СЕРГІЙ ВИЖАНОВ «МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПРИРОДНИМ ГАЗОМ ВСЮ ДЕРЖАВУ»

9-09-2013, 13:44

СЕРГІЙ ВИЖАНОВ «МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПРИРОДНИМ ГАЗОМ ВСЮ ДЕРЖАВУ»
СЕРГІЙ ВИЖАНОВ «МИ ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПРИРОДНИМ ГАЗОМ ВСЮ ДЕРЖАВУ»
З 1993 року в Україні відзначається День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості. Щороку, кожної другої неділі у вересні це свято відзначається і в Боярці, адже наше місто безпосередньо пов'язане з роботою газотранспортних підприємств з 1948 року. Власне, газовики стали одними з містобудівних чинників в історії Боярки.
Історична довідка
У 1945 році Рада Міністрів СРСР видала постанову про газифікацію української столиці в рамках великого проекту побудови магістрального міжміського газопроводу "Дашава-Київ". На виконання цієї постанови вже у 1946 році Рада Міністрів УРСР створила трест "Київгаз".
1948 рік вважається початком розвитку всієї газотранспортної системи України, адже газопровід "Дашава-Київ", який проходив через Боярку, тоді був найпотужнішим у Європі - його пропускна спроможність становила близько 2 млрд. куб. метрів газу на рік. У 1951 році газопровід продовжили з Києва через Брянськ до Москви.
Введення в дію 1948 року газопроводу "Дашава-Київ" спричинило створення Боярського управління газопроводу в 1951 році, а також будівництво так званого селища газовиків, у якому з 1953 року на вул. Щорса почала працювати семирічна школа. На її базі на початку 1960-х років створено Боярську школу № 4.
У 1955 році на газопроводі введено в дію першу потужну Боярську компресорну станцію.
Про історію підприємства і сьогодення газотранспортної системи України йшлося у розмові з начальником Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів Сергієм Вижановим.
- Шановний Сергію Васильовичу, прийміть найщиріші вітання з Вашим професійним святом. Розкажіть, будь ласка, про структурну специфіку Вашої організації.
-"Укртрансгаз" - Публічне акціонерне товариство Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".
"Укртрансгаз" - це 20-тисячний колектив висококваліфікованих фахівців; більш ніж піввіковий досвід магістрального транспорту газу; величезний технічний потенціал; максимальне задоволення потреб клієнтів. Цій системі підпорядковане і Боярське ЛВУМГ.
Ми - частина "Укртрансгазу". Для того, щоб газ у наших оселях був 365 днів на рік, його спочатку закачують у сховище газу. Газотранспортна система - це складна специфічна мережа, де використовуються певні сучасні технології. Ми забезпечуємо безпечну експлуатацію газопроводів та газорозподільних станцій, які знаходяться на балансі нашого підприємства.
Крім них є ще магістральні газопроводи: "Дашава-Київ" (введено в експлуатацію 1948 року), "Київ-Брянськ" (введено в експлуатацію 1951 року), "Єфремівка-Диканька-Київ" (введено в експлуатацію 1967 року), "Київ-Захід України-1" (введено в експлуатацію 1970 року), "Київ-Захід України-2", "Шебелинка-Диканька-Київ" (введені в експлуатацію 1975 року), "Курськ-Київ" (введено в експлуатацію 1986 року), "Тула-Шостка-Київ" (введено в експлуатацію 1989 року).
- Які основні види діяльності Вашого підприємства?
-Насамперед, це - транспортування, зберігання природного газу в підземних сховищах, експлуатація, реконструкція та сервісне обслуговування об'єктів ГТС.
Основною складовою газотранспортної системи є мережа магістральних газопроводів та газопроводів-відгалужень, що являє собою єдиний технологічний комплекс, який працює в безперервному робочому режимі.
Загальна довжина газопроводів, які експлуатує наше підприємство, становить 1432 км, маємо 82 газорозподільні станції, які забезпечують газом спожитвачів, і одну компресорну станцію. Ми здійснюємо також ремонтно-технічне обслуговування магістральних газопроводів і газо-технологічного обладнання.
З метою своєчасного виявлення та усунення можливих дефектів на об'єктах газотранспортної системи, підвищення ступеня надійності транспортування газу підприємство проводить комплексне обстеження стану технологічного обладнання.
ПАТ "Укртрансгаз" має одну з найпотужніших у Європі мереж підземних сховищ газу (ПСГ). Вони є важливою невід'ємною технологічною складовою газотранспортної системи України.
- Які території обслуговує Ваше підприємство?
-Наше підприємство забезпечує природним газом всю Київську область і місто Київ, а також п'ять районів Житомирської області. Далі ми експортуємо російський газ на всю Європу.
Той природний газ, який є у кожній домівці у плиті чи котлі, приміром, у Вишневому чи Боярці, - це праця наших робітників, майстрів, інженерів. Його треба прокачати, доставити, розподілити задля того, щоб кожен, наприклад, боярчанин, міг ним користуватися. Саме транспортними роботами і транспортуванням російського природного газу до Європи через Київ, Київську і Житомирську області займається наше підприємство.
- Сергію Васильовичу, який кількісний склад працівників, котрі здійснюють цю дуже важливу роботу?
-Боярське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів нараховує 512 працівників. І ці робочі місця займають, переважно, боярчани, які годують свої сім'ї. А ще не забуваймо про наші відрахування до боярського міського бюджету.
Наше підприємство - дуже велике. До речі, ми, газовики, зробили великий внесок у розбудову Боярки. На мою думку, якби не ми, то такої Боярки, якою вона є зараз, - не було б. За нашої безпосередньої участі побудовано будинки по вулицях Молодіжній, Маяковського та Білогородській. За-плановано на 2014 рік розпочати будівництво у Боярці нового 9-поверхового будинку для наших працівників.
Хочу наголосити, що ми конструктивно працюємо із боярською міською владою. Надаємо допомогу технікою, адже маємо у розпорядженні 70 одиниць рухомого складу, в тому числі й спецтехніку.
- Як будете, Сергію Васильовичу, відзначати своє професійне свято?
-У День працівників нафтової, газової та нафтопереробної промисловості особливо слід відзначити співробітників Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів:
- головного інженера
Тюкавкіна Сергія;
- заступника начальника
Пужайла Святослава;
- головного бухгалтера
Костину Романа;
- начальника автотранспортного господарства
Юрчука Олександра;
- начальника ЛЕС
Лохмана Віктора;
- начальника компресорної станції Шопяка Олега;
- начальника ГРС
Удінцева Юрія;
- провідного бухгалтера
Яковенко Ганну;
- електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування 6 розряду служби енерговодопостачання Огагіна Віктора;
- провідного юрисконсульта Матросову Ольгу.
Хочу побажати усім нашим працівникам міцного здоров'я, успіхів у роботі та особистого щастя. Ми шануємо і пам'ятаємо усіх людей, які працюють і працювали на нашому підприємстві, насамперед, наших ветеранів.
- Ще раз вітаємо з професійним святом. Дякую за розмову.

Біографічна довідка
Вижанов Сергій Васильович - начальник Боярського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів з 2011 року.
Народився 1975 року в Боярці. Закінчив Дніпропетровський державний технічний університет, Івано-Франківський університет нафти і газу, а також Міжнародний інститут менеджменту.
Працює в Боярському ЛВУМГ з 1997 року - майстром, старшим інженером, провідним інженером, начальником служби. Вся трудова діяльність пов'язана з цим підприємством.
Одружений, виховує 12-річного сина Олександра.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Август 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31