ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ
23-12-2013, 16:47
ЗА РІШЕННЯМ СУДІВ НА КИЇВЩИНІ ДО БЮДЖЕТУ НАДІЙШЛО
МАЙЖЕ 16 МЛН. ГРИВЕНЬ
МАЙЖЕ 16 МЛН. ГРИВЕНЬ
З початку 2013 року на розгляді в судах за участю органів Міндоходів Київської області перебувало майже 4 тис. справ на загальну суму позовних вимог більше 7 млн. грн., що вдвічі більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
На користь органів Міндоходів Київської області задоволено 833 позови на 977,5 млн. гривень, що складає майже 81 % від суми розглянутих справ.
На користь платників податків задоволено 317 позовів на суму 230,8 млн. грн., що складає 27,6 % від кількості та 19,2 % від суми розглянутих справ.
До бюджету за рішеннями судів надійшло 16 млн. грн., що на 18,6 % більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (13,4 млн. грн.).
Крім того за участю органів ГУ Міндоходів у Київській області в судових органах перебувало 228 справ за позовами платників податків про відшкодування ПДВ на суму майже 400 млн. гривень.
За результатами розгляду на користь платника податків вирішено 23 справи про відшкодування ПДВ на суму 31,3 млн. грн., по 16 справах на суму 5,3 млн. грн. рішення прийнято на користь ГУ Міндоходів у Київській області.
НА КИЇВЩИНІ УПЕРЕДЖЕНО ВІДМИВАННЯ ДОХОДІВ БІЛЬШЕ
НІЖ НА 1 МЛРД. ГРИВЕНЬ
НІЖ НА 1 МЛРД. ГРИВЕНЬ
Завдяки заходам, вжитим працівниками управління боротьби з відмиванням доходів одержаних злочинним шляхом ГУ Міндоходів у Київській області, до Банку даних про сумнівні фінансові операції внесено 57 повідомлень, де встановлена сума доходів складає 1,2 млрд. гривень. За результатами відпрацювання виявлених сумнівних фінансових операцій обліковано 15 кримінальних правопорушень.
З початку цього року передано до правоохоронних органів 51 матеріал з ознаками кримінальних правопорушень, з них: 12 матеріалів за фактом легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, де встановлена сума легалізованих доходів складає 145 млн. грн.; 15 – за фактом не сплати податків, де сума ухилення – 46 млн. грн.; за іншими фактами, передбаченими кримінальним Кодексом України – 24 матеріали, по яким збитки складають 394 млн. гривень.
ГРОМАДСЬКІСТЬ КИЇВЩИНИ «ТРИМАЄ РУКУ НА ПУЛЬСІ» РОБОТИ ОРГАНІВ МІНДОХОДІВ
11 грудня у конференц-залі ГУ Міндоходів у Київській області пройшло чергове засідання Громадської ради.
Під час засідання значна увага приділялась обговоренню «Стратегічного плану розвитку Міністерства доходів і зборів на 2013-2018 роки» та шляхів його імплементації на місцях. Відповідно до Стратегії, у найближчі п’ять років робота Міндоходів буде спрямована на вдосконалення податкових і митних сервісів, розвиток партнерських стосунків з громадянами та бізнесом, боротьбу з корупцією та «тіньовим» сектором економіки, створення умов для розвитку підприємництва та міжнародної торгівлі. Втілення в життя цього плану дозволить підвищити ефективність роботи органів Міндоходів, та, відповідно, позитивно вплине на економічний стан країни.
Підведені підсумки діяльності територіальних органів Міндоходів Київської області за січень-листопад 2013 року. До бюджетів усіх рівнів з початку року зібрано майже 26,5 млрд. гривень, що перевищує минулий рік майже на 600 млн. грн. або на 2,2 %. Відмічається позитивна динаміка перевищення зібраних платежів над індексами зростання в розрізі основних галузей. Надходження до місцевих бюджетів склали 3,6 мільярда гривень. В порівнянні з січнем-листопадом 2012 року вони збільшилися на 31 млн. гривень, або на 9,4 %.
Представники громадськості відмітили позитивні наслідки створення Міністерства доходів і зборів України.
На засіданні розглядалася також концепція запровадження Міністерством доходів і зборів України інституту уповноваженого економічного оператора та питання електронного декларування в рамках проекту «Митниця майбутнього».
Учасники Громадської ради прийняли активну участь в обговоренні питання щодо співпраці ГУ Міндоходів у Київській області з громадськими організаціями - представниками малого бізнесу стосовно спільної роботи по залученню підприємців до подання звітності в електронному вигляді до органів Міндоходів.
Наприкінці зустрічі відбулося спілкування учасників засідання з представниками засобів масової інформації.
МІНДОХОДІВ: СЛІДЧО-ОПЕРАТИВНІ ПІДРОЗДІЛИ СПРЯМУВАЛИ ДО БЮДЖЕТУ МАЙЖЕ 2 МЛРД. ГРИВЕНЬ
У 2013 році по направлених до суду провадженнях про ухилення від сплати податків добровільне відшкодування збитків збільшено в 1,5 рази. Загалом про провадженнях, що розслідуються слідчими Міндоходів, до бюджету надійшло 1,8 млрд. гривень. Таких результатів вдалося досягти за рахунок зосередження працівників слідчо-оперативних підрозділів на діяльності з базами даних та аналітично-інформаційними системами одночасно зі зменшенням втручання у господарську діяльність підприємців.
Про це заявив начальник Головного слідчого управління фінансових розслідувань Міндоходів Анатолій Яковинець під час засідання «круглого столу» з представниками громадськості та бізнесу у рамках проведення «тижня права».
Для впровадження норм нового Кримінального процесуального кодексу було розроблено програмні продукти, які дозволяють по заданих параметрах виявляти підприємства, що підпадають під певні ризики, які свідчать про несумлінних суб’єктів господарювання. За рахунок цього було зменшено безпосередні контакти оперативно-слідчих підрозділів з підприємцями.
Так, зокрема, якщо у минулому році податковою міліцією було зареєстровано 25 тис. заяв про злочини, то цього року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості лише про 12,5 тис. злочинів. Крім того, протягом поточного року до суду направлено майже таку ж кількість проваджень, як за минулий чи позаминулий роки, у тому числі і щодо 52 осіб, які вчинили податкові злочини у складі організованих груп.
Із незаконного обігу вилучено 36 млн. підроблених марок акцизного податку, 1,5 млн. пляшок фальсифікованих алкогольних напоїв, понад 19 млн. пачок підроблених тютюнових виробів.
Водночас збільшення ефективності діяльності слідчо-оперативних підрозділів не відбулось за рахунок тиску на платників податків.
«У кримінальних провадженнях, які розслідуються нашими слідчими, під вартою не утримується жодна особа. Для нас не важлива кількість кримінальних справ, важливі відрахування до бюджету – щоб всі збитки, завдані державі несумлінними підприємцями, були відшкодовані у повному обсязі», – наголосив Анатолій Яковинець.
МІНДОХОДІВ ЗАТВЕРДЖЕНО НАКАЗ ЩОДО ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ
Наказом Міністерства доходів і зборів України від 22.11.2013 № 699 затверджено Узагальнюючу податкову консультацію з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, в якій надано відповіді на ряд запитань, зокрема, щодо заповнення та подання звітності про контрольні операції, визначення обсягу контрольованих операцій, відповідальності за порушення законодавства.
Зокрема повідомляється, що першим звітним періодом для подачі Звіту про контрольовані операції буде 2013 рік. При цьому для визначення обсягу контрольованих операцій враховується вартісний показник всіх операцій окремо з кожним контрагентом у цілому за календарний рік, тобто з 1 січня по 31 грудня 2013 року. У звіті за 2013 платник податку повинен зазначити тільки ті контрольовані операції, які здійснені в період з 01.09.2013 по 31.12.2013.
Для визначення обсягів контрольованої операції (50,0 млн. грн.), враховуються наступні вартісні критерії: суми кредиту, депозиту, позики та процентів за ними, суми поворотної фінансової допомоги, вартість товару за договорами комісії, поруки, агентськими та іншими аналогічними договорами, суми комісійної (агентської) винагороди, вартість інвестицій.
Контрольовані операції відображаються у звіті за датою переходу прав власності на товари або датою складення акта або іншого документа відповідно оформленого та який підтверджує виконання робіт або надання послуг.
Платники податків, які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов'язані подавати звіт про контрольовані операції до 1 травня року, наступного за звітним. Подання Звіту із запізненням прирівнюється до неподання такого звіту і тягне за собою штрафні санкції, передбачені п. 120.3 ст. 120 Податкового кодексу України (5 відсотків від загальної суми контрольованої операції).
Окрім того, якщо платник здійснює самостійне коригування податкових зобов'язань у зв'язку з коригування ціни контрольованої операції, проведеної у звітному періоді, у податковій декларації за цей звітний період, яку платник подав з урахуванням коригувань до контролюючого органу до закінчення встановленого Податковим кодексом граничного терміну для подання декларації, то штрафні санкції, передбачені ст. 50 цього кодексу – не застосовуються.
ФОРМУВАТИ ПОДАТКОВУ ЗВІТНІСТЬ ВІДТЕПЕР МОЖНА
В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ
В ЕЛЕКТРОННОМУ КАБІНЕТІ
На веб-порталі Міністерства доходів і зборів розпочав свою роботу новий онлайновий сервіс – Електронний кабінет платника податків.
Відтепер кожний платник має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце, в якому фіксуватиметься вся інформація про його розрахунки з бюджетом. Працювати в кабінеті можна з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет.
Як зазначають фахівці Міндоходів, новий сервіс зорієнтований на зручність та допомогу платнику податків у формуванні його податкових звітів та своєчасній сплаті коштів до бюджету.
Так, у своєму Електронному кабінеті платник зможе підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу ж отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття). Для зручності податкова звітність подаватиметься одним пакетом, тобто декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилатиметься одна квитанція про прийняття декларації.
Крім того, можливості сервісу дозволяють платникам переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року. Про граничні терміни подання документів та сплати податків нагадає „Календар платника”, в якому автоматично кольором позначаються подані документи та ті, терміни яких наближаються.
Увійти до Електронного кабінету можна за адресою kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням «Електронний кабінет платника податків» на порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису. У разі відсутності такого ключа, отримати його можна безкоштовно в пунктах реєстрації акредитованого Центру сертифікації електронних ключів Міндоходів, яких на сьогодні в Україні нараховуєтсья 104.
З детальною інструкцією щодо роботи Електронного кабінету можна ознайомитися на його головній сторінці, в якій покроково розписані етапи роботи з системою.
Крім того, отримати консультацію щодо функціонування сервісу можна за тел.:
(044) 323-01-11, 067-555-01-11, 066-555-01-11.
НАДХОДЖЕННЯ ДО ЗВЕДЕНОГО БЮДЖЕТУ КИЇВЩИНИ ПЕРЕВИЩИЛИ МИНУЛОРІЧНІ ПОКАЗНИКИ
За січень-листопад 2013 року до бюджетів усіх рівнів мобілізовано майже 26,5 млрд. грн., що на 572 млн. грн. більше ніж за відповідний період 2012 року.
Аналізуючи надходження виходячи з розвитку економіки, можна позитивно відмітити підвищення темпів росту зарахувань від торгівлі, промисловості, сільського господарства та електроенергетики.
Великі підприємства області сплатили 5,5 млрд. грн. загального збору до зведеного податку. В порівнянні з минулим роком, приріст становить 240 млн. гривень.
До державного бюджету мобілізовано 22,5 млрд. грн., в т.ч. до загального фонду – майже 20,5 млрд. гривень, що більш як на 261, 5 млн. грн. перевищує відповідні показники 2012 року.
Надходження до місцевих бюджетів за 11 місяців збільшились майже на 31,5 млн. грн. і становлять понад 3,5 млрд. гривень.
Податок на додану вартість, податок з доходів фізичних осіб, податок на прибуток, плата за землю, акцизний податок та ввізне мито є основними платежами, які формують майже 90% бюджету.
ЗА ЦЕЙ РІК ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ КИЇВЩИНИ МОБІЛІЗОВАНО
ПОНАД 2,5 МЛРД. ГРИВЕНЬ
ПОНАД 2,5 МЛРД. ГРИВЕНЬ
Додаткові надходження з податку на доходи фізичних осіб склали близько 61 млн. грн., перевищивши прогнозовані показники майже на 2,5 %.
За 11 місяців 2013 року єдиного внеску надійшло більше 6,5 млрд. гривень.
Протягом року за результатами контрольно-перевірочної роботи щодо платників податків, які виплачують заробітну плату та інші доходи з порушенням чинного законодавства, донараховано майже 16 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та виявлено 2919 неоформлених найманих працівників.
ПІДРОЗДІЛИ ПОДАТКОВОГО ТА МИТНОГО АУДИТУ КИЇВЩИНИ ЗА 11 МІСЯЦІВ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ 87 МЛН. ГРН. НАДХОДЖЕНЬ
У 2013 році підрозділами податкового та митного аудиту органів ГУ Міндоходів у Київській області докорінно переглянуто підхід до організації роботи в частині зменшення кількості документальних перевірок. При цьому, донарахування податків за результатами перевірок значно зросли у порівнянні з минулим роком.
За результатами 1233 документальних перевірок, проведених підрозділами податкового та митного аудиту, донараховано податкових зобов’язань в сумі понад 1 млрд. грн., що більш як на 815 млн. грн. перевищує минулорічні надходження. Узгоджених податкових зобов’язань донараховано близько 156,5 млн. грн., що на 100 тис. грн. більше ніж за аналогічний період 2012 року.
За результатами вжитих під час перевірок заходів, протягом 2013 року підрозділами податкового контролю зменшено штучно сформовані та задекларовані у податковій звітності збитки на загальну суму понад 969,5 млн. грн., що на 768,5 млн. грн. перевищує аналогічний період минулого року. Зменшено залишки від’ємного значення податку на додану вартість більше як на 72 млн. грн., це майже на 44,5 млн. грн. перевищує відповідний період 2012 року.
НА КИЇВЩИНИ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ТЕНДЕНЦІЯ ЗБІЛЬШЕННЯ КІЛЬКОСТІ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ
Станом на 1 грудня 2013 року на податковому обліку в підпорядкованих ГУ Міндоходів у Київській області податкових інспекціях перебувало більше 166 тисяч платників, в тому числі майже 53 тисячі юридичних осіб та понад 113 тисяч фізичних осіб-підприємців.
В порівнянні з минулорічними показниками кількість платників податку на додану вартість збільшилась на 696 суб’єктів господарювання і становить 12,4 тисячі платників.
ГУ Міндоходів у Київській області за 11 місяців зареєстровано у Державному реєстрі більше тисячі фізичних осіб-іноземців та осіб без громадянства, що на 67 осіб більше минулого року.
Внаслідок створення сприятливих умов для переходу на електронний спосіб подання звітності, відсоток подання декларацій в електронному вигляді значно зріс. Протягом року 91% звітів від юридичних осіб та 51% звітів від фізичних осіб-підприємців подано в електронному вигляді.
НА КИЇВСЬКІЙ МИТНИЦІ МІНДОХОДІВ УПЕРЕДЖЕНА СПРОБА
НЕЗАКОННОГО ВВЕЗЕННЯ ГОТІВКИ
НЕЗАКОННОГО ВВЕЗЕННЯ ГОТІВКИ
У громадянина Сполучених Штатів Америки, який прилетів до України з Німеччини, співробітниками Київської митниці Міндоходів виявлена готівка в розмірі 28 675 доларів США.
Під час проходження спрощеного митного контролю через «зелений коридор» в аеропорту «Бориспіль», після перетину пасажиром «білої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю, співробітники Київської митниці Міндоходів з’ясували, що пасажир має при собі близько 30 тисяч доларів США. Готівка знаходилась у валізі пасажира без ознак приховування.
Спрощеною системою проходження митного контролю «зелений коридор» передбачено наявність у пасажирів готівки у сумі, що не перевищує 10 тис. євро. З виявленої у пасажира валюти пропущено 13 775 доларів США (еквівалент 10 000 євро).
За даним фактом складено протокол про порушення митних правил, а готівкові кошти у розмірі 14 900 доларів США вилучено до винесення судом рішення у справі.
НА КИЇВЩИНІ КІЛЬКІСТЬ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ НА СПРОЩЕНІЙ СИСТЕМІ ОПОДАТКУВАННЯ ПОСТІЙНО ЗРОСТАЄ
За 11 місяців 2013 року у Київському регіоні кількість «спрощенців» збільшилася на 567 суб’єктів і становить 6099 суб’єктів. З них понад 99 % суб’єктів господарювання застосовують IV групу і менше 1 % обрали VІ групу.
За поточний рік надходження від платників єдиного податку склали 66,5 млн. грн., що на 23 млн. грн. більше ніж в аналогічному періоди минулого року.
ПОДАТКОВИЙ БОРГ ПЛАТНИКІВ КИЇВЩИНИ ДО ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ ЗМЕНШИВСЯ МАЙЖЕ НА 9,5 МЛН. ГРИВЕНЬ
За 11 місяців 2013 року податковий борг до зведеного бюджету по Київській області зменшився більш як на 8 млн. грн. і становить понад 808 млн. грн.
Протягом листопада надходження із розстрочених грошових зобов’язань склали майже 2 млн. гривень. Зарахування від підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства, склали понад 23,5 млн. гривень.
За виконавчими документами до бюджету мобілізовано 300 тис. гривень.