З КИТАЮ – ДО БОЯРКИ: ВІЗИТ ДРУЖБИ
10-09-2013, 18:11
7 вересня Боярський краєзнавчий музей відвідала китайська делегація на чолі з членом Постійного комітету Політбюро Комуністичної партії Китаю, членом Секретаріату центрального комітету Комуністичної партії Китаю Лю Юньшань та Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Чжань Сиюнь.
Високоповажних гостей на Боярській землі вітали заступник голови Київської обласної державної адміністрації Олександр Басай, голова Києво-Святошинської райдержадміністрації Володимир Пак, міський голова Боярки Тарас Добрівський, начальник управління культури Київської облдержадміністрації Ігор Подолянець, заступник голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський, начальник відділу культури, національностей та релігій Дмитро Гончаренко та представники громадськості міста.
При нагоді нагадаємо, що Боярський краєзнавчий та Китай пов’язує багаторічна дружба. Свого часу наш музей відвідали мер Пекіну Лю Ці, посли КНР в Україні Яо Пейшен та Чжоу Лі.
Розповідає директор Боярського краєзнавчого музею Любов Кравченко:
– У Китаї Миколу Островського дуже поважають. Зокрема, роман «Як гартувалася сталь» вивчається в китайських школах і, за словами пана Лю Юньшаня, в Китаї абсолютно всі знають крилаті слова Павки Корчагіна: «Найдородже у людини – це життя. І прожити його потрібно так, щоб не було нестерпно боляче за безцільно прожиті роки…» А в Книзі відгуків музею китайськими гостями неодноразово відзначається, що на прикладі Павки Корчагіна вони вчать свою молодь любити батьківщину і самовіддано служити їй. Ще одним із доказів цієї поваги є те, що в 1999 році китайські кінематографісти приїхали до України й, зокрема, до Боярки, щоб зняти тут багатосерійний художній фільм за романом «Як гартувалася сталь». З того часу китайські делегації відвідують музей дуже активно: 2-3 рази… на тиждень!
Що ж до важливості цього візиту для гостей нашого міста, то про це дуже точно сказав пан Юньшань:
– Сьогодні ми наочно ознайомилися з важливим періодом життя прекрасної людини, чию біографію в Китаї знає практично кожний, де він є зразком для всієї молоді. Тому ця експозиція заслуговує великої поваги. Відтак дружба між нашими народами буде вічною.
З КИТАЮ – ДО БОЯРКИ: ВІЗИТ ДРУЖБИ