СЕРГІЙ ЧЕРТОК - «ПІДВИЩЕННЯ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ – НАШ ПРЯМИЙ ОБОВ’ЯЗОК»

8-09-2013, 13:13

Діяльність влади також спрямована на підвищення державних соціальних стандартів та гарантій, встановлених законами України – на цьому наполягає і Президент України Віктор Янукович. Як триває цей процес у нашому районі – про це розповідає начальник управління соціального захисту населення Сергій Черток.
- Передусім, зазначу: рівень соціальної захищеності як окремої людини, так і жителів територіальної громади у цілому, є справжнім показником рівня життя людей, мірилом та оцінкою діяльності місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Цілеспрямована соціальна діяльність має бути спрямована на створення умов для розвитку та оптимального функціонування соціальних відносин, всебічного розкриття творчого потенціалу людини, її сутнісних сил, досягнення соціальної злагоди та стабільності. Це і є однією з головних складових у реалізації Національного плану дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та реалізації програми «Київщина без окраїн», мета якої - перетворення Київщини на територію економічного зростання та інтенсивного розвитку соціальної сфери.
Розвиток соціальної інфраструктури, надання соціальних послуг відповідної якості, забезпечення особистісного захисту та допомоги недієздатним і нужденним, вирішення соціальних проблем, спричинених природними катаклізмами, складними життєвими обставинами складають головний зміст діяльності системи органів соціального захисту нашого району.
Так, у нашому районі запроваджена прогресивна технологія обслуговування малозабезпечених громадян у «єдиній приймальні». Крім того, активно функціонує «мобільний соціальний офіс», де жителі мають можливість вирішити питання безпосередньо за місцем проживання. Малозахищені категорії населення мають змогу скористуватись послугами Боярського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг). Значна увага приділяється забезпеченню вільного доступу до об’єктів всієї інфраструктури міста та створенню умов і рівних можливостей для людей з особливими потребами.
- Які заходи забезпечують надання соціальних послуг населенню?
- З метою забезпечення виконання Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності, в районі розроблено відповідні заходи на період до 2015р. Серед понад 155,4 тисяч мешканців населених пунктів району понад 58 тисяч, відповідно до чинного законодавства, відносяться до пільгових категорій населення. Це і ветерани Великої Вітчизняної війни та праці, і люди з обмеженими можливостями, і малозабезпечені та багато інших, які потребують державної уваги та підтримки. Лише 47207 жителя району мають статус потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, адже 8 населених пунктів району (Боярка, Бузова, Горенка, Дмитрівка, Круглик, Мила, Мироцьке, Шпитьки) віднесено до зони посиленого радіологічного контролю.
Наприклад, якщо взяти по категоріям, то допомогу при народженні дитини отримало 4552 сімей на загальну суму 39254,3 тис. грн., допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку отримало 5311 сімей на загальну суму 7562,00 тис. грн., 104 сім’ї отримали допомогу на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, на загальну суму 2181,3 тис. грн., 19 сімей отримали допомогу при усиновленні дитини на загальну суму 224,4 тис. грн. і цей список можна продовжувати.
- До речі, про захист «чорнобильців»…
- Також забезпечується в повному обсязі згідно закону: 8625 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, отримали доплату за роботу на радіоактивно забруднених територіях та виплати додаткової відпустки громадянам на загальну суму 6683161,51 тис. грн., 1060 сімей з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, - компенсацію на безплатне харчування дітей у сумі 975200,00 тис. грн. Щомісячна ж компенсація вартості продуктів харчування (за медичними нормами) постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становить: І категорії - 3422763,55 тис. грн., яку отримало 1553 чоловік, ІІ категорії - 3294744,13 тис. грн., яку отримало 2881 чоловік.
У І кварталі нами було оздоровлено 77 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи І категорії та 38 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи ІІ категорії, а також 45 дітей віком від 10 до 18 років (школярі) та 15 дітей віком від 3-х до 10 років (з одним із батьків).
- Як реалізується соціальний захист прав людей пенсійного віку?
- Згідно законодавства, спеціалістами відділу було перевірено 1042 новопризначених пенсійних справ і виконано 2588 перерахунків. При цьому було виявлено 30 помилок, допущених спеціалістами Пенсійного фонду. Всі помилки при нарахуванні та перерахункам пенсій виправлено.
- Які дії проводяться для забезпечення легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення?
- Спільно з керівництвом райдержадміністрації регулярно проводяться засідання з керівниками підприємств, що виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого розміру, а також мають заборгованість із виплати заробітної плати своїм працівникам. І це дає плідні результати: на сьогодні, за даними райвідділу статистики, заборгованість із виплати заробітної плати існує лише на одному підприємстві. Це економічно-неактивне підприємство ТОВ ОРТФ «Едланд» (директор – Овсянніков С.В.), що має заборгованість перед 2 працівниками у розмірі 101,5 тис. грн.
Також регулярно ми проводимо моніторинг новостворених і ліквідованих фізичних осіб. Протягом І півріччя цього року завдяки спільним зусиллям із райдержадміністрацією вже створено 1807 робочих місць, що складає 89% від запланованих.
Також за цей період було здійснено 18 планових і позапланових перевірок підприємств за додержанням законодавства про працю, керівникам вказано про усунення виявлених порушень. Розглянуто 15 звернень громадян із питань оплати праці.
Щомісячно інформація надається до районної прокуратури, відділу міліції та територіальної держінспекції з питань праці у Київській області про підприємства-порушники законодавства. За 2013 рік прокуратурою було порушено 1 кримінальну справу. До того ж, за результатами нашої роботи було зареєстровано 54 колективних договори і угоди, якими охоплено 5614 працівників району. Під час їх реєстрації 15 керівникам підприємств вказано на проведення атестації робочих місць за умовами праці.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31