ДПІ у Києво-Святошинському районі повідомляє

21-10-2013, 16:07

СІЛЬГОСПВИРОБНИКИ КИЇВЩИНИ КОРИСТУВАЛИСЯ
«КОНВЕРТАЦІЙНИМ ЦЕНТРОМ»

Нещодавно працівниками оперативного управління ГУ Міндоходів у Київській області припинено діяльність «конвертаційного центру». Декілька громадян організували на території Київської області та м. Києва надання послуг по конвертації грошових коштів реально діючим суб’єктам господарської діяльності.
Завдяки оперативно-слідчим діям, встановлено групу з 6 осіб, які маючи чіткий розподіл функціональних обов’язків, проводили конвертацію безготівкових коштів у готівку, використовуючи відкриті банківські рахунки 10 підприємств.
Схема «конвертування» безготівкових коштів у готівку полягала у тому, що реально існуючі підприємства перераховували безготівкові кошти на рахунки підприємств-транзитерів, які входили до складу «конвертаційного центру», за нібито проведені роботи (товари, послуги). В свою чергу готівкові кошти отримувались кур’єрами у банківській установі, які в подальшому поверталися замовникам послуг конвертації та мінімізації, за винятком відсотків за їх конвертацію.
Загальний задекларований валовий дохід фізичних осіб-суб’єктів господарської діяльності, задіяних у роботі «конвертаційного» центру за два роки склав майже 300 млн. грн. Схемний податковий кредит сформований вигодонабувачем перевищив 40 млн. гривень.
Послугами «конвертаційного» центру систематично користувались сільськогосподарські виробники, порушуючи, при цьому, пільговий режим оподаткування. В ході розслідування встановлено, що обсяг таких операцій склав близько 30 млн. грн., що дало змогу використати пільгу та ухилитися від сплати податків на суму понад 5 млн. гривень.
Проведено ряд обшуків за результатами яких вилучено грошові кошти в сумі понад 200 тис. грн., документи, банківські картки, чекові книжки, комп’ютерні пристрої та інше приладдя, яке використовувалося зловмисниками при «конвертуванні» грошових коштів.
Слідство триває.

НА КИЇВЩИНИ ВИЯВЛЕНО УХИЛЕННЯ ВІД ОПОДАТКУВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ «НЕТИПОВОГО» ЕКСПОРТУ АВТОМОБІЛІВ

Працівниками ГУ Міндоходів у Київській області при перевірці підприємства «А» встановлено завищення податкового кредиту та валових витрат по операціях, не пов’язаних з господарською діяльністю.
Основна діяльність підприємства «А» – виробництво та реалізація теплової і електричної енергії.
Перевіркою встановлено, що підприємство здійснювало нетипові для основного виду діяльності господарські операції, а саме - здійснювало експорт автомобілів, виробником та фактичним відправником яких є ТОВ «Х» та експорт автошин за договором комісії, виробником та фактичним відправником яких є ПрАТ «У».
Такі види діяльності, як торгівля автомобілями та автошинами, не передбачені у довідці статистики підприємства «А».
При аналізі показників податкової звітності підприємства встановлено, що розрахунки з бюджетом по ПДВ занижені на 80 %.
Всього бюджет недоотримав податку на прибуток та податку на додану вартість майже на 187 млн. гривень.

ПІЛЬГА З ПДВ – ПОСТАЧАЛЬНИКАМ ПРОГРАМНОЇ ПРОДУКЦІЇ

Для отримання цієї пільги реєстрація платника податку на додану вартість як суб’єкта, який застосовує особливості оподаткування податком на прибуток підприємства суб’єктів індустрії програмної продукції не потрібна. Звільнення застосовується до операцій з постачання програмної продукції і відмовитися від неї неможливо.
Роз’яснення по цьому питанню надано в Узагальнюючій податковій консультації, затвердженій наказом Міністерством доходів і зборів України № 536 від 07.10.2013 року.
Для застосування пільги не має значення, як саме замовник отримав програму – через Інтернет чи на матеріальних носіях. Послуги з технічної підтримки програм, що надаються виробником таких програм, також не оподатковуються.
Крім того для застосування пільги не має значення кількість етапів постачання програмної продукції від особи, яка її створила, до споживача, якщо на цих етапах відбувається перехід права власності на програмну продукцію (згідно договору про передання виключних майнових прав інтелектуальної власності). Звільнення від оподаткування застосовується на всіх етапах постачання примірника комп’ютерної програми.
Проте, не звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг (виконання робіт) із розробки програмної продукції чи її компонентів, якщо виконавці таких послуг (робіт) не набувають права власності на таку програмну продукцію.
Нагадаємо, що даний пільговий режим для операцій з постачання програмної продукції запроваджено тимчасово, з 1 січня 2013 до 1 січня 2023 року.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30