Заклик піти до бані – на сесії прозвучав привабливо

28-05-2013, 14:30

Заклик піти до бані – на сесії прозвучав привабливо
Заклик піти до бані – на сесії прозвучав привабливо
Попри завчасно затверджений порядок денний чергової 33-ї сесії Боярської міської ради, що відбулася 21 травня в актовій залі НОК Київського військового ліцею імені І. Богуна, в засідання довелося вносити корективи. Головуючий на сесії міський голова Тарас Добрівський, пропонуючи депутатам певні зміни до порядку денного, керувався рішенням президії і нагальними потребами міста, що було з розумінням сприйнято депутатським корпусом.
Отже, першим було розглянуто питання про приєднання КП «Боярка-Водоканал» до новостворюваного КП Київської обласної ради «Київська регіональна комунальна компанія». Свої думки-пропозиції з цього приводу представники майбутньої компанії виклали напередодні на президії, що було достатньо стримано сприйнято присутніми. На засіданні сесії заклик вступити до обласного підприємства викликав численні запитання і критичні виступи депутатів. Зокрема, Олексій Скринник, Євген Чмут, Сергій Пасько, Олександр Боднюк та інші схвильовано і зі знанням справи доводили, що приєднання до компанії жодного позитиву боярчанам не принесе, особливо зважаючи на недосконалість подібного проекту. Натомість міська громада може втратити власність, свого часу вистраждане КП «Боярка-Водоканал». Голосування було показовим: з 35 присутніх депутатів проти проголосували 32!
Далі розглядалися питання, внесені до порядку денного «з голосу», що засвідчило їхню актуальність.
Зокрема, депутати надали дозвіл на виготовлення нормативно-грошової оцінки землі. Цей процес затяжний, має особливу систему розрахунку, але з 1 січня 2014 року доведеться сплачувати за новими розцінками, оскільки тарифи у Боярці протрималися понад п’ять років.
Начальник станції Боярка Ігор Гончаренко від імені Південно-Західної залізниці просив надати пільги в користуванні боярською землею. Депутати відмовили, зважаючи на скромний міський бюджет, та ще й нагадали, що станція не уклала договір про вивезення сміття.
Було внесено доповнення до міських заходів щодо запровадження індивідуального опалення в Боярці на 2013-2015 роки. Уже затверджена програма при доопрацюванні виявила «загублені» будинки, вулиці тощо, що потребувало коректив у поетапності заходів.
Наступні два питання були взаємопов’язані: з програми «Турбота» взяли кошти і передали їх на програму розвитку фізкультури і спорту. Депутати згодилися на таку рокіровку, адже йдеться про надання пенсії в одну тисячу гривень боярчанці Ользі Шатило – бронзовій призерці параолімпійський ігор в Лондоні, члену збірної України, що готується до наступної Олімпіади в Бразилії.
Далі вже за порядком денним. Знову вносили зміни до багатостраждального бюджету: збільшили асигнування на придбання двох тракторів, заміну газопроводів у будинках, капремонт контейнерних майданчиків, заміну обладнання котельні «Космос», капремонт покрівель КП «Боярка-Водоканалу». Але перед цим зменшили асигнування на будівництво зливної каналізації, капремонт парку Перемоги та набережної ставка «Церковний», капремонт приміщень та фасадів ДНЗ міста.
Розглянули питання мінімальної вартості місячної оренди 1 м 2 загальної площі нерухомого майна фізичних осіб, проте остаточний розрахунок – справа складна, за формулою. Сподіваємося буде додаткове роз’яснення.
Передали в оренду на рік частину приміщення за адресою: Боярка, вул. Молодіжна, 77 і вул. Сєдова, 3.
На цьому засіданні сесії звітував директор КП «Банно-оздоровчий комплекс» В. П. Сандул. Благополучне в останні роки підприємство зазнало збитків і тепер має борг. Минула зима дістала і банщиків. Закидані снігом дороги значно зменшили кількість відвідувачів. Отже, дослухаймося заклику Володимира Павловича: порятунок фінансів бані в руках самих клієнтів – чим частіше ходитимемо до лазні, тим краще і для здоров’я, і для бюджету. Боярчани, ідіть в баню! В цьому заклику лише позитив.
Два питання доповів на сесії заступник міського голови Валерій Дубовецький – про організацію літнього оздоровлення дітей, учнівської та студентської молоді; про стан пасажирських автобусних перевезень на міських маршрутах загального користування.
За названими цифрами і фактами з першого питання відчувається намагання влади і контролювати, і підтримати процес оздоровлення дітей і молоді. Звичайно, разом із навчальними закладами і батьками.
Про боярські маршрутки вже йшлося неодноразово, але періодично виникають деякі проблеми як у стосунках перевізників з владою, так і з пасажирами. Цього разу депутати привернули увагу до бруду на зупинках. Чи узгоджене питання: хто мусить прибирати?
Зважаючи на актуальність транспортного питання, подаємо виступ на сесії Валерія Дубовецького розширено. Зокрема, він повідомив: нині на території міста перевезення пасажирів здійснюють 4 підприємства-перевізники, діє 10 маршрутів, а саме: № № 1, 2, 3, 4, 368, 369, 720, 796, 812, 825. Загальна кількість транспортних засобів - 113.
У 2012 році розпорядженням міського голови було оголошено двомісячник особливої уваги до культури обслуговування пасажирів маршрутних таксі. Комісія провела 13 рейдів по виявленню маршрутів та водіїв, які не дотримуються Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, обстежила 22 транспортних засоби, які здійснюють перевезення в Боярці.
Під час проведення рейдів виявили неприбрані та несправні маршрутки (не працюють кнопки зв’язку з водієм, не обладнані аварійні виходи), в яких відсутня повна інформація про перевізника та перелік пільгових категорій пасажирів. Для усунення цих недоліків транспортна комісія рекомендувала керівникам підприємств-перевізників постійно проводити роз’яснювальну роботу з водіями щодо дотримання норм законодавства.
Протягом 2012-2013 років на адресу виконавчого комітету Боярської міської ради надійшло 20 скарг та звернень від мешканців та організацій щодо здійснення роботи та обслуговування населення міста перевізниками. У результаті розгляду цих нарікань звільнено із займаних посад чотирьох водіїв, проведено роботу з водіями маршрутних таксі, керівників підприємств-перевізників попереджено: якщо порушення та недотримання ними норм законодавства носитимуть системний характер, виконавчий комітет буде клопотати перед Київською обласною державною адміністрацію про припинення цими підприємствами надання послуг по перевезенню пасажирів у Боярці.
У ході засідання сесії розглядалася інформація про адміністративно-територіальну реформу в Україні. Міський голова Тарас Добрівський повідомив депутатів про перший етап цього процесу, про який розповіла радник Президента України Марина Ставнійчук на засіданні в Київській обласній раді. До 2015 року населення належить інформувати про можливі наміри укрупнити адміністративні одиниці. Наприклад, до Боярської міської ради можуть входити депутати навколишніх сіл, приєднаних до нашого міста. Такі повідомлення попередні й умовні, відзначив Тарас Григорович, але зміни в місцевому самоврядуванні готуються.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31