ОБЕРЕЖНО! КРИГА!
15-02-2018, 13:11
Погодні умови змінюються, та на зміну морозам приходить відлига. Нещодавно міцний лід помітно «схуд» та може в любий час розколотись під ногами, але багато хто, виходить на замерзлу річку чи озеро, про це не замислюючись.
Як виникнути льодової пастки? Пам’ятайте основні правила щодо поводження на льоду!
Якщо температура повітря більш ніж 0 С0триває більш трьох днів, то його міцність сильно зменшується, приблизно на 25 %. Надійність льоду можливо визначити візуально - якщо лід з жовтизною, зазвичай це вже підталий та неміцний, на такий лід виходити небезпечно.
Для тих хто не прислухався до порад рятувальників і все ж таки опинився у льодяній воді, головне – не панікувати.
Діяти необхідно наступним чином:
- не робити різких рухів, почати рівно дихати;
- розкинути руки в стороні та постаратися зачепитися за кромку льоду, придав тілу горизонтальне положення у напрямку течії;
- спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду та закинути одну, а потім і другу ноги на лід;- якщо лід витримав, перекочуючись, повільно повзіть до берега;- повзти необхідно в ту сторону, з якої ви прийшли, адже лід там вже перевірений на міцність. Дорослим дуже важливо обов’язково, як можна частіше, проводити бесіди з дітлахами про небезпечні ігри на льоду та навчати їх як діяти у надзвичайній ситуації!
Для довідки: з початку 2018 року на водоймах Київщини загинуло 4 особи та 2 чоловік врятовано.