МИСТЕЦЬКИЙ СТАРТ НОВОГО РОКУ

25-01-2013, 21:56

Трохи біографії

Юрій Іванович Горбачов народився у 1963 р. у Києві в сім'ї художників. Дід - художник-живописець Матіас Гербачек - був репресований в 1934 році як представник угорського народу. Батько - Горбачов Іван Матвійович - художник-декоратор, 40 років працював на кіностудії ім. О. Довженка, був учасником багатьох художніх виставок в жанрі пейзажу, а відтак любов до малювання передав і синові.
Юрій малював з дитинства захоплено, з великим задоволенням. А тому й професію обрав творчу. Після закінчення Київського інженерно-будівельного інституту близько 10 років працював архітектором в проектних інститутах міста Києва… І не припиняв малювати! А з початку
90-х років повністю віддався мистецтву.
І тут відкрилася ще одна риса Юрія Горбачова: надзвичайна працездатність. Кілька робіт в день - це правило, рекорд - як стверджує сам автор - 50 робіт в день! При цьому вражає і справляє незабутнє враження на глядачів своєрідний колорит, композиційна цілісність його робіт, м'які штрихи, легкі прозорі мазки, які немовби дихають свіжістю і простором...
МИСТЕЦЬКИЙ СТАРТ НОВОГО РОКУ
Роботи Юрія Горбачова користуються великим попитом, втішають любителів акварелі у багатьох країнах світу - в Америці, Німеччині, Ізраїлі, Великобританії, Італії, Китаї, Росії. Художник мріє побачити весь світ, як власними очима, так і очима своїх робіт.
Акварелі художника неодноразово експонувалися в багатьох містах України: в музеї Айвазовського (Феодосія ), в музеї Олександра Гріна в Феодосії (5 виставок), в музеї Верещагіна (м. Миколаїв), Хмельницькому обласному художньому музеї. Крім того, виставки художника відбулися в Німеччині, Нью-Йорку (США) і навіть… на Гавайських островах! А ще Юрій Горбачов є членом Феодосійської спілки художників, членом товариства художників етнічних німців в Україні та багатьох інших товариств художників.
На виставці експонувалися роботи художника, на яких легко впізнати боярські куточки, київські мотиви, познайомитися з краєвидами Феодосії - творчої батьківщини художника.
Творчість як спосіб життя
Ця виставка дійсно зібрала надзвичайно багато шанувальників творчості Юрія Івановича. Та найдорожчими гостями на ній були, звісно ж, рідні пана Юрія. Зокрема - дружина Юрія Івановича Наталка та його діти. А їх у "іменинника" аж п'ятеро: Олександр, Світлана, Ігор, Марія та маленька Аліса.
Що ж до самих картин Юрія Горбачова, які експонуються зараз у Боярському краєзнавчому, то їх треба бачити власними очима і відчувати. Відтак скажемо лише одне: як відзначають побратими Юрія Горбачова по мистецькому цеху, його творча манера від минулої виставки зазнала певних змін. Яких? Приходьте на виставку і побачте все самі.

Замість
післямови
Як правило, найкраще людину характеризують її справи. Тому на завершення - цікавий факт, який так красномовно характеризує Юрія Івановича і як митця, і як людину. 30 січня 2000 року, в день відкриття своєї виставки в Боярському краєзнавчому музеї, художник зранку написав чудовий пейзаж, який був виставлений з підписом "Приз". Просто на виставці ця робота була подарована юному художнику, вихованцю Навчально-оздоровчого комплексу Київського військового ліцею ім. І. Богуна Дмитру Найді…

Радислав Кокодзей,
фото автора

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31