У ПОЛІ ЗОРУ – ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ

10-10-2013, 14:56

У ПОЛІ ЗОРУ – ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ
Головним питанням, яке розглядалося під час апаратної наради, було виконання в нашому районі завдань, доручень Президента України Віктора Януковича в рамках реалізації проекту «Київщина без окраїн». Як вирішуються актуальні проблеми нашого регіону та на скільки вже відчутні позитивні зрушення – про це розповідає голова РДА Володимир Пак.
– Володимире Ігоровичу, під час розширеного засідання Кабінету Міністрів України, яке відбулося 7 березня цього року, Глава держави озвучив чотири стратегічних напрямки соціальних реформ, що мають реалізовуватися в державі на покращення життя її громадян, головним із яких є відновлення довіри до влади. На Вашу думку, яким має бути головний критерій кредиту такої довіри?
– Захищеність кожного українця. А це означає – з упевненістю зустрічати кожен новий день свого життя. Це коли батьки знають, що їхні діти мають усі належні умови для всебічного розвитку, а пенсіонери та малозабезпечені громадяни – належну підтримку. Коли кожен знає, що отримає якісні медичні послуги, буде забезпечений роботою та гідною заробітною платою.
Довіра до влади в цілому формується на місцях – це ні для кого не є секретом. Тож, у кожному населеному пункті, районі, області ми, як представники влади, повинні забезпечити належні умови життя наших співвітчизників.
– Які головні критерії такого забезпечення на теренах нашого району Ви б назвали?
– За що найбільше ми, батьки, переймаємося у житті? За розвиток і майбутнє наших дітей. На мою думку, найосновніше наше завдання – забезпечити їх належними умовами для здобуття освіти, для відпочинку, духовного та фізичного розвитку. Як на державному, так і районному рівнях ми прикладаємо максимум зусиль.
Так, на державному рівні значно підвищено суми виплат державної соціальної допомоги дітям, і ці стандарти ми забезпечуємо вповні. Скажімо, таку допомогу при народженні дитини 4599 сімей нашого району отримали допомогу на загальну суму 46 млн. 109 тис. 200 грн., на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням 181 сім’ї отримали грошове забезпечення на загальну суму 2 млн. 502 тис. 400 грн., 1630 одиноких мам на дітей уже сплачено державної допомоги на суму 4 млн. 374 тис. 200 грн., 166 сім’ям – 3 млн. 97 тис. 200 грн. тимчасової допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, 970 сім’ям, які мають дітей-інвалідів чи інвалідів з дитинства – 8 млн. 376 тис. 900 грн.
Загалом хочу підкреслити: за ініціативою Президента України, порівняно з минулим роком, щомісячну грошову допомогу малозабезпеченим, які проживають разом з інвалідом І – ІІ групи в наслідок психічного розладу, грошові виплати збільшено в 10 разів. Це – додаткове підтвердження турботи держави про її громадян.
– Люди похилого віку, ветерани, ліквідатори-чорнобильці потребують особливої турботи та уваги всього суспільства. Підвищення рівня їх життя – також одне з головних завдань соціальної політики Глави Держави. Як воно реалізується на практиці?
– Відповідно до соціальних ініціатив Президента України, інвалідам Великої Вітчизняної війни, залежно від групи інвалідності, підвищено й одноразову щорічну виплату. В нашому районі, наприклад, 332 інвалідам І групи було виплачено таких коштів на загальну суму 801 тис. 780 грн., 463 особам II групи – 976 тис. 930 грн., 87 особам III групи – 164 тис. 865 грн. Пільги на житлово-комунальні послуги, передбачені законодавством у розмірі 100 % для учасників бойових дій періоду Великої Вітчизняної війни, інвалідів війни ІІ та ІІІ груп із їх числа, яким виповнилося 85 і більше років, в нашому районі отримують 130 осіб.
Піклується держава й про ліквідаторів та постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС. В нашому районі на обліку їх 4434 особи (із них 2772 ліквідаторів). Вже цього року ці категорії мешканців отримали компенсацій на продукти харчування в загальній сумі 8,5 млн. грн. Із них вже оздоровлено 129 потерпілих І-ІІ категорії, 16 дітей за путівками матері та дитини, 120 дітей – шкільного віку.
Якщо ж проаналізувати розміри пенсійних виплат і проведених на них перерахунків, можна зробити висновок, що завдяки зростанню прожиткового мінімуму та відповідних програм Уряду, направлених на поліпшення матеріального забезпечення окремих категорій населення, відбулось значне зростання й розміру пенсій, середній розмір яких вже на 1 вересня складає 1555,87 грн., що на 57,59 грн. більше ніж, скажімо, в липні минулого року. Таку пенсію в нашому районі отримує 13639 осіб. І це ще не повний перелік.
У рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України спрощено умови отримання споживачами адміністративних послуг через поштові відділення зв’язку «Укрпошта» та роботу мобільного соціального офісу за принципом «єдиного вікна». Завершується робота зі створення соціальної картки ветерана, на часі – випуск самих соціальних карток. На виконання розпоряджень губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка створено соціальний паспорт ветерана, де окреслено ті проблеми, які ці люди без допомоги влади не в змозі вирішити самотужки.
– Другим стратегічним напрямом соціальних реформ є забезпечення гідних умов оплати праці. Чи є позитивні зрушення в цьому напрямку? Наскільки вони суттєві?
– Давайте почнемо з того, що для забезпечення високих зарплат потрібно створити належні умови розвитку всіх галузей економіки. В нашому районі це, передусім, промисловість і сільське господарство. На реконструкцію та технічне переозброєння підприємств, розвиток мережі об’єктів соціально-культурного та комунального призначення, їх модернізацію було інвестовано лише в І півріччі цього року 187 млн. 804,3 тис. дол. США, в основному, на розвиток тих галузь, які мають найкращу перспективу, можуть забезпечувати їх високу ефективність: промисловість, будівництво, транспорт, операції з нерухомістю, оптова й роздрібна торгівля.
Як результат – успішна діяльність адміністрації у І півріччі цього року дозволила вивести район на передові позиції у Київській області та позитивно позначилась на розвиткові соціальної сфери нашого району: за підведеними підсумками, обсяг реалізованої промислової продукції склав 6 млрд. 919 млн. 39 тис. 300 грн., що на 26 % перевищило аналогічний минулорічний показник, обсяг реалізованої продукції сільгосппідприємств усіх форм власності – 24 млн. 42 тис. 900 грн., що складає 43,3 % за той же період. А обсяг реалізованої продукції малих підприємств, яких у нашому районі налічується понад 3000, склав 2 млрд. 308 млн. 530 тис. 500 грн. Як наслідок – середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у нашому районі складає 3558 грн. Наступного року прогнозоване її зростання – до 4138 грн.
– І тут логічно напрошується запитання про забезпечення населення новими робочими місцями…
– Їх створенню якраз і сприяє стрімкий розвиток усіх галузей господарства. Посилена увага нині приділяється створенню робочих місць саме в сільській місцевості, як і розвитку на цих територіях підприємництва, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Лише в третьому кварталі, за останніми даними, в нашому районі створено 1926 робочих місць, що складає 94,7 % до Програми зайнятості району.
До речі, практично ліквідовано заборгованість із заробітної плати населенню, чому передував чималий об’єм роботи всіх управлінь, підрозділів і структур райдержадміністрації, за підтримку яких у цій справі я дуже вдячний. На сьогодні одне-єдине підприємство – ТОВ ОРТФ «Едланд» – заборгувало своїм працівникам 104,3 тис. грн. через власну економічну не активність. Але й це питання незабаром буде вирішено позитивно.
– Ми з Вами говорили про забезпечення доступу до якісної освіти дітей району. Хотілося б про це почути детальніше…
– Приємною, але й чималою проблемою для нашого району є стрімке зростання кількості населення, в першу чергу – за рахунок високої народжуваності дітей, яких потрібно забезпечити достатньою кількістю місць у дитсадках, а потім – школах. І Глава держави, і губернатор Київщини Анатолій Присяжнюк постійно акцентують увагу на цьому. Реалізувати це право – також наше першочергове завдання. І значні зрушення у цьому також є.
Лише цього року на території нашого району відкрито нові дитячі садочки у Петропавлівській Борщагівці (дві групи на 50 місць), при ТОВ «Леді» (Боярка) на 75 місць, приватний дитсадочок у Вишневому на 15 місць, а також по одній додатковій групі на 25 місць в ДНЗ «Золотий колосок» (Софіївська Борщагівка), ДНЗ «Віночок» на 25 місць (Тарасівка), ДНЗ «Дзвіночок» на 22 дітей (Дмитрівка), прогулянкову групу на 50 місць при Боярському НВК «Гімназія – ЗОШ І ст.».
Ще плануємо відкрити 3 групи на 75 місць на базі ДНЗ «Казка» (Боярка), додаткову ясельну групу на 25 місць у ДНЗ «Золотий колосок» (Софіївська Борщагівка), майже готові документи на отримання ліцензії приватного дитсадка «Зеленсад» на 35 місць, а у Вишневому розроблено проектно-кошторисну документацію для добудови ДНЗ «Яблунька» на 120 місць.
Кожна дитина має виховуватися в сім’ї – на цьому наголошує Президент України, до цього прагнемо й ми. На виконання цього напрямку соціальних ініціатив, нині в нашому районі вже функціонує 3 прийомні сім’ї, 5 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 31 дітина-вихованець, ще один незабаром відкриється у Крюківщині. Загалом, під опікою та піклуванням перебуває 155 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 18 дітей усиновлено громадянами України та 11 дітей – іноземцями.
Активна робота проведена й з оздоровлення та відпочинку дітей шкільного віку: на ці цілі лише з районного бюджету було виділено 1 млн. грн., майже 1 млн. грн. – із місцевих бюджетів, стільки ж коштів було освоєно на виїзне оздоровлення.
– А в медичній галузі?
– На виконання у регіонах завдань та доручень Президента України щодо вирішення актуальних проблем регіону, зокрема «Якісна та доступна медицина» в рамках реалізації проекту «Київщина без окраїн», завершується процес реформування медичної галузі, впроваджена та активно діє програма по забезпеченню хворих на гіпертонію ліками – за цією Програмою в районі діє 34 аптеки, 27 із них – у сільській місцевості.
До слова, для покращення надання медичної допомоги жителям сільської місцевості, сформовано бригади фахівців центральної районної лікарні для проведення медичного огляду.
За рахунок районного бюджету 23 ветеранам війни проведено зубопротезування на загальну суму 28 тис. 999 грн., 28 осіб було забезпечено слуховими апаратами на суму 28 тис. 370 грн., ліками – 1494 ветерани війни, 4194 учасники війни було оздоровлений.
Вже цього року планується відкриття капітально відремонтованих травматологічного та приймального відділень Центральної районної лікарні. Також створено центр надання первинної медико-санітарної допомоги, куди ввійшли всі амбулаторії сімейної медицини, медпункти та ФАПи. Поліпшено надання послуг «екстреної» та «швидкої» допомоги.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30