МІСТО ОЧИСТЯТЬ ВІД СУХОСТОЮ
27-02-2013, 19:38
27 лютого 2013 року під керівництвом заступника міського голови Миколи Давиденка відбулося засідання комісії по обстеженню аварійних, сухостійних та хворих дерев, які підлягають кронуванню та зрізанню.
Під час засідання йшлося про виконання доручення міського голови Тараса Добрівського щодо зрізання аварійних дерев по вулицях Магістральній (при в’їзді до Боярки з Вишневого) та Шевченка (біля кладовища). Термін виконання доручення – до 1 квітня цього року.
Інше не менш важливе питання – зрізання аварійних дерев у парку ім. Т. Шевченка.
Як повідомив заступник начальника Боярського ГВУЖКГ з питань благоустрою Сергій Музика, це питання має довгу передісторію. Так, іще у 2008 році відбулося анкетування дерев у парку та маркування аварійних і сухостійних. Така ж робота відбулася в місті й у 2011 році. Під час останньої перевірки було виявлено, зокрема, 86 аварійних дерев на території військового ліцею ім. І. Богуна та 168 аварійних дерев на території парку ім. Т. Шевченка.
У 2012 році у парку було зрізано 50 аварійних дерев. Натомість висаджено 150 молодих саджанців. Та от біда – через кілька днів половину молодих дерев… з’їли кози. Виявляється, поруч із парком мешкає особа, яка, маючи величезне стадо кіз, випасає його саме у міському парку. Що цікаво, на неї не впливають жодні попередження та зауваження. Тож усі намагання комунальників захистити молоді деревця, навіть за допомогою огорожі навколо них, виявилися марними.
Найближчим часом комісія разом з депутатами Боярської міської ради Олександром Поліщуком та Василем Іванченком ще раз мають перевірити стан дерев у парку ім. Т. Шевченка з тим, щоб визначити обсяг та вартість робіт, а також поступово зрізати решту аварійних дерев. На виконання відповідних робіт, згідно з нормативами, виділяється три місяці.
Наразі вирішено встановити попереджувальні таблички в місцях, де знаходяться дерева в аварійному стані. Адже головне – щоб не постраждали люди.
До речі, було сказано і про те, що власники садиб, де є аварійні дерева, можуть звертатися до комісії з відповідним проханням. А вона, в свою чергу, допоможе отримати ордер на зрізання аварійних дерев та знайти виконавця робіт.