ВІТАЄМО МУЗЕЙ ЗІ СВЯТОМ!

18-05-2013, 09:01

18 травня своє професійне свято відзначають працівники музеїв. Одним із осередків культури нашого міста по праву можна назвати Боярський краєзнавчий музей, створений на базі Літературно-меморіального музею М. Островського та відкритого 29 вересня 1974 року з нагоди 70-річчя від дня народження відомого письменника, автора всесвітньо відомого роману "Як гартувалася сталь". Біля витоків народження музею стояли крає-знавці Іван Іванов, Василь Кубренков, Володимир Горинович, Альбіна Януш.
1991 рік для України став роком утвердження державності. Для музею - ледве не початком кінця. Майже рік на голому ентузіазмі працював самовідданий колектив музею, кістяк якого і досі займається збереженням історії рідного краю.
1992 року відбулося пере-профілювання музею, а у 2003 році - підпорядкування його районному відділу культури.
Першою ластівкою в новому амплуа стало відкриття краєзнавчої виставки "Боярка на шляху духовного відродження". Стартовими матеріалами для неї стали архіви боярських краєзнавців Василя Кубренкова, Івана Іванова. Саме тоді відвідувачі музею дізналися, що в історію міста крім імені Миколи Островського вписані імена й інших видатних осіб країни.
Так на теренах району з'явилося культурно-мистецьке явище під назвою "Боярський краєзнавчий музей".
Знаковою була виставка, присвячена 60-річчю голодомору в Україні у 1993 році. Ця робота стала першою у великій низці наступних виставок, які демонструють прагнення колективу тримати руку на пульсі часу. Із захопленням відвідують екскурсанти персональні виставки художників та народних майстрів району.
Такою ж знаковою стала перша презентація, яка відбулася в стінах музею. Поет-шістдесятник Іван Коваленко у 1995 році презентував боярчанам свою першу збірку "Недокошений луг". З того часу БКМ став місцем, де митці району дарують свою творчість землякам.
Все ж основним призначенням музею є пошуково-дослідницька робота та збереження предметів матеріальної культури. На сьогодні колекція, яка досить різнобічно відображає коло дослідницьких інтересів музею, перевищує 12 тисяч предметів основного та науково-допоміжного фондів, це: письмодруковані матеріали, нумізматика, живопис, графіка, етно-графія, філателія, археологія, меморії, фото, скульптурно-декоративний фонд та кіно-звукозапису. Науково-пошукова робота знаходить своє відображення в численних науково-практичних конференціях, які відбуваються за ініціативою або за участю БКМ.
За свою культурно-просвітницьку роботу музей удостоєний звання Лауреата премії імені В. Самійленка Боярської міської ради. І це дуже символічно. Заклад, який 39 років тому з'явився в культурному просторі міста, розвивається, росте, розширює свої культурно-мистецькі уподобання, формує духовний світ нових поколінь, допомагає своїм відвідувачам усвідомлювати себе українцями, котрі мають власну національну історію і можуть вписати у неї власний рядок.
До речі, у наступному році музей святкуватиме своє 40-річчя. І маємо надію, що до цього часу почнуться роботи щодо омріяної добудови існуючого приміщення. Проект добудови вже чекає на своє фінансування.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31