ПРО ВОДОКАНАЛ – БЕЗ ТАЄМНИЦЬ

10-08-2013, 16:14

Ще сто років тому наші прадіди мусили ходити до криниці, щоб напитися водиці. Сьогодні ж ми відкриваємо кран, а там – вода! І нас більше дивує її відсутність, ніж те, що вона там є.
За цим дивом цивілізації стоїть щоденна копітка праця колективу комунального підприємства «Боярка-Водоканал». Про роботу водоканалу та проблеми підприємства розповідає його директор Микола Давиденко.
Система водопостачання Боярки
Джерелами водопостачання міста є підземні води Бучацького та Полтавського водоносних горизонтів.
Артезіанський водогін нараховує 59 артезіанських свердловин. З них 20 свердловин у с. Забір’я, 39 свердловин у м. Боярка, із загальним дозволеним відбором води до 3957,3 тис. м3 на рік, які розташовані на чотирьох майданчиках. Через довготривалу експлуатацію свердловин дебіт значно зменшився. У Забір’ї не працюють 2 свердловини, у Боярці 8 свердловин потребують капітального ремонту. Серед них:
- водозабірний вузол (ВНС-5) по Київському шосе, збудований в 1984 році;
- водозабірний вузол (ВНС-4) по вул. Білогородській, збудований в 1999 році;
- водозабірний вузол (ВНС-3) по вул. 40 років Жовтня, збудований в 1974 році.
Історичну частину міста забезпечує 7 артезіанських свердловин та одна водонапірна вежа об’ємом 100 м3.
Через довготривалу експлуатацію водопровідних станцій обладнання в аварійному стані. Жодного разу не проводився капітальний ремонт будівель і споруд, інженерні конструкції почали руйнуватись, що може призвести до аварійної ситуації. Необхідно провести капітальний ремонт чотирьох водопровідних станцій.
Водогінні мережі КП «Боярка-Водоканал» мають діаметр трубопроводів від 50 до 400 мм та закільцьовані між собою. Протяжність мереж складає 162,4 км, в тому числі 31,2 км – водоводи. Водопровідні мережі побудовані понад 50 років тому, зношені та потребують заміни.
Робота міської розподільної системи характеризується невиробничими втратами води, які досягають 32,3 відсотків, у зв’язку зі зношеністю трубопроводів, що спричиняє аварійні ситуації.
Для подачі води споживачам у багатоповерхові будинки на водогонах міста діє 16 підсилювальних станцій.
Контроль за якістю води здійснюється Києво-Святошинською райСЕС. Якість води відповідає ДСаНПіНу 2.2.4-171-10, крім деяких свердловин із завищеним вмістом заліза.
Схема водовідведення
Загальна довжина каналізаційних мереж, які обслуговує КП «Боярка-Водоканал» становить 43,3 км. У тому числі: напірний колектор – 12,2 км; самопливний колектор – 31,1 км.
Діаметри колекторів від 150 до 1200 мм. Перекачування стічних вод здійснюється каналізаційними насосними станціями, які працюють цілодобово.
На кожній станції встановлені фекальні насоси, решітки-дробарки.
Каналізаційні насосні станції побудовані 40-50 років тому і перебувають переважно в аварійному стані. Потребують капітального ремонту стіни, покрівлі, металеві конструкції, заміни трубопроводів та електрообладнання. По КНС-8 необхідно виконати капітальний ремонт з укріпленням стіни-перегородки між приймальним відділенням і машинним залом, що зараз перебуває в аварійному стані. Для цих робіт було проведено експертну оцінку технічного стану споруди та визначено її аварійність.
З каналізаційних насосних станцій стічна вода перекачується на каналізаційні очисні споруди.
Характеристика каналізаційних очисних споруд
Проектна потужність існуючих каналізаційних очисних споруд – 11,7 тис. м3 на добу.
Скид очищених стічних вод по закритому колектору здійснюється в річку Ірпінь. Якість та склад стічних вод до та після очистки, а також аналіз води у річці Ірпінь виконує акредитована хімічна лабораторія КП «Боярка-Водоканал». Контроль за якістю стічних вод веде Міністерство екології та природних ресурсів України.
Водопровідна та каналізаційна системи підприємства забезпечується електроенергією від 13 трансформаторних підстанцій потужністю 10 кВт, які перебувають на балансі КП «Боярка-Водоканал».
Протяжність кабельних ліній потужністю 0,4 кВ, що перебувають на балансі КП «Боярка-Водоканал» – 50 км, 10 кВ – близько 30 км. Повітряна лінія ВНС-4 – 1,5 км.
Всі трансформаторні підстанції потребують ремонту покрівель, заміни обладнання, устаткування та приладів, заміни кабельного оснащення.
Фізичний знос та використання застарілого обладнання, технічний стан систем водопостачання та водовідведення незадовільний, що потребує модернізації та оновлення (зношення трубопроводів складає 60 %, а запірної арматури до 70 %).
Для розв’язання проблем модернізації та реконструкції потрібне залучення інвестицій та включення до Державних програм поліпшення водопостачання та водовідведення.
КП «Боярка-Водоканал» постійно проводить заходи щодо забезпечення енергозбереження, економії водних ресурсів, підвищення якості води і надійності роботи системи питного водопостачання, а також науково-технічного забезпечення системи питного водопостачання та водовідведення.
Через ряд чинників КП «Боярка-Водоканал» працює нерентабельно, зростає його збитковість. Підприємство не має змоги своєчасно сплачувати податки та збори, виплачувати заробітну плату працівникам, проводити заплановані ремонтні роботи, своєчасно розраховуватись за спожиту електроенергію.
Безперебійне водопостачання та водовідведення забезпечується на основі єдиного управління, впровадження новітніх технологій, освоєння капіталовкладень, стабілізації економічного становища підприємства, зниження витрат матеріальних та енергетичних ресурсів.
Середній відсоток оплати по підприємству за послуги водопостачання та водовідведення від усіх груп споживачів становить 98,5 %.
Проводиться реконструкція КНС-6 та розроблена проектна документація на автоматизацію системи диспетчерського управління технологічним обладнанням комплексу розосереджених споруд водопостачання та водовідведення. Проходить державну експертизу проектна документація на модернізацію очисних споруд.
КП «Боярка-Водоканал» власними силами проводить поточні та аварійні роботи. Було усунено затори, здійснено чистку трубопроводів та оглядових колодязів на каналізаційних мережах - 380 заявок. Усунено 263 аварії на водопровідних мережах.
На підприємстві є 14 транспортних засобів, які є збитковими, оскільки експлуатуються понад 10 років, а деякі – понад 30 років. Підтримувати транспорт у задовільному технічному стані підприємству економічно вкрай важко.
Кадри вирішують все!
Чисельність працівників КП «Боярка-Водоканал» станом на 1 січня 2013 р. – 188 осіб. Атестація робочих місць за умовами праці проводиться з періодичністю один раз на 5 років. Остання проводилась у жовтні 2012 року.
Протягом 2012 року за кошти підприємства проводилось навчання та перевірка знань нормативно-правових актів з охорони праці в Головному навчально-методичному центрі шести посадових осіб.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30