовуються фінансові санкції, передбачені Закону України №2464-VI.
Крім того, відповідно до вимог частини 11 ст. 9 Закону № 2464
посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку
ЄСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або
кримінальну відповідальність.
Таким чином, одним із основних шляхів зменшення заборгованості по
ЄСВ є підвищення рівня добровільної сплати ЄСВ, в першу чергу,
юридичними особами та фізичними особами - підприємцями.