Остаточне повернення Боярського скарбу

10-04-2013, 16:39

Остаточне повернення Боярського скарбу
Остаточне повернення Боярського скарбу
Про скарб, знайдений і подарований Боярському краєзнавчому музею на День міста 2012 року, наша газета вже повідомляла. А 31 березня після всіх можливих досліджень в Інституті археології відбулося остаточне повернення до нашого міста скарбу ХIV-XIII ст. до н. е.
Учасниками урочистої церемонії передачі скарбу Боярському краєзнавчому музею в особі директора Любові Кравченко стали міський голова Тарас Добрівський; керівник Північної постійно діючої експедиції Інституту археології Національної Академії Наук України Ігор Готун; кандидат історичних наук, провідний старший науковий співробітник відділу неоліту бронзового віку інституту археології Національної академії наук України Сергій Лисенко; голова Українського благодійного фонду пошуку «Пам’ять» Михайло Крисько та його заступник, член ради Київського міського історико-патріотичного клубу «Пошук», член Київської громадської організації «Товариство ветеранів розвідки ВМФ», командир СПГ «Перемога» м. Вишгород Олександр Тарасюк; голова ради ветеранів війни та праці Києво-Святошинського району Анатолій Пастовенський. А також, бійці спеціальної пошукової групи «Корчагінець» Українського благодійного фонду пошуку «Пам’ять» на чолі зі своїм командиром Володимиром Остролуцьким.
– Я радий, що сьогодні відбувається логічне завершення події, яка мала місце минулого року, – зазначив Тарас Добрівський. –А передача скарбу краєзнавчому музею свідчить не лише про унікальність знахідки, а й про унікальність вашої пошукової організації. Адже ви відкрили ще одну невідому сторінку історії нашого краю, яка має величезне міжнародне значення.
Провідний старший науковий співробітник Інституту археології НАН України Сергій Лисенко, розповідаючи про значення Боярського скарбу не лише для української, а й міжнародної археології, зазначив, що знахідка саме в цьому регіоні була для науковців повною несподіванкою. «А цінність її – і бронзових прикрас, і кераміки – полягає в тому, що це – друга в Україні знахідка саме цієї культури і цього періоду. Перша була відкрита ще в довоєнний час в Західній Україні. Друга – поблизу Боярки в 2012 році. Причому саме кераміка, в якій знайдено цей скарб, дає змогу більш точно датувати цю знахідку. Це – 13 століття до н.е.! А відтак цінність знахідки полягає в тому, що це саме скарб. Адже до цього часу металеві речі цього періоду знаходили лише в похованнях, та й то нечасто. Якщо ж говорити взагалі про кількість знайдених в різних місцях речей цього періоду пізньої бронзи, то їх набереться не більше десяти», – наголосив науковець.
І ще одна надзвичайно важлива й приємна подія трапилася того дня. Бійці спеціалізованої пошукової групи «Корчагінець» українського благодійного фонду пошуку «Пам’ять» Станіслав Тищенко, Олег Остапенко та командир «Корчагінця» Володимир Остролуцький були нагороджені медаллю ІІІ-го ступеня «За активну пошукову роботу». Адже саме ці люди повернули з минулого цю дійсно унікальну пам’ятку минулого і саме завдяки їм Боярка увійшла до історії всесвітньої археології.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31