НАША БОЯРКА ПОТБЕБУЄ ЛЮБОВІ І ТУРБОТИ

4-05-2013, 09:52

Напередодні травневих та Великодніх свят міський голова Тарас Добрівський дав інтерв’ю нашій газеті. Зрозуміло, що така форма спілкування з журналістами, а отже і з мешканцями міста дозволяє торкнутися багатьох тем, зокрема і тих, які сьогодні викликають гострі запитання від громади.

- Активне «комунально-прибиральне» життя Боярки триває. Розбуджене суботником 20 квітня, місто продовжує чепуритися, щоправда, вже нечисленними силами лише комунального підприємства «Боярське головне виробниче управління житлово-комунального господарства». Отже запитання, Тарасе Григоровичу: які підсумки громадської толоки і чи достатні сили в господарників утримувати місто в належному стані?
- На мою думку, місто живе розміреним життям, з розумінням усіх питань, які час від часу виникають у громадській та комунальній сферах. Зі свого боку, міська рада та виконавчий комітет володіють проблематикою, яка з’являється у жителів нашого міста, намагаються оперативно реагувати. Нагадую: телефон Гарячої лінії міськради працює цілодобово – 42-246.
Зараз кожен відчуває, як складно долати труднощі, адже для цього потрібне відповідне фінансування, що, безперечно, позначається на бюджеті міста. Тому й доводиться неодноразово вносити зміни до бюджету, не торкаючись, звичайно, його основних показників, а лише вираховуючи можливість перепрофілювати деякі кошти. Боярчани повинні знати: ми забезпечуємо, насамперед, своєчасну виплату заробітної плати та комунальних платежів, а це — утримання дитячих садочків, усієї газо-водо-опалювальної структури міста.
Як ми бачимо, затяжна і надто сніжна зима відразу перейшла в літо. Склалося так, що цього року ми були обмежені коротким періодом, коли нарешті можна було прибирати місто. Принагідно зауважу, аби «довершити суботник», святкові дні, які цього року триватимуть з першого по дванадцяте травня, нам не на користь. Але люди радіють: слава Богу, нарешті можна приділити увагу домашнім клопотам, присадибним або дачним городнім пристрастям.
Повертаючись до позитивних результатів Дня довкілля 20 квітня, хочу відзначити, що це був наймасовіший суботник, який я пам’ятаю. Близько 2 тис. осіб вийшли на вулиці, у парки, лісосмуги, сквери, до громадських територій, щоб прибрати місто. Це і підприємства, і організації, і шкільні заклади – всіх не перелічити. А ось ще одна закономірність, — негативна. Відомо, що населення поділяється на тих, хто не смітить, і тих, хто прибирає. Проте, на жаль, немало й таких, хто і смітить, і не прибирає. Бійці «Боярської варти» по свіжих слідах почали відстежувати останніх, що вже вервечкою потяглися до лісу… Штрафуватимуть їх відповідно до «Правил благоустрою території міста Боярка», затверджених ще в листопаді 2011 року. Розмір штрафів складає для юридичних осіб до 1700 грн., а для фізичних – до 1350 грн.
Хочу відзначити, що повсякчас ми прагнемо, щоб місто було чистішим та охайнішим. Але за цими словами – велика робота, насамперед, з жителями міста.
За вивезення сміття потрібно платити. А от на суботнику всі дружно винесли сміття на вулицю, а після комунальні служби повинні все це прибрати. За які кошти? Хто буде платити за бензин? Хто буде вивозити на сміттєзвалище, утилізувати? Безкоштовно це бути не може. Це – тривала робота. Закликаю всіх жителів усвідомити: за вивезення сміття потрібно платити. Викидати сміття у ліс чи лісопосадку, а то й сусідам підкидати не можна. Натомість і завдання комунальників – організувати цю роботу, долучивши депутатів міської ради, представників квартальних комітетів, громадських організацій. Чистота і порядок – це головне.

- Ще й літо не розпочалося, а керівництво міста вже дбає про опалювальний сезон. Які, Тарасе Григоровичу, тут перспективи для боярчан, адже перед початком минулої зими ми мали великі проблеми з переведенням багатоквартирних будинків на індивідуальне опалення?
- Зараз ми вже розпочинаємо підготовку до опалювального сезону. Сесія міської ради 25 квітня прийняла програму переходу на індивідуальне опалення на 2013-2015 роки. Щоб проінформувати боярчан, у наступних номерах «Боярка-інформ» ми детально висвітлимо порядок переходу на індивідуальне опалення, перелік будинків, почерговість тощо.
Дуже сподіваємося, що новопризначений керівник КП «Боярське ГВУЖКГ» Вадим Петрович Богуславський енергійно виконуватиме свої обов’язки. Зауважу, щоб не втрачати темпів розвитку, комунальні підприємства постійно потребують кадрового підсилення. Ми в свою чергу бачимо, наскільки складний стан розвитку комунальних підприємств у країні загалом. Цьогорічна зима завдала дуже багато клопоту: поруйновано дахи, теплотраси, повалено багато дерев у приватних забудовах, на кладовищах, у лісопосадках, у парках. У лісах, як ви, очевидно, бачили, - справжні буреломи.

- До нашої газети часто звертаються громадяни: чому на сесіях не розглядаються земельні питання?Адже це ускладнило приватизацію землі.
- Справді, це так, адже відповідно до змін у законодавстві з 1 січня 2013 року заблоковані всі земельні питання. Зараз ми працюємо над розробленням Генерального плану Боярки. Є сподівання, що до вересня цей процес завершиться, що суттєво вплине на вирішення цього питання.
На стадії завершення і плани розвитку парків Перемоги та ім. Т. Шевченка (детальні плани територій). Просимо громадськість вносити свої пропозиції щодо розміщення тих чи інших об’єктів на цих територіях. Йдеться, звичайно, про садово-паркову скульптуру, пам’ятні знаки, меморіали… Найголовніше надати цим боярським територіям статус парків, чого нині немає.
Мені відомо, що деяких мешканців вулиць, прилеглих до парку ім. Т. Шевченка зараз хвилює питання розгорнутого у парку будівництва. Повідомляю, що п’ять років тому, у 2008 році, земельна ділянка (0,70 га) зазначеної території передана в оренду на 49 років компанії «Києво-Святошинськмехбуд». Мова йде про фундамент, який було закладено понад 20 років тому. Усі ці роки акуратно сплачується орендна плата за землю, що суттєво поповнює боярський бюджет, жодного дерева не зрізано. Нині розробляється детальний план розвитку території. Наголошую, що всі дії Боярської міської ради – у межах чинного законодавства. Так склалося, що у Боярці – хто б не починав щось робити – окремі громадяни, організації чи партії, намагаючись на протестах зробити собі рекламу, вводять мешканців в оману, розкидаючи листівки чи газети з недостовірною інформацією. Але ж усім відомо: той, хто багато говорить, нічого не робить. Боярська міська рада готова надавати інформацію з будь-яких питань, які турбують громаду

- Не затихають, Тарасе Григоровичу, пристрасті довкола якості боярських доріг. Та ще й фур з’явилися в Боярці безліч: добивають і довкілля, і наші шляхи. Чи ми подолаємо нашу задавнену хворобу — бездоріжжя?
- Стан доріг нас, звичайно, хвилює. Цю, як ви кажете, задавнену хворобу ми намагаємось долати власними силами. На дорогах України повинен бути відтік води, інакше вона взимку їх руйнує. Та й сама технологія будівництва доріг по всій Україні недосконала. Потрібно здійснювати державні довгострокові програми щодо ремонту шляхів.
Стосовно ж важкогабаритних трейлерів, Боярська міська рада вже приймала рішення щодо обмеження їх проїзду через місто. Спочатку заборона діяла, але згодом «якось забулося». Боярка виявилася фактично на другій об’їзній дорозі між Одеською і Житомирською трасами. Я це питання порушував на колегії Києво-Святошинської РДА, аби отримати підтримку з району та й області стосовно додаткового виділення коштів для ремонту доріг, тому що виділених коштів не достатньо. Боярська міська рада 25 квітня прийняла рішення про заборону транзиту через місто. Це рішення надаємо в ДАІ для контролю.
Ми за власні кошти купуємо асфальт і БГВУЖКГ проводить ремонтні роботи. У планах – закупівля необхідного обладнання, щоб робити ямковий ремонт засобами власного комунального підприємства. Це значно дешевше. А ті компанії-варяги, що приходять, не зацікавлені в добротному асфальтуванні, в термінах експлуатації та й якості самих ремонтних робіт. У Боярці повинна бути бригада для виконання ямкового ремонту. У нас 300 км доріг, а Ви самі знаєте, яка частина з них заасфальтована ще за радянських часів. Районне шляхове будівельне управління припинило свою діяльність, і всі під’їзні дороги зараз ніхто не обслуговує, дерева ніхто не обрізає. Обіцяють, що найближчим часом всі під’їзні дороги будуть передані містам. Але було б добре, щоб і фінансування було передане місту.
Хочу звернутися принагідно до боярчан: не будьте байдужими до свавілля перевізників і водіїв. Нагадую: у Боярській міській раді цілодобово працює телефон Гарячої лініїї – 42-246. Будь-яке порушення правил перевезення потрібно фіксувати: чи хтось курив під час руху, чи був некоректним. Власники маршрутів будуть звільняти водіїв, якщо Ви, подзвонивши, вкажете номер маршрутки, день і номер маршруту. Ми – відразу реагуємо. Така практика вже є – за нашим клопотанням звільнили трьох водіїв.

- В останні роки загострилася проблема перевантаження дитсадочків. Стимульована державою народжуваність призвела, відповідно, до необхідності будівництва чи створення нових ДНЗ. Знаю, Боярська міська рада на чолі з мером здобули велику перемогу – до міста повернулося приміщення під новий дитячий садочок по вул. Молодіжній, 84. Ваш коментар, Тарасе Григоровичу.
- Дуже приємно констатувати, що кількість новонароджених у Боярці постійно зростає. Це свідчить про те, що наше місто розвивається – чим більше дітей, тим краще. Тому проблема з дитячими садочками більш, ніж актуальна. На сьогодні ми вдячні районній владі, а зокрема голові райради Володимиру Луцюку та й всім депутатам Києво-Святошинської районної ради, голові Києво-Святошинської РДА Володимиру Паку, голові районної організації Партії регіонів Миколі Шкаврону, які на сесії 25 квітня підтримали і повернули до комунальної власності Боярки приміщення. Найближчим часом тут буде відкрито дитячий садочок на 240-260 місць.
Щодо найближчих планів. Незабаром у парку Перемоги буде встановлено пам’ятний знак воїнам-інтернаціоналістам. Спільно з громадськими і ветеранськими організаціями готуємось до відзначення Дня Перемоги. Закликаю всіх небайдужих привітати тих, хто був причетний до подій Великої Вітчизняної. А особливо потурбуватися про тих, хто потребує допомоги. У 2015 році ми будемо відзначати 70-річчя Перемоги. Спільно з громадськими та ветеранськими організаціями розглядаємо можливість удосконалити і поліпшити меморіальну стелу в парку Перемоги.
Місто готується до Великодня. Комунальні служби працюють щодня. Бажаю боярській громаді миру, добробуту, барвистих крашанок, смачної паски, великої людської пам’яті про наших переможців.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31