ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ

13-11-2013, 16:00

ПРАЦІВНИКАМИ КИЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ УПЕРЕДЖЕНО НЕЗАКОННЕ ВВЕЗЕННЯ ХУТРЯНИХ ШУБ

Громадянка України, яка прилетіла з ОАЕ, під час проходження митного контролю намагалася без сплати податків провезти через державний кордон України по «зеленому коридору» норкову шубу.
Відповідно до Митного кодексу товари, що ввозяться громадянами на митну територію України, сумарна вартість яких перевищує еквівалент 1000 євро, але менше 10 000 євро, підлягають письмовому декларуванню з поданням документів та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 % і податком на додану вартість 20 %, а з 01.01.14 року – 17%, в частині, що перевищує еквівалент 1000 євро.
Громадянка України митної декларації не заповнювала, до інспекторів митниці з приводу декларування хутряних виробів не зверталась.
Вартість шуби, яку пасажирка придбала в м. Дубаї, становить 1600 доларів, згідно товарного чеку.Тобто громадянка порушила встановлений порядок проходження митного контролю і їй довелося задекларувати і сплатити податки та митні платежі за норкову шубу.
Тільки у жовтні працівниками Київської митниці упереджено незаконне ввезення 10 хутряних шуб. А з початку року зафіксовано 47 таких випадків. Порушниками сплачено до бюджету близько 88 тис. гривень.

Є ЗАПИТАННЯ – СКОРИСТАЙТЕСЯ ПОСЛУГАМИ ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВОГО ДЕПАРТАМЕНТУ МІНДОХОДІВ

З метою надання інформаційно-довідкових послуг платникам податків по телефону, факсом та електронною поштою при Міндоходів функціонує Інформаційно-довідковий департамент. Звертатися можна у робочі дні з 8:00 до 20:00 год. Контактний номер телефону: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Електронна пошта: idd@minrd.gov.ua (цілодобово).
Інформаційно-довідковий департамент Міндоходів здійснює інформування в електронному вигляді платників податків, які виявили бажання, про зміни у податковому законодавстві; надсилання електронною поштою на прохання платників податків форм податкової звітності та порядку їх заповнення; інформування платників податків із застосуванням інтерактивного автовідповідача про терміни подачі податкової звітності, строків сплати податкових зобов’язань, надання відповідей на запитання, що є найбільш актуальними у відповідний період, щодо роботи Центру сертифікації ключів; надання платникам податків можливості отримання відповідей на офіційному веб-порталі, а також письмових податкових консультацій за допомогою Єдиної бази податкових знань.

ПЛАТНИКИ ВЧАСНО ВИКОНУЮТЬ СВОЇ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

У 2013 році державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі після детального вивчення економічного стану, деяким суб’єктам підприємницької діяльності було надано розстрочення грошових зобов'язань.
Розстрочення грошових зобов'язань - це надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму грошових зобов'язань або податкового боргу без урахування сум пені на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані проценти погашаються рівними частками починаючи з місяця, що настає за тим місяцем, у якому прийнято рішення про надання такого розстрочення
У свою чергу платники податків Києво-Святошинського району вчасно та в повному обсязі виконують свої податкові зобов’язання перед Державою.
Так, у жовтні 2013 року платниками сплачено 219,9 тис. грн. по платежам розстрочення грошових зобов'язань. А всього у 2013 році сума сплати з розстрочення грошових зобов'язань складає 1466,7 тис. грн., що становить 100 % від наданих розстрочень.

НЕ МАРНУЙТЕ ЧАС – УНИКНІТЬ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 18.09.2013 № 491 у новій редакції затверджено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій. Відповідно наказ Міністерства доходів і зборів України від 02.08.2013 р. № 317 втратив чинність. Про це, зокрема, йшлося у розмові першого заступника начальника державної податкової інспекції Києво-Святошинського району Сольського Ігоря Олександровича з журналістами газети «Новий день». Ігор Олександрович, зокрема, наголосив, що з 1 січня 2014 року за неподання звітності про використання реєстраторів розрахункових операцій в електронному вигляді до платників податків будуть застосовуватися штрафні санкції.
Користувачі касової техніки повинні придбати реєстратори розрахункових операцій нового покоління, які створюють контрольну стрічку в електронній формі та містять вбудовані модеми, або доопрацювати існуючу касову техніку та приєднати до неї відповідні модеми для передачі звітної інформації. Для цього власникам касових апаратів необхідно обов'язково звернутись до Центрів сервісного обслуговування або виробників РРО.
Не залишилось поза увагою і питання щодо електронної звітності. Для заощадження часу громадяни можуть подати податкову звітність засобами телекомунікаційного зв'язку з використанням електронно-цифрового підпису. Для надсилання податкової звітності в електронному вигляді платники податків можуть безкоштовно отримати посилений сертифікат ключа в Акредитованому центрі сертифікації ключів Міндоходів, які працюють у центрах обслуговування платників податків.
На завершення зустрічі Ігор Олександрович нагадав, що платники податків, які звітують в електронній формі, з 2013 року можуть отримати довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів (обов'язкових платежів), що контролюються органами доходів і зборів, в електронному режимі. Для цього платнику слід в режимі OPZ надіслати електронну заяву до відповідного територіального органу Міндоходів (формату J1300303), в якій зазначити спосіб отримання Довідки (електронний або паперовий).

ВДАЛИЙ ПОЧАТОК АДМІНІСТРУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ

З 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
В ДПІ у Києво-Святошинському районі створено всі необхідні умови для якісного та оперативного опрацювання звітності про суми нарахованого єдиного соціального внеску, а також проводяться заходи з надання консультаційної допомоги щодо адміністрування єдиного внеску платникам.
Так, за жовтень 2013 року по платежах з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які адмініструє ДПІ у Києво-Святошинському районі надійшла сума 116 571,00 тис. грн. Зазначена сума надходжень набагато перевищила очікуваний показник.
ДПІ у Києво-Святошинському районі нагадує, що з питань адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна звертатись за адресою: ДПІ у Києво-Святошинському районі ГУ Міндоходів у Київській обл., м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34, кабінет № 44, телефон: (04598) 5-88-18.
Також для платників податків працює інформаційно-довідковий департамент Міндоходів України з багатоканальним телефоном: 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно) з 08:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).

СУМИ ДО БЮДЖЕТУ СПЛАЧЕНО У ПОВНОМУ ОБСЯЗІ

Працівниками управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Києво-Святошинському районі у жовтні 2013 року проведено декілька перевірок суб’єктів господарської діяльності з питань своєчасності, достовірності та повноти нарахування податків та зборів, які належать до їх компетенції.
Так, працівниками управління в ході проведення перевірочних заходів, були виявлені наступні порушення: заниження податку з доходів фізичних осіб від здійснення підприємницької діяльності у сумі 112,0 тис. грн., а також, порушення щодо заниження податку на додану вартість у сумі 13,6 тис. грн.
Всі донараховані суми, а саме 125,6 тис. грн. сплачено підприємцями до бюджету у повному обсязі.

ЮРИСТИ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОЇ ДПІ ВИГРАЛИ В СУДАХ СПРАВ НА СУМУ - 475,8 МЛН. ГРН.

Основними категоріями справ, якими займаються працівники юридичного відділу Києво-Святошинської ДПІ, що впливають на забезпечення надходжень коштів до державного бюджету, є справи про стягнення заборгованості за рахунок активів боржника та справи про стягнення заборгованості по застосованих штрафних (фінансових) санкціях за порушення податкового законодавства та інших нормативно-правових актів.
Так, в судах на розгляді перебуває 274 справи на загальну суму 706,6 млн. грн. суб’єктів господарської діяльності, які знаходяться на обліку в ДПІ у Києво-Святошинському районі. Більшість справ, а саме 237 на суму 564,9 млн. грн. порушено впродовж минулих років та 37 справ на суму 141,7 млн. грн. – у 2013 р.
У 2013 році працівники Києво-Святошинської ДПІ виграли в судах 75 справ на суму 475,8 млн. грн. На користь платників податків вирішено 18 справ на суму 10,7 млн. грн., які оскаржуються органом податкової інспекції в апеляційному та касаційному порядках.

НАДХОДЖЕННЯ ДО ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ ПЕРЕВИЩИЛИ МИНУЛОРІЧНІ ПОНАД 284 МЛН. ГРН.

За січень-жовтень 2013 р. працівниками Києво-Святошинської ДПІ забезпечено надходжень до бюджету на 284,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Значну частину надходжень зведений бюджет отримав від податку на додану вартість. За десять місяців цього року ПДВ надійшло у сумі 685,8 млн. грн., а це складає 40,5 % від усіх надходжень за зазначений період. За січень-жовтень 2013 р. ПДВ надійшло більше на 80,4 млн. грн., ніж за аналогічний період минулого року.
Надходження по податку з доходів фізичних осіб за січень-жовтень 2013 р. склали 364,0 млн. грн., що на 43,9 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді минулого року.
Податку на прибуток підприємств сплачено у сумі 308,1 млн. грн, що на 32,4 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Надходження з єдиного податку від фізичних осіб–підприємців та юридичних осіб склали 35,1 млн. грн., що на 13,2 млн. більше відповідних надходжень у 2012 році.
Плати за землю надійшло – 59,6 млн. грн., що на 3,9 млн. грн. більше ніж торік.
Загалом до зведеного бюджету за січень-жовтень 2013 року надійшло 1 млрд. 691,3 млн. грн. Це на 284,8 млн. грн. перевищує показники відповідного періоду минулого року. Державний бюджет отримав 1215,4 млн. грн., місцевий – 475,9 млн. грн.
Як свідчать цифри, останнім часом досягнута стабільність у рості щодо надходжень з основних податків і зборів до бюджетів усіх рівнів у порівнянні з минулим роком.

БЮДЖЕТ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ
ПОПОВНИВСЯ НА 59,6 МЛН. ГРН. ВІД ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ

Протягом 10 місяців 2013 року до бюджету Києво-Святошинського району надійшло майже 59,6 млн. грн. плати за землю, що становить 13,6 % усіх надходжень до місцевої скарбниці. А це в свою чергу на 3,9 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
У Києво-Святошинському районі обліковується 1188 платників за землю юридичних осіб, у тому числі 647 платників земельного податку та 541 платник орендної плати за землю. Із загальної суми надходжень значну частину податку сплатили саме юридичні особи. Сума сплати цими суб’єктами господарювання склала 52,9 млн. грн., що на 3,7 млн. грн. більше ніж торік.
Також у районі обліковується 77600 землекористувачів, а це власники земельних ділянок, власники земельних часток (паїв), орендарі земельних ділянок. З них платниками земельного податку є 39399 фізичних осіб, 58 фізичних осіб-підприємців та 743 суб’єкта господарської діяльності, які сплачують орендну плату за землю. Загалом ними сплачено 6,7 млн. грн. до місцевого бюджету Києво-Святошинського району, що на 200,0 тис. грн. більше минулорічного показника по надходженням зі сплати за землю.

У ЖОВТНІ МІСЦЕВІ БЮДЖЕТИ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ ОТРИМАЛИ БЛИЗЬКО 49 МЛН. ГРН. ПОДАТКІВ

Основним джерелом наповнення місцевої скарбниці залишається податок на доходи фізичних осіб, який склав за жовтень 2013 р. 38,5 млн. грн., що на 4,0 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
Також у жовтні 2013 р. фактично надійшло до місцевого бюджету 5,1 млн. грн. плати за землю, у порівнянні з жовтнем 2012 р. забезпечено приріст надходжень на 135,0 тис. грн.
Значна сума приросту зафіксована по надходженням зі сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність. Так, за жовтень 2013 р. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума приросту склала 1,5 млн. грн. А загалом за жовтень 2013 р. надходження зі сплати єдиного податку склали 5,2 млн. грн.
Фахівці Києво-Святошинської ДПІ зазначають, що наповнення місцевих бюджетів є одним із головних завдань, що стоїть перед відомством, адже ці кошти в подальшому направляються на розвиток регіону та підтримку соціальних програм.

У КИЄВО-СВЯТОШИНО НАДХОДЖЕННЯ ВІД АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ СТАНОВИЛИ МАЙЖЕ 46,6 МЛН. ГРН.

Близько 46,6 млн. грн. акцизного податку із ввезених в Україну товарів мобілізовано державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі впродовж жовтня 2013 року. Зазначена сума на 44,1 млн. грн. перевищила надходження щодо показника відповідного періоду 2012 року.
Загалом з початку року сума надходжень із зазначеного податку склала 108,4 млн. грн., що в свою чергу на 94,1 млн. грн. більше ніж зібрана сума податку за аналогічний період минулого року.
Підприємствами, які зареєстровано у Києво-Святошинському районі сплачується вищезазначений податок з наступних видів підакцизної продукції, а саме: тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби, пиво, нафтопродукти.

ЗА КОРИСТУВАННЯ ПРИРОДНИМИ РЕСУРСАМИ
НАДХОДЖЕННЯ ПЕРЕВИЩИЛИ 3,4 МЛН. ГРН.

Понад 3,4 млн. грн. сплатили підприємці Києво-Святошинського району до бюджету за користування природними ресурсами нашої держави.
Так, надходження з плати за користування лісовими ресурсами склали 1,43 млн. грн., що більше минулорічного показника на понад 400,0 тис. грн.
В свою чергу надходження з плати за спеціальне користування водними ресурсами сягнули суми 1,43 млн. грн., а зазначена сума майже на 300,0 тис. грн. перевищила показник аналогічного періоду минулого року.
Платежі за користування надрами склали понад 550,0 тис. грн., що також більше на 83,5 тис. грн. минулорічних надходжень.
Таких позитивних показників досягнуто завдяки плідній співпраці між органом Міндоходів та суб’єктами підприємницької діяльності Києво-Святошинського району.

«ВАЛЮТНИЙ ВІКЕНД» НА КИЇВСЬКІЙ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ

Днями в аеропорту «Бориспіль» призупинена спроба незаконного ввезення в Україну найбільшої з початку року незадекларованої суми валюти – 156 тисяч євро.
Громадянка Російської Федерації, яка прилетіла до України, під час проходження митного контролю в аеропорту «Бориспіль» намагалася перевезти через митний кордон України без декларування, користуючись «зеленим коридором», валюту, сума якої більше ніж у 15 разів перевищує дозволену.
Зазначена готівка переміщувалась без ознак приховування в жіночій сумці, яку пасажирка тримала в руках. Зі слів жінки, готівка належить їй особисто і вона привезла її для того, щоб віддати борг.
З виявленої суми громадянці пропущено 10 000 євро, за протоколом про порушення митних правил вилучено 146 000 євро.
Ця ж доба виявилася найбільш «врожайною» у цьому році на спроби незаконного ввезення валюти. Тим самим рейсом прилетіла ще росіянка, яка намагалась незаконно перевезти 45 000 євро та 5 300 доларів США. В неї було вилучено 35 000 євро та 5 300 доларів США.
Пізніше, тієї ж доби громадянин Туркменістану намагався незаконно перевезти через митний кордон 60 000 доларів США. За протоколом про порушення митних правил у нього вилучено 46 635 доларів США.
У всіх цих випадках складено протоколи про порушення митних правил, а валюту вилучено до винесення рішення суду.

ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕРАКТИВНИХ МЕТОДІВ У РОБОТІ МІНДОХОДІВ

Зусилля Міністерства доходів і зборів сьогодні спрямовані на вдосконалення податкових і митних сервісів, створення комфортних умов для ведення бізнесу, активізації міжнародної торгівлі, сприяння залученню інвесторів до кожного регіону. Запорукою ефективності роботи державних органів є пряме спілкування з представниками громадських рад регіонів України.
Так, 12 листопада вперше у форматі відео-селектору пройшло загальноукраїнське засідання Громадської ради при Міністерстві доходів і зборів України, у якому взяли участь члени громадських рад при територіальних органах Міндоходів.
У приміщенні ГУ Міндоходів у Київській області на відеоконференції були присутні керівники ГУ Міндоходів області, Київської митниці Міндоходів та члени Громадської Ради при ГУ Міндоходів у Київській області.
Представники всіх Громадських Рад мали можливість особисто поспілкуватися з міністром доходів і зборів України Олександром Клименком та керівниками ключових департаментів Міністерства в інтерактивному форматі. Порушувалися питання громадськості з проблем регіонів та висловлювалися пропозиції щодо їх вирішення.
У ході відео конференції обговорювались пріоритети роботи Міністерства, викладені у п’ятирічній стратегії, євроінтеграція, розвиток Міністерства, реформування податкової та митної системи. Олександр Клименко оголосив 2014 рік роком створення «митниці майбутнього». Приділялась увага також питанням поліпшення бізнес-клімату в Україні, сприяння інвестиційній діяльності, трансферного ціноутворення та перспективи запровадження загального декларування доходів. За словами Міністра, запровадження цієї реформи дозволить створити компенсаційні механізми для зниження податкового навантаження на фонд оплати праці.
Представники громадськості відзначили важливість такого діалогу із Міністерством та запропонували зробити практику проведення загальноукраїнських засідань громадських рад у форматі відео-селектору постійною. В свою чергу Міністр підкреслив дієвість відео конференцій і зазначив, що Міністерство не має наміру від них відмовлятись, а навпаки, працюватиме над вдосконаленням і розвитком такого виду засідань. Адже найбільш ефективною формою контролю за якістю роботи Міністерства на місцях, за словами Міністра, є і завжди буде прямий зв’язок з платниками податків та представниками громадськості.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Март 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31