МЕДИЧНА СЛУЖБА КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ ІНФОРМУЄ

1-08-2013, 17:28

Зупинити епідемію та вилікувати хворих!
Уряд ухвалив проект розпорядження «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на період до 2016 року»

На думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, в наступні 20 років саме гепатит С буде найбільшим викликом у сфері здоров’я в цілому світі. Ситуація щодо захворюваності на вірусні гепатити в Україні на сьогодні катастрофічна, особливо загрожує здоров’ю населення безперешкодне поширення гепатиту С. Ця форма захворювання часто переходить у хронічну і непомітно вбиває людину, якщо її вчасно не виявити і не вжити заходів. За неофіційними даними, в Україні від 3 до 5 відсотків населення хронічно хворі на гепатит С. В кожному регіоні України створюються реєстри хворих на хронічні вірусні гепатити; хворі на вірусні гепатити В і С перебувають під спостереженням та очікують лікування за державною програмою. Програму передбачається виконати протягом 2013–2016 рр.
Україна належить до країн із середньою розповсюдженістю гепатиту С — приблизно інфіковано біля 3% громадян, що складає близько 1170000 осіб. Однак, при вірусних гепатитах В та С епідемічний процес у переважній більшості випадків має прихований характер, у зв’язку з чим реальна захворюваність на вірусні гепатити в 5-6 разів перевищує дані офіційної статистики: на 1 зареєстровану форму гепатиту припадає 5-6 безжовтяничних форм.
У Києво-Святошинському районі рівень захворюваності на гепатит В залишається дуже високим, (близько 300 осіб), тобто майже кожний 20-й - хворий на гепатит В.
Одним із найважливіших завдань сьогодення залишається проведення вакцинопрофілактики гепатиту В дітям і дорослим у вогнищах цієї інфекції, медичним працівникам групи професійного ризику, студентам середніх і вищих медичних навчальних закладів, працівникам служб спеціального призначення, хворим гастроентерологічного профілю, хворим перед плановими оперативними втручаннями та іншим групам ризику.
Набагато складніша ситуація спостерігається внаслідок захворювання на гепатит С, для якого притаманний безсимптомний (безжовтяничний) перебіг з подальшим розвитком впродовж 10-30 років цирозу і раку печінки у 60% пацієнтів. Офіційно в Києво-Святошинському районі сьогодні зареєстровано близько 400 осіб хворих на хронічний вірусний гепатит С.
Досвід європейських держав свідчить, що для усунення проблем, пов’язаних з гепатитами В і С, необхідно забезпечити реалізацію політики у сфері боротьби в плані своєчасної профілактики, діагностики, реєстрації та лікування хворих шляхом об’єднання зусиль усіх органів державної влади та громадськості.
У Концепції Програми вказується на доцільність вирішення проблеми гепатиту В шляхом специфічної вакцинопрофілактики, а проблеми гепатиту С — своєчасною діагностикою та противірусним лікуванням через те, що вакцини проти вірусного гепатиту С не існує.
ПАМ’ЯТАЙТЕ:
Вірусні гепатити В і С передаються через кров (під час переливання крові та її препаратів, під час будь-яких медичних (стоматологічних) маніпуляцій, пов’язаних з порушенням цілісності шкіри або слизових оболонок забрудненим інструментарієм, під час незахищених сексуальних контактів, через мікротравми шкіри, під час використання речей загального вжитку (рушники, ножиці тощо), при використанні не за індивідуальним призначенням зубних щіток, мачул, предметів для гоління тощо).
Якщо у Вашій родині є хворі на гепатити В і С, цироз або рак печінки; якщо Ви відноситесь до групи ризику зараження вірусним гепатитом - не зволікайте з обстеженням, зверніться до інфекціоніста або сімейного лікаря в поліклініку за місцем проживання!

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31