КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКА ОДПІ ПОВІДОМЛЯЄ:
30-01-2018, 11:55
«Гаряча лінія» в Києво-Святошинській ОДПІ
Києво-Святошинська ОДПІ повідомляє, що 31 січня 2018 року відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» із начальником відділу з надання адміністративних послуг платникам податків і зборів з фізичних осіб та єдиного внеску Києво-Святошинської ОДПІ Міхольовим Валерієм Юрійовичем на тему: «Деклараційна компанія. Податкова знижка».
Сеанс відбудеться з 11-ї до 12-ї години за телефоном: (04598) 7-03-10.
Особливості кампанії декларування у 2018 році
Києво-Святошинська ОДПІ нагадує, що декларувати свої доходи – це конституційний обов’язок громадян (ч. 2 ст. 67 Конституції України).
Відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – Кодекс) громадян, які подають податкові декларації про майновий стан і доходи (далі – декларація) розподіляються на дві категорії: осіб, які зобов’язані подавати річну декларацію, та осіб, які мають право подати декларацію добровільно.
З 01 січня 2018 року застосовується нова форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859 у редакції наказу Міністерства фінансів України від 06 червня 2017 року № 556, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 липня 2017 року за № 821/30689 (далі – Наказ № 556). Наказом № 556 впроваджено зміни законодавства щодо:
реалізації права фізичними особами – підприємцям (за власним бажанням) включати до складу витрат, пов’язаних із провадженням їх господарської діяльності, амортизаційні відрахування з відповідним веденням окремого обліку таких витрат;
визначення останнього базового податкового (звітного) періоду для фізичних осіб – підприємців, якими проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності;
реалізації права на сплату сум податкового зобов’язання, нарахованого на суму боргу, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання.
Враховуючи вищезазначені зміни, в податковій декларації передбачено внесення відомостей до категорії платників (рядок 8 декларації) щодо осіб, які припинили підприємницьку діяльність протягом звітного (податкового) року, шляхом зазначення позначки «V» та визначення дати прийняття рішення про припинення. Такі декларації є ліквідаційними для даної категорії платників податків. Слід зазначити, що цю позначку повинні зазначати лише особи, які прийняли рішення про припинення у звітному (податковому) році, тобто дата прийняття такого рішення для декларацій за 2018 рік не повинна бути менше ніж 01.01.2017 та більше ніж 31.12.2017.
Додаток Ф 2 декларації доповнено окремим розділом (розділ ІІ), в якому відображається інформація щодо амортизаційних відрахувань. При цьому відрахування відображаються окремо для кожної з груп 1 - 4, загальна сума яких відображається у розділі І додатку Ф 2 декларації в даних документально понесених витрат.
Розділ ІІ декларації доповнено рядком 10.9.1, в якому відображається дохід та податкові зобов’язання, які розстрочуються платником податків відповідно до абзацу другого та третього п.п. «д» п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Кодексу. Разом з тим, платник податків разом з декларацією повинен надати заяву довільної форми, про що здійснюється відмітка у розділі «Доповнення до податкової декларації (подається відповідно до підпункту «д» 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 розділу IV Кодексу)» декларації.
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України № 950 від 20.11.2017 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1»
Києво-Святошинська ОДПІ повідомляє, про те, що 23.01.2018 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 20.11.2017 № 950 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення (походження) товару EUR.1» (далі – Наказ № 950), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 26.12.2017 за № 1563/31431.
Зокрема Наказ № 950 об’єднує в єдиний порядок видачу сертифікатів до Чорногорії, країн Європейського Союзу та Європейської асоціації вільної торгівлі (Швейцарія, Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн) (правила заповнення та видачі сертифікатів є ідентичними в усіх угодах про вільну торгівлю);
забезпечує скорочення часу видачі сертифікатів з трьох робочих днів до одного дня;
визнає декларації постачальника (виробника) документом, що підтверджує преференційне походження товарів з України;
уточнює порядок заповнення замінних сертифікатів.
Водночас Наказом № 950 визнано такими, що втратили чинність, накази Міністерства фінансів України:
від 29.01.2013 № 40 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митним органом сертифіката походження товару EUR.1 відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Урядом України та Урядом Чорногорії», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 15.02.2013 за № 275/22807;
від 29.05.2014 № 652 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 17.06.2014 за № 644/25421;
від 18.11.2014 № 1142 «Про затвердження Порядку заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03.12.2014 за № 1557/26334.
З текстом Наказу № 950 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).
Граничні строки подання податкової декларації про майновий стан і доходи
Києво-Святошинська ОДПІ нагадує, що граничні терміни подання декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – підприємців (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).
Важливо! У разі якщо фізична особа - підприємець (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, такі доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи зазначаються в річній податковій декларації, що подається.
Для фізичних осіб – підприємців, стосовно яких проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням, – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.
Важливо! У разі проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням останнім базовим податковим (звітним) періодом є період з дня, наступного за днем закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до останнього дня календарного місяця, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.
Для громадян і осіб, які проводять незалежну професійну діяльність, та які зобов’язані подати декларації – до 01 травня року, що настає за звітним.
Важливо! Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 Кодексу).
Для громадян, які мають право на податкову знижку – по 31 грудня (включно) наступного за звітним податкового року.
Для платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Партію доларів США в еквіваленті на суму більше 3,5 млн. грн. затримано у пункті пропуску «Бориспіль»
Працівники Київської митниці ДФС запобігли спробі незаконного переміщення найбільшої в цьому році суми доларів США – 125 тисяч, що у гривневому еквіваленті дорівнює більше 3,5 млн. грн.
150 000 доларів США намагався незаконно ввезти на територію України іноземний громадянин, який прилетів до України транзитом через Туреччину.
Для проходження митного контролю громадянин самостійно обрав спрощену систему – «зелений коридор». Цим він заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Зокрема, на «зеленому коридорі» передбачено наявність у громадян готівки у сумі, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті).
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації пасажир не надав, до моменту перетину «білої лінії» до інспектора митниці не звертався.
Валюту було виявлено після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор». Громадянину було поставлене запитання щодо наявності в нього готівкових коштів, на що пасажир відповів, що має 75 000 доларів США. Після цього пасажиру було запропоновано пред`явити всю готівку в службовій кімнаті митниці. Громадянином було видано готівку в розмірі 150 000 доларів США, які знаходились у відкритому паперовому пакеті, що містився в рюкзаку пасажира (ручній поклажі). Пасажир заявив, що разом з ним подорожує громадянин Саудівської Аравії, якому належить частина грошей.
З виявленої суми кожному громадянину Саудівської Аравії було пропущено 12 400 доларів США.
За протоколом про порушення митних правил вилучено 125 200 доларів США.
Складено протокол про порушення митних правил. Валюту вилучено до винесення судом рішення у справі.
Довідково: всього з початку 2018 року Київською митницею ДФС складено 10 протоколів про порушення митних правил, де предметом порушення є валюта, на загальну суму понад 4,5 млн.грн.
А протягом 2017 року було складено загалом 255 протоколів про порушення митних правил, де предметом порушення є валюта, на загальну суму 39,2 млн. грн.