ВІД БОЯРКИ ДО БУЧІ – ДОРОГА ДРУЖБИ Й СПІВПРАЦІ
14-06-2013, 13:33
Ще зовсім недавно у нашій свідомості Буча була селищем міського типу. Але з 1 січня 2007 року - це місто обласного значення, що стало визначною подією для його жителів. З 1998 року вже четверту каденцію поспіль місто очолює Анатолій Петрович Федорук.
Саме до цього чудового і красивого, без перебільшення, міста прибула доволі численна делегація гостей з Боярки на чолі з міським головою Тарасом Добрівським, першим заступником міського голови Валерієм Скочком, секретарем міської ради Дмитром Паливодою. Депутати Боярської міської ради та працівники апарату завітали до Бучі з єдиною метою - ознайомитися з роботою сусідів та перейняти позитивний досвід, зокрема у здобутті статусу міста обласного значення.
Не без легкого присмаку порівнянь відбувалися зустрічі та екскурсії, які проводили спочатку секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк, а згодом і сам міський голова Анатолій Федорук.
"У нас є прекрасна нагода наочно ознайомитися з містом, поставити конкретні запитання посадовим особам, порівняти. Зрештою, ми сюди й приїхали, щоб перейняти досвід", - переконаний міський голова Боярки Тарас Добрівський.
Відтак спочатку боярська делегація оглянула центральну площу міста з кіно-мистецьким комплексом "Акваріус". За словами Василя Олексюка, ще зовсім недавно тут було непривабливе приміщення, а зараз - надсучасна будівля європейського зразка, величезний інформаційний екран вартістю понад 400 тис. грн (а у Бучі їх - три), поруч школа, мережа магазинів, супермаркет.
Перше, що впадає в очі, - відсутність сміттєвих урн, навіть біля лавочок, Тому постало конкретне питання: куди ж сміття складується? Для цього у Бучі передбачені певні місця і певні контейнери для роздільного збору відходів. Все так просто! Невже у Бучі живуть і функціонують якісь інші люди, ніж, наприклад, у Боярці? Василь Олексюк має просту відповідь: "Ми до цього йшли не один рік. Траплялися різні випадки, іноді навіть опускалися руки. Поставала закономірна проблема: а чи не безнадійні наші старання і прагнення? Та люди все ж поступово звикали до чистоти. За цим, повірте, титанічна праця. У надто людних місцях встановлено камери відеоспостереження, виведені на охоронний пункт міськради. Це дозволяє дисциплінувати жителів. Вони точно знають, що будуть притягнуті до відповідальності за порушення правил благоустрою".
На площі, де зведено пам'ятник Тарасу Шевченку, зовсім недавно були зарості кущів, а зараз це місце милує око своїм дизайном не тільки гостей, а й жителів міста.
Біля Центрального парку Бучі нас вже чекав міський голова. За роки роботи А. П. Федорука на посаді селищного, а тепер і міського голови Буча яскраво змінила своє обличчя. Звичайне селище поступово перетворювалося на модерне місто з новобудовами, площею, скверами, чистими вулицями, новими житловими мікрорайонами.
Словом, відчувається, що господар міста піклується про жителів. За роки головування Анатолія Петровича Федорука бюджет міста зріс більше ніж у 100 разів!
"Я знаю, що Боярка теж намагається здобути статус міста обласного значення - і в цьому я вас тільки підтримую. Але виникає і багато проблемних питань, які потрібно вирішувати міському голові, депутатському корпусу і загалом територіальній громаді. Ми цей шлях пройшли поступово, і за роки плідної роботи можемо говорити: Буча як місто обласного значення відбулося. Територіальна громада зрозуміла всі переваги цього статусу. Проте, вона й раніше це усвідомлювала. Адже колись ми входили до складу Ірпінської міської ради і по-суті були її мікрорайоном", - згадує Анатолій Федорук.
Стосовно ж Центрального ландшафтного парку, то він - чи не найкращий не лише в Київській області, а й, мабуть, в Україні. На території 36 га є все: міні-парки, штучне озеро та річка з золотими рибками, алея сакур, а також велосипедні та пішохідні доріжки. Для створення цієї незвичайної краси залучалися як кошти міського бюджету, так й інвестиційні. На те, щоб отримати парк у цьому вигляді, знадобилося 4 роки.
На запитання, як все це стало реальністю, Анатолій Петрович скромно відповідав: "Не ми дали можливість, а інвестори і забудовники ухвалили рішення інвестувати, тому що побачили у цьому зиск”.
Набуття статусу міста обласного значення посприяло ще й тому, що, наприклад, галузь фізичної культури стала розвиватися ще краще. Побудували стадіон, залучили підприємство "Оболонь", з'явилися інші спортивні об'єкти. Повноцінно функціонує дитячо-юнацька спортивна школа, хоча повною мірою матеріальною базою ще не забезпечена. Наразі на базі школи завершується будівництво спортивного комплексу.
Нетривала мандрівка до Бучі завершилася. Боярчани, натхненні досвідом й оптимізмом, повернулися до рідного міста з бажанням ще активніше працювати над застарілими проблемами комунального господарства, природоохоронними завданнями, архітектурними рішеннями. Зрозуміло, що отримання статусу міста обласного значення можливе, адже Боярка для цього має не тільки всі підстави, а й бажання жителів. Залишилося привчити боярчан до красивого, корисного, охайного та вкрай потрібного.
ВІД БОЯРКИ ДО БУЧІ – ДОРОГА ДРУЖБИ Й СПІВПРАЦІ