ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

17-09-2013, 18:26

Можливість задекларувати свої доходи за минулі роки
Кампанія декларування доходів громадян отриманих у 2012 році закінчилася 1 травня, але і після її перебігу у всіх громадян є можливість надати декларацію про отримані доходи за останні 3 роки до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації.
Додатковим стимулом для подання декларацій є введення в дію з 1 вересня 2013 року постанови Правління Національного банку України щодо встановлення граничних сум розрахунків готівкою для посилення фінансового контролю з боку держави.
Подання декларації про отримані доходи, дозволить громадянам (підприємцям) спокійно здійснювати операції покупки (продажу) безготівково, не думаючи про те, що інформацію про проведені операції отримає податкова інспекція і звірить розмір витрат з інформацією про доходи, відображені у формі 1-ДФ та деклараціях. Перевищення витрат над доходами громадянина є однією з причин здійснення документальної перевірки. У випадку виявлення не задекларованих доходів, податок з доходів фізичних осіб сплачується до бюджету вже із значними штрафними санкціями.
Тому, шановні громадяни, поспішайте до податкових інспекцій для декларування отриманих доходів.

Зарахування переплати податкових зобов’язань з податку на прибуток
Пунктом 87.1 ст. 87 Податкового кодексу встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що виникли внаслідок надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.
Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань встановлено ст. 43 цього Кодексу.
Обов’язковою умовою для повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань або зарахування їх на погашення грошового зобов’язання (податкового боргу) з інших платежів є подання платником податку заяви в довільній формі.
Нагадаємо, що для сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток для відповідних платників наказом Мінфіну України від 17.01.2013 р. № 19 виділено спеціальні коди бюджетної класифікації. Тому в заяві, що подається до територіального органу Міндоходів України, платнику податку необхідно зазначити код бюджетної класифікації з податку, на якому є переплата, та код бюджетної класифікації, в рахунок якого така переплата спрямовується.
Зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток у рахунок сплати щомісячних авансових внесків можна здійснити на підставі відповідної заяви про таке зарахування, яка подається до територіального органу Міндоходів України за місцем реєстрації платника податку.

Відповідальність за неподання заяви про внесення змін до свідоцтва платника єдиного податку
Пунктом 298.4 ст. 298 Податкового кодексу передбачено, що у разі зміни, зокрема, прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків) подається заява протягом місяця з дня виникнення таких змін.
У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку першої і другої груп не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни (п. 298.5 вищезазначеної статті цього Кодексу).
У разі зміни податкової адреси суб’єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності заява подається платниками єдиного податку, зокрема, третьої та п’ятої груп, разом із податковою декларацією за податковий (звітний) період, у якому відбулися такі зміни (п. 298.6 цієї самої статті Кодексу).
Згідно з п. 299.12 ст. 299 Податкового кодексу до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання платником єдиного податку заяви територіальним органом Міндоходів України вносяться зміни щодо:
прізвища, імені, по батькові фізичної особи — підприємця або серії та номера паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання в установленому порядку відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
податкової адреси суб’єкта господарювання;
місця провадження господарської діяльності;
видів господарської діяльності.
Пунктом п. 299.13 ст. 299 Податкового кодексу визначено, що за бажанням платника єдиного податку раніше видане свідоцтво може бути замінено у разі наявності у такого платника податку обставин, визначених у п. 299.12 цієї статті, та отримано нове свідоцтво у порядку, визначеному цією статтею. До отримання нового свідоцтва платник єдиного податку здійснює господарську діяльність на підставі раніше виданого свідоцтва, яке повертається територіальному органу Міндоходів України у день отримання нового свідоцтва.
Слід зазначити, що платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій (п. 300.1 ст. 300 цього Кодексу).
Враховуючи зазначене та норми глави 11 «Відповідальність» розділу ІІ Податкового кодексу, відповідальності за неподання фізичною особою - підприємцем - платником єдиного податку в установлені чинним законодавством строки заяви про внесення змін до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку, не передбачено.

Строки розрахунків з бюджетом за податковою декларацією з ПДВ не переносяться
Відповідно до п. 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — Податковий кодекс) податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Пунктом 203.2 ст. 203 цього Кодексу передбачено, що платник податку зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п. 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Таку саму норму визначено у п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу, а саме: платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 49.20 ст. 49 Податкового кодексу якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Водночас перенесення строків сплати податкового зобов’язання Кодексом не визначено.
Враховуючи наведене, Податковий кодекс не передбачає можливості перенесення строків розрахунків з бюджетом за податковими деклараціями з ПДВ. Отже, платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання податкової декларації.

Припинення незалежної адвокатської діяльності
Взяття на облік та зняття з обліку фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, регламентовано Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженим наказом Мінфіну України від 09.12.2011 р. № 1588, пп. 11.12.2 п. 11.12 якого передбачено, що для зняття з обліку в територіальних органах Міндоходів України фізичної особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність, мають бути подані такі документи:
заява про припинення платника податків за формою № 8-ОПП;
довідка за формою № 4-ОПП.
Після отримання зазначених документів територіальним органом Міндоходів України приймається рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків, який перебуває на обліку в такому органі.
У разі наявності податкового боргу територіальний орган Міндоходів України складає повідомлення про грошові зобов’язання та податковий борг за формою № 10-ОПП та направляє (видає) його особі, відповідальній за погашення грошових зобов’язань або податкового боргу.
Після проведеної документальної позапланової перевірки платника податків у разі відсутності заперечень територіального органу Міндоходів України щодо здійснення державної реєстрації припинення платника податків та встановлення факту відсутності заборгованості платника податків перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють територіальні органи Міндоходів України, зазначений орган складає довідку про зняття з обліку платника податків за формою № 12-ОПП.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Декабрь 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31