ГОТУЮЧИСЬ НА ЗИМОВУ РИБАЛКУ НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО БЕЗПЕКУ
22-02-2018, 15:40
Багато рибалок вважають, що по першому льоду рибалка буває найбільш вдалою. Саме тому, багато прагнуть вибратися до водойми після перших же морозів. Однак щоб рибна ловля пройшла якомога більш успішно і без будь-яких подій, слід дотримуватися ряду правил, що стосуються поведінки на льоду.
Саме головне з них полягає в зниженні рівня ризику. Не слід здійснювати вилов риби, якщо немає впевненості в міцності поверхні, адже якщо лід проломився і людина потрапить воду, то навіть короткочасне перебування в ній може дуже негативно відбитися на його стан здоров’я і на його життя в цілому. Причому, запалення легенів – далеко не найгірший варіант розвитку подій. Щоб оцінити надійність льоду, слід звернути увагу на його товщину, вона не повинна бути менше восьми сантиметрів (і це в самих тонких областях, наприклад, на течії).
Що взяти з собою на зимову рибалку?
Збираючись на риболовлю то слід заздалегідь придбати пешню і так звану «спасалку».
Перший пристрій являє собою мініатюрний лом, оснащений ручкою з деревини. З його допомогою досить легко прорубується ополонка, форма якої і розмір контролюються рибалкою. Також вона використовується і для того, щоб витягти з-під льоду рибу, якщо вона виявилася занадто великою. Другий інструмент зовні схожий з шилом, яке використовується для ремонту взуття. Він застосовуються в тому випадку, якщо людина вже провалився під лід. У загальному випадку об’єкт являє собою пару загострених штирів, обладнаних дерев’яними ручками і з’єднаних між собою за допомогою бичів. Встромляючи в поверхню то одне, то інше «шило», виникає можливість самостійно вибратися з ополонки. Такі пристосування можна виготовити і самостійно, достатньо взяти два дерев’яних циліндра і вбити в кожен з них по цвяху. Можна додатково придбати ніж з гострим лезом, зайвим на зимовій риболовлі він точно не буде.
Також необхідно взяти з собою мотузку, довжина якої становить не менше десяти метрів, яка може стати в нагоді для рятувальних заходів. Пригодиться для цих цілей і міцна довга палиця. Якщо лід все-таки проломився, то вона кладеться поперек ополонки, за рахунок чого людина може утримуватися на поверхні, навіть якщо місце характеризується швидкою течією.