Медична служба Києво-Святошинського району інформує
23-10-2013, 17:52
ПРО ПРОВЕДЕННЯ «НАЦІОНАЛЬНИХ ДНІВ ПСОРІАЗУ»
Псоріаз – це хронічне захворювання шкіри, яке виникає внаслідок спадкової схильності під дією різноманітних пускових чинників. Основні з них – це стрес, інфекційні захворювання, погрішності в дієті, зловживання алкоголем та куріння.
Псоріаз характеризується появою на шкірі характерного висипу у вигляді ділянок потовщення шкіри (інфільтрації) з почервонінням (ерітемою) та лущенням на поверхні елементів висипу. В залежності від форми захворювання та перебігу – локалізація, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватись. Висип не завжди викликає суб’єктивні відчуття і може супроводжуватись свербежем, тріщинами та кров’яними виділеннями, а в окремих випадках висип може набувати мокнучого характеру, що свідчить про стрімкий, агресивний перебіг захворювання.
Псоріаз – одне з найбільш розповсюджених захворювань шкіри, яке здатне часто рецидувати. Питома вага псоріазу в загальній структурі захворюваності шкіри становить від 7 до 10 %, а серед госпітальних хворих шкірними хворобами до 20- 25 %. Світова статистика свідчить, що близько 3 % населення страждає від псоріазу. Кількість хворих на псоріаз в Україні близько півтора мільйона хворих.
В останні роки спостерігається відносне зростання кількості хворих на псоріаз, що найімовірніше пов’язано з впливом екологічних факторів та значними психоемоційними навантаженнями. На сучасному етапі також почастішали ускладнені випадки тяжкого перебігу псоріазу, які призводять до інвалідності.
Найчастіше цей дерматоз розвивається у віці 10-25 років, але за останні роки почастішали випадки, коли захворювання з’являються навіть у дітей 4-7 місяців. На нього хворіють і жінки, і чоловіки, однак у чоловіків це захворювання спостерігається на 60-65 % частіше.
Не зволікайте з лікуванням псоріазу! Обстежуйтесь і консультуйтеся з лікарем-дерматологом, щоб уникнути загострень та ускладнень та тримати хворобу під контролем.
Пам’ятайте, що шкіра – Ваше «слабке місце», на якому проявляється будь-яке Ваше неблагополуччя.
Доброго Вам здоров’я!