ЩОБ ПАМ'ЯТАЛИ

22-06-2012, 03:28

ЩОБ ПАМ'ЯТАЛИ
У Боярці відкрито обеліск загиблим в 1943 році.
"9 Травня - це день пам'яті та прояву небайдужості", - так під час відкриття обеліска загиблим у 1943 році, що відбулося в Боярці за день до Свята Перемоги, зазначив перший заступник міського голови Боярки Валерій Скочко. І справді захід, який відбувся того дня на старому кладовищі, став прямим тому доказом. Біля місця встановлення пам'ятного знаку зібралися усі ті, хто не забув про героїчний подвиг, про величезну жертву цілого покоління українців, які захищали рідну землю в роки Великої Вітчизняної війни - представники влади, ветерани, школярі, жителі міста.
Відкриттю обеліска передував урочистий мітинг. Першим до присутніх звернувся народний депутат України Петро Мельник.
- Я дуже дякую боярчанкам, котрі попросили мене допомогти встановити в їхньому місті обеліск, який ми сьогодні відкриваємо. На цьому кладовищі поховано багато наших земляків, які загинули у Велику Вітчизняну війну. Ми повинні пам'ятати тих, хто віддав своє життя. Пам'ять - це найбільше, що має людина. Цей обеліск - знак пошани до загиблих. Тож нехай живе пам'ять про людей, які захищали нашу країну.
Саме Петро Володимирович відгукнувся на лист жителів Боярки про допомогу у спорудженні обеліска. Пройшло менше двох місяців і ось 7 травня вже відбулося відкриття пам'ятного знаку. Cлова вдячності та шани лунали того дня від представників влади - голови Києво-Святошинської райради Володимира Луцюка, заступника голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Анатолія Іскоростенського, першого заступника міського голови Боярки Валерія Скочка, голови Боярської міської організації Партії регіонів, секретаря міськради Дмитра Паливоди. А скільки зворушливих слів приготували тим, хто сприяв, щоб ця подія відбулася, жителі міста та керівники ветеранських організацій - Анатолій Пастовенський та Лариса Козленко.
- Нам дуже приємно, що народний депутат України Петро Мельник та міський голова Боярки Тарас Добрівський відреагували на наш лист та сприяли встановленню обеліска, - зазначила у своєму виступі боярчанка, яка має статус дитини війни, Ольга Остапівна Інглятовська. - На це кладовище в буремні воєнні роки для захоронення привозили загиблих солдатів. Тут знаходиться більше десяти братських могил. Тому встановлення обеліска є вкрай важливим для збереження героїчної слави нашої землі для наших дітей та онуків.
Виступи учасників мітингу завершує знаменна мить відкриття обеліска, на якому викарбовано: "Тут поховані десятки радянських людей, які загинули восени 1943 року під час бомбардування фашистським літаком цивільного ешелону на станції Боярка" та червоноармійці, які загинули, визволяючи Київ. І вже за декілька хвилин підніжжя пам'ятного знаку устеляє різнобарв'я весняних квітів, які сюди на знак пошани героям війни принесли боярчани та гості міста різних поколінь.
Святослава Бережна

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Январь 2025    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31