ТАРАС ШЕВЧЕНКО: «ЄДНАЙМОСЯ, БРАТИ!»

21-05-2013, 10:38

Бути гідними пам'яті Тараса Шевченка закликають співвітчизників усі, кому дорога його спадщина - поетична, прозова, філософська, малярська. "В сім'ї вольній, новій" Тараса Шевченка пам'ятають і шанують як незламного борця за волю, провісника єдності народів.
22 травня 1861 року Великий Українець назавжди повернувся на рідну землю. У цей день його було перепоховано із Санкт-Петербурга, де він помер 47-літнім. Відтоді останній шлях Тараса на Чернечу гору під Каневом усвідомлюється в Україні як дорога нескореного генія у безсмертя. Він і смертю своєю прокладав шлях до національного Храму, про який ми здогадувалися, за який боролися і який, нарешті, вибудовуємо.
22 травня - магічний день в український історії: він притягує українців на могилу Шевченка, до пам'ятників йому по всій Україні. Ще недавно такі походи вимагали певної мужності, адже за тоталітарного режиму існувала заборона поминати Шевченка саме у цей день. Проте виявилося, що будь-яка заборона Поета - кращий спосіб збуджувати націю, того найменшого українця, який хоча б один раз на рік дозволяв собі виявити гордість духу. Шевченкового духу.
У другій половині 80-х років минулого століття все ж було винайдено метод "за-гнуздати" Тарасову свободолюбну поетично-малярську Музу в рамки "свят" - таких собі шароварно-етнографічних видовищ. Свята інколи вдавалися, інколи - ні, але магія генія не зникла. Шевченкове слово знову і знову виривалося, шукаючи сподіваної волі.
І вже незалежна Україна, відроджуючи пієту 22 травня і велич українського слова, мовленого Тарасом Шевченком, прагне по-державницьки розпорядитися цим святом, яке набуло статусу міжнародного.
Логічним видається влаштування Шевченкового свята по маршрутах його археографічних мандрів Україною. А їх було дуже багато, карта буквально помережена Тарасовими шляхами. Зважаючи на велику кількість місць, пов'язаних з іменем Шевченка, свято може тривати у просторі довго, а у часі - вічно, наснажуючи загальноукраїнський обшир національним духом.
Наступний 2014 рік – рік 200-ліття Тараса Шевченка. З нагоди цієї визначної дати Президент України уже видав відповідний указ, який передбачає широке відзначення ювілею по всій Україні, до якого, безперечно, приєднається міжнародна спільнота, і насамперед 10 мільйонів українців по всьому світу.
Своєю творчістю Шевченко возвеличував і оспівував волелюбний дух нашого народу, залишивши нам неоціненну духовну спадщину. В ній ми черпаємо силу і правду, непохитну віру у свій народ, в щасливе майбутнє нашої Батьківщини. Наслідуючи його мудрі настанови, ми збудуємо багату і вільну Українську державу.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31