ЩОБ ВІЙНИ НІКОЛИ НЕ БУЛО!

11-12-2012, 01:56

8 грудня, в приміщенні Києво-Святошинського центру соціально-психологічної реабілітації населення відбувся вечір військової поезії і військової пісні…
Вечір, який об'єднав найрізноманітніших людей - тих, для кого тема війни не є байдужою. Серед них - учасник бойових дій в Сирії Валентин Лямічев і командир взводу ліцеїстів-богунівців майор Вадим Білан, голова Києво-Святошинської районної організації ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів Лариса Козленко та кадровий військовий, офіцер запасу Олександр Корж, полковник медичної служби й лікар Київського обласного дитячого санаторію 86-річний Микола Ткаченко та 38-річний представник спеціальної пошукової групи "Корчагінець" Всеукраїнського фонду пошуку "Пам'ять" Олег Остапенко… Ще учасниками тематичного заходу стали: київські та боярські поети, композитори і художники, Заслужений працівник культури України, керівник народного аматорського колективу академічного співу ансамблю "Сузір'я" Алла Бібік і Заслужений вчитель України Альбіна Януш.
Директор ЦСПР Ангеліна Лахтадир відкрила вечір такими словами:
- Тему нашого сьогоднішнього заходу я назвала б так: "Збереження миру на всій планеті". Миру, за який бореться все людство, де йдуть війни. Будь-яка війна несе смерть, каліцтво, жалобу тисяч материнських сердець. У війни - холодні очі, у війни - свій розрахунок, своя безжалісна арифметика. Тому сьогодні ми якраз будемо говорити про те, як зберегти мир.
Розпочався вечір міні-спектаклем - інсценуванням пісні боярчанина Радислава Кокодзея "Золоті погони - бойові хрести". Після чого звучали вірші та пісні. Поезії читали ведучий вечора Андрій Ткаченко, Віталій Приймаченко, Володимир Бубир, Олександр Корж, Елеонора Зима, Валентин Лямічев, Любов Осіпенко, Анна Відеречко, Інна Ковальчук, Микола Ткаченко… А ще звучали пісні у виконанні Радислава Кокодзея, Олени Новаковської, Людмили Горлінської, Людмили Яковенко, "ТріоРіо+", Зіновія Ціко, Антоніни Мартинюк, Ірини Сєчкової… Авторські і маловідомі, але жодний їхній рядок нікого не залишив байдужим!
Найяскравіше проілюструвати ту атмосферу, що панувала в залі, може такий епізод. Київська поетеса Інна Ковальчук приїхала того дня до Боярки не виступати, а просто в гості. Але, відчувши єднання споріднених душ, не змогла залишитися лише глядачкою:
ЩОБ ВІЙНИ НІКОЛИ НЕ БУЛО!

- Мені дуже приємно, що я, хоч і цілком випадково, але потрапила на такий чудовий вечір.
Потрясаючі вірші, потрясаючі пісні, надзвичайно талановиті і дуже красиві люди. І тема - тема війни: надзвичайно складна і сумна, бо - трагічна… Я дуже хвилююся, бо я не знаю вас, а ви не знаєте мене. Але мені здається, що я в якійсь мірі буду співзвучна з вами. Тому я прочитаю вірш, який не стільки про війну, скільки про любов на війні.
Втім, просто концертом назвати цей поетично-музичний захід було б неправильно. Скоріше, це була відверта розмова, під час якої оживали і трагедії минулого, й порушувались проблеми моральності сучасників. Про це у своїх виступах говорили Альбіна Януш, Олег Остапенко, Лариса Козленко...
І ще один важливий момент. Саме того дня вперше в історії ЦСПР було започатковано виставку боярських художників, приурочену до цього заходу. Роботи Олександра Малінченка, Юрія Горбачова, Андрія Ткаченка та його батька - Заслуженого художника України Олеся Ткаченка, Олександра Висоцького… Як контрастували ці ясні сонячні пейзажі з темою заходу! І як яскраво показували красу рідної землі - тієї землі, яку ніколи не повинна топтати нога чужинця…
На закінчення - щира подяка організаторам цього унікального вечора: Андрію Ткаченку та Людмилі Горлінській. І що важливо, під час заходу народилися задуми нових творчих проектів, які обов'язково будуть реалізовані вже у новому році…

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30