БЛИЗЬКА ПЕРСПЕКТИВА – СТВОРЕННЯ ЦЕНТРІВ СІМЕЙНОЇ МЕДИЦИНИ

3-05-2013, 16:11

Реформа медичної галузі вже розгорнулася по всій Україні. Пілотними стали Дніпропетровська, Донецька, Вінницька області та місто Київ. Київська область не має права пасти задніх. Тож в усіх районах області вже створено центри сімейної медицини. Про те, як цей процес відбувається у нас, – в розмові з головним лікарем ЦРЛ Києво-Святошинського району, заслуженим лікарем України Василем Кравченком.
– Реформа галузі йде поетапно кількома напрямками. Один з напрямків вже реалізовано – нещодавно відбулося реформування швидкої медичної допомоги і створення нової служби – екстреної медичної допомоги.
Інший напрямок реформування медичної галузі – це чіткий розподіл первинної, вторинної і третинної ланок надання допомоги. Нині відбувається відмежування первинного рівня надання медичної допомоги. Так, згідно з вимогами реформи, уся сільська мережа закладів буде об’єднана в центри сімейної медицини. Загалом у районі планується створити два таких центри. Певний час тривали дискусії з приводу того: має бути один такий центр чи два. І все ж таки зійшлися на думці, що їх має бути два. Один буде створено на базі районної поліклініки в Боярці. Він об’єднає частину населених пунктів району, а другий на базі Вишнівської міської лікарні, до якого увійде решта. Адже у нас специфічний район – до мережі входить 44 медичні заклади. Вирішено, що роботу обох центрів координуватиме єдиний апарат.
На найближчих сесіях районної ради має відбутися прийняття відповідних рішень щодо впорядкування діяльності центрів сімейної медицини. вони почнуть функціонувати швидше за все вже у другому півріччі цього року. Знадобиться певний час на отримання усіх необхідних дозволів та ліцензій. Потім потрібно буде створити структуру, набрати штат. З мережею медичних закладів простіше – там вже все сформовано. А щодо адміністративно-управлінського апарату – його потрібно буде формувати.
Що стосується підпорядкування вже реформованої мережі – це питання остаточно іще не вирішено. Ймовірно, що центри сімейної медицини залишаться у районному підпорядкуванні. А районна поліклініка відійде в обласне підпорядкування.
Принагідно хочу зауважити, в усіх районах Київщини такі центри сімейної медицини вже створені з 1 січня поточного року. У нас цей процес дещо затягнувся. Зокрема й через те, що досить довго вирішувалося питання щодо діяльності дільничних лікарень та ліжок стаціонару. Довелося долати певний спротив з боку населення. Нині ми реформуємо дільничні лікарні в амбулаторії. Але врахували побажання населення – вирішено як філіали ЦРЛ зберегти по 10 ліжок денного стаціонару в сільських амбулаторіях, щоб надати можливість пацієнтам полежати після процедур.
Якщо говорити про вторинний рівень – це вузькі фахівці. Приміром, раніше пацієнт мав змогу на власний розсуд звертатися до будь-якого спеціаліста. Нині хворий має спершу прийти до сімейного лікаря. Він може надати близько 30 відсотків медичної допомоги. Але цього зазвичай вистачає у випадках, де відсутня серйозна патологія. Решта складніших випадків припадає на долю фахівців вторинного і третинного рівнів. Але до них пацієнт потрапляє за направленням сімейного лікаря.
В рамках реформи в області вже розпочато ремонт та переоблаштування обласного пологового будинку з тим, щоб перетворити його на перинатальний центр. Його введення в експлуатацію заплановано з 1 січня наступного року. На рівні районів ця робота розпочнеться з наступного року. Адже на це потрібні великі капіталовкладення, проведення серйозних ремонтів.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30