Служба Києво-Святошинського району інформує

12-09-2013, 16:02

Служба Києво-Святошинського району інформує
Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою
Артеріальна гіпертензія (АГ) – найпоширеніше хронічне захворювання у світі. Маже 45 % дорослого населення України має підвищений артеріальний тиск. У Києво-Святошинському районі 32 % населення хворіє на гіпертонічну хворобу, а у 3 % це захворювання діагностується вперше. Значна частота ускладнень АГ (інфаркт міокарда, інсульт), втрата через ці причини непрацездатності та смертність зумовлюють актуальність проблем діагности та лікування АГ.
Несприятлива епідеміологічна ситуація, що склалася в Україні щодо гіпертонічної хвороби і спричинених нею ускладнень, може бути суттєво виправлена, якщо взяти до уваги той факт, що високий артеріальний тиск успішно коригується. Стійкі позитивні тенденції, що намітились у показниках здоров'я населення України протягом періоду реалізації програм (зменшення показника) первинної інвалідності від гіпертонічної хвороби серед дорослого населення), дають надаю на більш істотне їх поліпшення в подальшому за умов провадження заходів, спрямованих на боротьбу з артеріальною гіпертензією, та при постійно діючій системі профілактики та лікування хвороби.
25 квітня поточного року КМУ було прийнято постанову «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою».
Згідно з цим документом з 1 червня до 31 грудня 2013 року цей проект впроваджуватиметься в дію шляхом встановлення граничного рівня оптово-відпускних цін на гіпотензивні препарати з використанням механізму визначення порівняльних (референтних) цін та відпрацюванням механізму часткового відшкодування їх вартості за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. При цьому на лікарські засоби Пілотного проекту постачальницько-збутові надбавки встановлені не вище 10% оптово-відпускної ціни, торгівельні (роздрібні) надбавки не вище 25% закупівельної ціни.
Пілотний проект реалізовуватиметься у два етапи. Перший етап розпочався 1 червня. Людина, маючи гіпертонію, повинна відвідати терапевта або сімейного лікаря, який визначить рівень його артеріального тиску і у лікувальному закладі за місцем мешкання хворому будуть виписувати рецепти на ліки проти гіпертонії. За цими рецептами людина купуватиме такі препарати в аптеках за фіксованою державою ціною.
Другий етап заплановано реалізувати з 1 вересня. Він передбачає компенсацію частини коштів за ці препарати.
У Постанові КМУ також наведено перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, на які поширюється дія Пілотного проекту. Відповідно до переліку, Пілотний проект стосуватиметься таких лікарських засобів, які містять діючі речовини: бісопролол, еналаприл, лізиноприл, амлодипін, ніфедипін, небіволол.
Прийняття Постанови Кабінету Міністрів України дозволить забезпечити лікарськими засобами хворих на гіпертонічну хворобу шляхом підвищення економічної доступності лікарських препаратів, в першу чергу, для соціально незахищених хворих.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31