РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ БАТЬКІВ ДБАТИ ПРО БЕЗПЕКУ СВОЇХ ДІТЕЙ!
15-02-2018, 13:11
Нерідко дитяча допитливість призводить до травмування, а щонайгірше — може навіть коштувати життя.
Так, днями на Київщині рятувальники зняли з даху недобудови дитину. Подія сталася 12 лютого у Броварах. О 14:46 до Служби порятунку надійшло повідомлення про хлопчика, який потребує допомоги. Рятувальників повідомили небайдужі громадяни, що почули дитячі крики з даху занедбаного будинку. Прибувши на місце виклику, фахівці ДСНС встановили, що хлопець 2006 року народження, граючись з друзями в недобудові, заліз на дах і не зміг самостійно спуститися. За допомогою автодрабини рятувальники швидко зняли дитину, відігріли і передали матері.
Проте, не завжди дитячі пригоди завершуються щасливим порятунком...
Зокрема, 7 лютого фахівці групи водолазно-рятувальних робіт аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС України у Волинській областіпідняли з води тіло 12-річного хлопчика, який ще 27 січня провалився під лід на ріці Стир у місті Луцьку. Тіло загиблої дитини виявили драйвери-аматори, які долучилися до пошукових робіт. На глибині 5-6 метрів на відстані 700-800 метрів вниз по течії від місця, де сталася трагедія, вони і знайшли хлопчика.
Крім того, не тільки дитячі розваги призводять до трагічних наслідків. Найгірше, коли дитячим життям доводиться розплачуватися за легковажне ставлення дорослих до заходів безпеки.
Так, 13 лютого в місті Зміїв Харківської області, внаслідок несправності пічного опалення, у приватному домоволодінні чадним газом отруїлася уся родина. Разом із дорослими цього дня загинули також і діти 2009 та 2015 року народження.
Тож, враховуючи кількість надзвичайних випадків за участю дітей, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до батьків із проханням подбати про безпеку своїх дітей. Зокрема:
Тримайте запальнички та сірники в недоступних для малечі місцях і розповідайте їм про небезпеку, яку приховує у собі вогонь;
Не залишайте дітей вдома самих, якщо вони не в змозі самостійно вирішити проблеми, які можуть виникнути.
Перевірте справність електромережі та не дозволяйте малолітнім дітям самостійно користуватися побутовими приладами;
Виховуйте у малечі навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, тощо;
Обов’язково розкажіть дітям, що у разі виникнення пожежі необхідно терміново сповістити про це дорослих та Службу порятунку за номером “101”;
Слідкуйте за тим, щоб малолітні діти не відвідували самостійно місцеві ставки, річки або покинуті будівлі.
Пам'ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!