ПИШАЄМОСЯ ЗЕМЛЯКАМИ-ДЕФЛІМПІЙЦЯМИ!

9-08-2013, 16:12

Нещодавно на батьківщину повернулися учасники XXII літніх Дефлімпійських ігор – спортивних змагань найвищого рівня для глухих людей. 5 серпня в міжнародному аеропорту Бориспіль національну дефлімпійську збірну команду України зустрічали з високими почестями. На олімпіаді у Болгарії (Софія) вона здобула ІІ місце та 88 медалей: 21 золоту, 30 срібних і 37 бронзових. Найприємніше те, що серед членів збірної – четверо захищали честь нашого району і троє з них – наші земляки-боярчани.
Поступившись лише росіянам, українські спортсмени здобули рекордну кількість медалей за всю історію участі українських спортсменів у Дефлімпійських іграх.
Українські спортсмени брали участь у змаганнях з 16 видів спорту: бадмінтон, баскетбол (жінки і чоловіки), вільна та греко-римська боротьба, боулінг, волейбол (жінки і чоловіки), дзюдо, карате, легка атлетика, настільний теніс, плавання, пляжний волейбол, спортивне орієнтування, кульова стрільба, тхеквондо та футбол. Уперше на літніх Дефлімпійських іграх представники нашої країни брали участь у змаганнях з боулінгу.
В аеропорту спортсменів із вадами слуху зустрічали та вітали: від імені Президента України Віктора Януковича та прем'єр-міністра Миколи Азарова - віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул, міністр молоді та спорту Равіль Сафіуллін, президент Національного комітету спорту інвалідів України, голова Комітету Верховної Ради України Валерій Сушкевич, президент Спортивної федерації глухих України Леонід Касіцький, начальник обласного центру «Інваспорт» Марія Вінниченко, від нашого району – заступник голови Києво-Святошинської РДА Анатолій Іскоростенський і президент ГО «Боярська спілка інвалідів «Ікар» Галина Оревіна.
Глава держави та уряд гідно оцінили спортивний подвиг наших співвітчизників – саме на цьому під час урочистої зустрічі спортсменів наголосив Олександр Вілкул: «Ви показали феноменальний результат, здобувши 88 медалей та посівши друге місце в загальному командному заліку. Для заохочення спортсменів та їх тренерів урядом прийнято рішення про виплату державних винагород – чемпіонам та призерам ХХІІ літніх Дефлімпійських ігор у розмірі: за 1 місце – 800 тис. грн., за 2 місце – 550 тис. грн. і за 3 місце – 380 тис. грн. кожному спортсмену. Також державні винагороди отримають їхні тренери».
Про важливість цієї перемоги на XXII літніх Дефлімпійських іграх зазначив також і Равіль Сафіуллін: «Ці змагання стали початком великого шляху збірної команди України. Переконаний, що високі результати, показані на Дефлімпіаді 2013 року, віра в перемогу, бажання бути кращим і високий професіоналізм стануть запорукою нових успіхів всієї нашої команди на світових і європейських чемпіонатах».
Від Київського обласного центру «Інваспорт» у складі дефлімпійської національної збірної взяли участь 24 спортсменів з вадами слуху із семи видів спорту: бадмінтону, волейболу, плавання, легкої атлетики, кульової стрільби, спортивного орієнтування, пляжного волейболу та футболу. Серед них наш район представляли бояр чани-легкоатлети: майстер спорту України міжнародного класу, заслужений майстер спорту України 23-річний Микола Носенко, майстер спорту України 27-річна Юлія Байрамова та 21-річна Марія Свинобій (тренер – заслужений тренер України Євген Якимчук). Усі – члени ГО «Боярська спілка інвалідів «Ікар». У складі збірної також майстер спорту України міжнародного класу, багаторазова чемпіонка України та призерка Чемпіонату Європи 30-літня Світлана Сандугей.
Результати переможців значні: Микола Носенко посів І місце у бігу на 100 м, І місце у бігу на 200 м і ІІ місце у естафеті 4 по100 м. Юлія Байрамова – IV місце у бігу на дистанції 5000 м, Марія Свинобій – ІІІ місце у бігу на 3000 м, а Світлана Сандугей посіла ІІІ місце з кульової стрільби (50 м стоячи).
Нагадаємо, що ХХІІ літні Дефлімпійські ігри проходили з 25 липня по 4 серпня 2013 р. в Софії (Болгарія). Загалом участь у цих змаганнях узяли майже 4 тисячі спортсменів з вадами слуху із 90 країн світу. Слід зазначити, що кількість українських спортсменів-учасників літніх Дефлімпійських ігор, у порівнянні із 1993 роком, коли національна збірна вперше взяла участь у XVII іграх глухих, збільшилась у 4,5 рази, що свідчить про динамічний розвиток і популяризацію дефлімпійського руху в Україні.
Тож щиро вітаємо наших переможців, бажаємо їм міцного здоров'я, наснаги та сил для нових звершень!