ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ
4-12-2013, 12:04
ДО УВАГИ ПІДПРИЄМЦІВ НА ЗАГАЛЬНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ!
ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ ФОРМУ КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ
ЗАТВЕРДЖЕНО НОВУ ФОРМУ КНИГИ ОБЛІКУ ДОХОДІВ І ВИТРАТ
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані зареєструвати нові книги обліку доходів та витрат у державній податковій інспекції за місцем своєї реєстрації.
Ведення Книги обліку доходів і витрат є обов’язковим. Записи здійснюються у Книзі за підсумком робочого дня на підставі первинних документів про отримані доходи та документально підтверджені витрати.
Зазначимо, що такі підприємці мають можливість вибрати порядок ведення Книгу обліку доходів та витрат - в паперовому чи в електронному вигляді.
Якщо обрано ведення Книги обліку доходів та витрат в паперовому вигляді, то її обов’язково необхідно зареєструвати в податковій інспекції за місцем своєї реєстрації. Для електронної форми ведення Книги, підприємцю необхідно отримати посилені сертифікати відкритих ключів.
Нагадаємо, для безкоштовного отримання «електронного ключа» необхідно звернутися у відділення Акредитованого центру сертифікації ключів, які діють у Центрах обслуговування платників: при ГУ Міндоходів у Київській області (м. Київ, вул. Народного ополчення, 5-а) та Білоцерківській ОДПІ (м. Біла Церква, бульвар 50-річчя Перемоги, 12).
Нова форма Книги обліку доходів і витрат затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 №481 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та Порядку її ведення», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 01.10.2013 року за №1686/24218.
ПОРУШЕННЯ ВАЛЮТНОГО ЗАКОНОДАВСТВА – ШТРАФ У ГРИВНЯХ
Працівниками ГУ Міндоходів у Київській області під час проведення позапланової виїзної перевірки з питань дотримання вимог валютного законодавства, а саме перевірки своєчасності та повноти проведення розрахунків по імпортним контрактам з нерезидентами одного з підприємств області встановлено несвоєчасне отримання товару по імпорту. Підприємству нараховані штрафні санкції в сумі майже 857 тис. грн., які сплачені до бюджету в повному обсязі.
Крім того, з початку 2013 року працівниками підрозділів податкового та митного аудиту органів Міндоходів Київщини за результатами проведених перевірок з питань дотримання вимог валютного законодавства України нараховано більше 24 млн. гривень.
УПЕРЕДЖЕННЯ ПРОЯВІВ КОРУПЦІЇ В ОРГАНАХ МІНДОХОДІВ КИЇВЩИНИ
Як повідомив начальник управління внутрішньої безпеки Головного управління Міндоходів у Київській області Сергій Щербинін, з метою протидії корупції в Міндоходів Київської області та вжиття дієвих заходів, направлених на профілактику і попередження корупційних діянь, а також злочинів у сфері службової діяльності, в т. ч. хабарництву, працівниками управління з початку 2013 року проведено 409 профілактичних заходи.
Проведено 112 службових перевірок та розслідувань, за результатами яких з боку працівників Міндоходів Київщини встановлено ряд порушень. На адресу керівництва Міндоходів Київщини направлено 24 подання про усунення виявлених порушень та вжиття заходів реагування.
Для прийняття рішення до правоохоронних органів направлено 62 матеріали. За результатами їх розгляду стосовно працівників Міндоходів Київської області, за матеріалами УВБ розпочато 26 кримінальних проваджень.
У випадку проявів протиправних та корупційних дій з боку працівників Головного управління Міндоходів у Київській області необхідно телефонувати за номером «Пульсу»: (044) 284-00-07, зазначив С. Щербинін. Лінія працює цілодобово: у робочій час інформацію про корупційні та інші неправомірні дії приймають працівники, а у позаробочий - інтерактивний автовідповідач.
НА КИЇВЩИНІ БІЛЬШЕ 2 ТИС. ВЛАСНИКІВ НЕРУХОМОСТІ ПРОВЕЛИ ЗВІРКУ МАЙНА
Територіальними органами ГУ Міндоходів у Київській області надіслано майже 4,2 тис. запрошень власникам житлової нерухомості щодо звірки кількості об'єктів житлової нерухомості та розмірів їх житлової площі, половина з яких таку звірку вже провели.
Громадяни не лише перевіряли відповідність своїх даних, зазначених у документах про право власності до наявної інформації у базі даних Міндоходів, а й визначали «пільгові» розміри майна.
Згідно із законодавством, власники мають пільгу зі сплати податку на нерухомість, якщо сумарна площа житла не перевищує: для квартир –120 м. кв., будинків –250 м. кв., квартир і будинків –370 м. кв.
Під час звірки громадяни мали змогу визначити розміри такого майна, а також розрахувати суму податку на нерухомість, яку потрібно буде сплатити за ті метри, на які пільга не поширюється.
Провести звірку громадяни за власним бажанням можуть включно до 31 грудня 2013 року. Якщо звірка не буде проведена, то податок буде нараховуватися відповідно до тієї інформації, яка наявна в Міндоходів.
Нагадаємо, що з 1 січня 2013 року вступила в силу норма Податкового кодексу, згідно з якою житлова нерухомість, яка перебуває у власності як фізичних, так і юридичних осіб (у тому числі і нерезидентів), обкладається податком.
ЗА РІШЕННЯМ СУДІВ, НА КИЇВЩИНІ ДО БЮДЖЕТУ НАДІЙШЛО
МАЙЖЕ 16 МЛН.ГРН.
Така сума перевищила на 2,5 млн. гривень аналогічні надходження минулого року.
На користь органів Міндоходів Київської області задоволено 790 позовів на суму майже 752 млн. гривень, що складає 77 % від загальної суми розглянутих справ.
У судових органах з початку року перебувало 37 справ на суму 2,5 млрд. грн. за позовом платників до ГУ Міндоходів у Київській області про відшкодування ПДВ. З них за результатами розгляду на користь платника податків вирішено 3 справи на суму 6,4 млн. грн., по 5 справах на суму 127, 9 млн. грн. рішення прийнято на користь ГУ Міндоходів у Київській області.
ОПЕРАТИВНІ ТА СЛІДЧІ ПІДРОЗДІЛИ ФІНАНСОВИХ РОЗСЛІДУВАНЬ МІНДОХОДІВ КИЇВЩИНИ НА СТОРОЖІ ДЕРЖАВНИХ ІНТЕРЕСІВ
З початку року за участю оперативних підрозділів попереджено 18 випадків необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ з бюджету на 26,3 млн. грн., за цими фактами розпочато 16 досудових розслідувань.
Також працівниками припинено діяльність 2 «конвертаційних центрів» та діяльність 6-ти підпільних цехів по незаконному виготовленню підакцизних товарів.
З незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на 82 млн. грн., в т.ч. підакцизних товарів на суму близько 39 млн. грн., в тому числі спирту на 8,6 млн. грн., лікеро-горілчаних виробів на 2,3 млн. грн., тютюнових виробів на 23,8 млн. гривень.
За поточний рік працівниками оперативних та слідчих підрозділів фінансових розслідувань Міндоходів Київщини здійснювалися досудові розслідування по 519 кримінальних провадженнях. З їх загальної кількості – 167 вже закінчено, зупинено – 10, направлено за підслідністю – 54, приєднано до інших – 135 проваджень.
По кримінальних провадженнях, зареєстрованих в Єдиному реєстрі досудових розслідувань вже відшкодовано завданих державі збитків на суму понад 29,5 млн. грн., накладено арештів на майно на суму понад 19 млн. грн., заявлено цивільних позовів на суму понад 25 млн. гривень.
НЕЗАКОННО ПРИВЕЗЕНЕ «ЗАМОВЛЕННЯ» ВЛАСНИКА ПРИВАТНОГО
ЛІТАКА ВИЛУЧЕНО СПІВРОБІТНИКАМИ КИЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ
ЛІТАКА ВИЛУЧЕНО СПІВРОБІТНИКАМИ КИЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ
Гість з Великої Британії намагався незаконно перевезти контролер палива на замовлення власника приватного літака.
В аеропорту «Бориспіль» під час проходження митного контролю, громадянин Великої Британії, який прилетів до України з Туреччини, для проходження митного контролю обрав «зелений коридор». Своїми діями пасажир заявив, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України. Але під час проведення вибіркового митного контролю багажу та після проведення опитування у громадянина виявлено контролер палива в зборі до основного турбінного двигуна вартістю близько 27 тис. доларів США (212 тис. грн.). Виявлений предмет знаходився у картонній коробці виробника без ознак приховування. Всі супровідні документи на контролер палива були у наявності.
На момент проходження митного контролю належним чином оформленої митної декларації громадянин Великої Британії не мав, щодо декларування переміщуваних ним товарів до інспекторів митниці не звертався.
Працівниками Київської митниці Міндоходів складено протокол про порушення митних правил, контролер палива вилучено до винесення рішення судом у справі.
ЕЛЕКТРОННЕ ДЕКЛАРУВАННЯ – ЩЕ ОДИН КРОК КИЇВСЬКОЇ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ ДО ПРОЕКТУ «МИТНИЦЯ МАЙБУТНЬОГО»
На сьогоднішній день практично усі бюджетоформуючі підприємства, зокрема великі платники податків, здійснюють митне оформлення виключно в електронному вигляді. Як повідомив начальник Київської митниці Міндоходів Сергій Гіла, «на Київській митниці Міндоходів у 2013 році показник електронного декларування сягнув позначки 83 % від загальної кількості оформлених митних декларацій і він постійно зростає».
Україна поступово просувається до створення власної сучасної інформаційної системи. Створені усі передумови для формування та розвитку інформаційного суспільства в Україні, розроблена законодавча база. Результатом цього має бути дієва система «електронної митниці».
Київська митниця Міндоходів – одна з перших митниць, яка розпочала здійснювати митне оформлення декларацій в електронному вигляді. Саме в Київській митниці 22 березня 2011 року оформлена перша електронна митна декларація.
Досить успішно запроваджено пілотний проект митного оформлення декларацій типу «ЕА», коли товар відразу після перетину державного кордону розміщується в заявлений митний режим і направляється отримувачу, а не в місце доставки підрозділу митного оформлення. Отож для суб’єктів ЗЕД є можливість значно скоротити час перебування товарів під митним контролем, зменшити транспортні витрати й суттєво скоротити шлях від кордону до отримувача. Нині великі імпортери все більше й більше надають перевагу електронному декларуванню декларацій типу «ЕА». Відповідний показник у митниці з початку запровадження пілотного проекту (червень 2013 року) становить понад 600 митних декларацій.
Завдяки впровадженню на митниці електронного декларування прискорюється вирішення митних формальностей, зводиться до мінімуму суб’єктивний (людський) фактор під час здійснення митних процедур. Тим самим Україна наближається до світових стандартів під час здійснення митного контролю та митного оформлення.
СОРОК ТИСЯЧ ДОЛАРІВ США НАМАГАВСЯ НЕЗАКОННО ПЕРЕВЕЗТИ ГІСТЬ З ІЗРАЇЛЮ
Як повідомив начальник Київської митниці Міндоходів Сергій Гіла, cаме з такою сумою готівки співробітники Київської митниці Міндоходів затримали пасажира, який прибув рейсом з Ізраїлю.
Під час проходження спрощеного митного контролю в аеропорту «Бориспіль» через «зелений коридор» після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю, співробітники Київської митниці Міндоходів з’ясували, що пасажир має при собі близько 40000 доларів США. Готівка знаходилась в поясній чоловічій сумці без ознак приховування.
Правила спрощеного проходження митного контролю передбачають наявність у громадян готівки, що не перевищує 10 000 євро (чи еквівалент цієї суми в іншій валюті). Тому з виявленої суми громадянину пропущено 13515 доларів США. На залишок суми - 26725 доларів США складено протокол про порушення митних правил та вилучено валюту до винесення рішення судом у справі.
ЗАТВЕРДЖЕНО НОВИЙ ПОРЯДОК ЗАПОВНЕННЯ ДОКУМЕНТІВ НА ПЕРЕКАЗ КОШТІВ У РАЗІ СПЛАТИ ПОДАТКІВ, ЗБОРІВ, МИТНИХ ПЛАТЕЖІВ ТА ЄСВ
Для забезпечення оперативного надходження платежів за призначенням Міністерством доходів і зборів України затверджено порядок заповнення документів на переказ у разі сплати (стягнення) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
Міністерство зацікавлене в недопущенні випадків неправильного заповнення платниками порядку заповнення реквізитів «Призначення платежу».
Новий Порядок встановлює правила заповнення поля реквізиту «Призначення платежу» розрахункового документу при сплаті (стягненні) податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску, здійснення бюджетного відшкодування ПДВ, повернення помилково або надміру зарахованих коштів.
Сплата за кожним видом платежу та за кожним кодом виду сплати має оформлятися окремим документом на переказ.
Відповідний Порядок затверджений наказом Міндоходів України від 22.10.2013 року № 609 та набув чинності з 26 листопада 2013 року.
«З будь-якими запитаннями щодо заповнення по-новому реквізитів можна звертатись за довідками до Центрів обслуговування платників при територіальних органах Міндоходів за місцем реєстрації. Платники не повинні відчути дискомфорт та незручності при заповненні реквізитів «Призначення платежу», - зазначив начальник ГУ Міндоходів у Київський області Олег Нізенко.
ПОРУШЕННЯ ПРИ ВИПЛАТІ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРИЗВОДЯТЬ ДО ДОДАТКОВИХ НАРАХУВАНЬ В БЮДЖЕТ НА КИЇВЩИНІ
«З початку року працівниками Міндоходів Київщини, за результатами проведених перевірок та встановлених порушень податкового законодавства при виплаті заробітної плати, донараховано 12,5 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб», – повідомив начальник ГУ Міндоходів у Київській області Олег Нізенко.
Лише при проведенні перевірки одного з суб’єктів господарювання Білоцерківського району донараховано 1,2 млн. гривень. До порушення призвела виплата коштів на карткові рахунки фізичним особам без утримання податку на доходи фізичних осіб. При цьому в підтвердження статусу фізичної особи-підприємця, який є законодавчою підставою для неутримання податку, не надано копій свідоцтв про державну реєстрацію, свідоцтв платника єдиного податку, довідок про взяття на облік за формою 4-ОПП.
НА КИЇВЩИНІ БЮДЖЕТ ПОПОВНЮЄТЬСЯ ЗА РАХУНОК ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ЗАРПЛАТИ В «КОНВЕРТАХ»
Одним з основних напрямків адміністрування податку з доходів фізичних осіб в органах Міндоходів Київської області є робота з суб’єктами господарювання – юридичними та фізичними особами, що виплачують найманим працівникам заробітну плату нижче законодавчо встановленого мінімального рівня та підприємцями, що не укладають з найманими особами трудові угоди, при цьому, виплачуючи заробітну плату «в конвертах».
Нещодавно в ході проведення обстеження місця здійснення діяльності (заклад громадського харчування) працівниками Броварської ОДПІ було встановлено, що в процесі «процвітання» бізнесу, роботодавець «забув» офіційно оформити 8 громадян, праця яких приносила прибутки. Робітники отримали заробітну плату в «конвертах». Перевірка виявила факти приховування доходів від оподаткування за рахунок використання «не облікованої» готівки. До сплати в бюджет донараховано податку на доходи фізичних осіб в сумі 200 тис. гривень. Матеріали перевірки передані до органів Прокуратури, Пенсійного фонду та Фонду зайнятості для прийняття рішення згідно з вимогами законодавства відносно підприємця, який приховав від оподаткування виплачену зарплату та значні суми отриманих доходів.
Всього з початку року проведено 138 перевірок суб’єктів господарювання, які виплачували заробітну плату в «конвертах». Зазначені суб’єкти господарювання використовували працю 1881 неоформлених належним чином працівників.
В результаті вжитих заходів за виявленими порушеннями до бюджету вже додатково надійшло 2,6 млн. гривень.
КОЛЕКТИВ МІНІСТЕРСТВА ДОХОДІВ І ЗБОРІВ УКРАЇНИ ПРАЦЮЄ У ШТАТНОМУ РЕЖИМІ
Колектив міністерства доходів і зборів України працює у штатному режимі. На апаратній відеонараді зі структурними підрозділами, керівниками та співробітниками у регіонах міністр Олександр Клименко підкреслив важливість стабільної роботи колективу міністерства із забезпечення надходжень податків та зборів до державного та місцевого бюджетів.
«Ми не маємо жодного морального права поставити під загрозу забезпечення стабільних надходжень для фінансування роботи держави, місцевих громад. Це наша відповідальність перед суспільством. Наші дії повинні бути максимально відкритими і прозорими. Міністерство було і залишається поза політикою», – підкреслив міністр.
У своєму зверненні до колективу Олександр Клименко відзначив, що міністерство продовжує у повному обсязі виконувати свої функції з адміністрування податків, зборів і митних платежів. Міністр доручив забезпечити роботу усіх сервісних центрів, митних пунктів та структурних підрозділів Міністерства у штатному режимі, щоб «громадяни і бізнес мали можливість безперешкодно реалізувати свої громадянські обов’язки і права».