ЯК У БОЯРЦІ ІВАНА КУПАЛА СВЯТКУВАЛИ

7-07-2012, 22:02

Багато цікавих свят має наш народ. Та чи не найцікавішим із них, в якому поєдналися язичницькі вірування та християнські традиції, є свято Івана Купала. Саме 6 липня на березі боярського ставу, що в історичній частині міста, відбулися купальські народні гуляння.
Святкували боярчани Івана Купала весело та дружно, всім містом, з піснями та танцями, з височенним яскравим багаттям, що освітлювало шлях човну, в якому прибули на свято Водяник та Купальниця.
ЯК У БОЯРЦІ  ІВАНА КУПАЛА СВЯТКУВАЛИ

Втім, не лише казково-міфологічні, а й цілком реальні, й від того не менш шановані гості, вітали того дня боярчан з Купайлом. До представників громади звернувся міський голова Боярки Тарас Добрівський:
- Вже стало доброю традицією на березі цього ставу святкувати Івана Купала. Так само, як і свято Водохреща, яке ми вже не перший рік святкуємо 19 січня на сусідньому Церковному ставі, на пагорбі Свято-Михайлівського храму. Я впевнений, що з кожним роком кількість учасників святкувань лише збільшуватиметься. Адже ми повертаємо це свято на береги річки Притварка, на землю Будаївську - історичну частину нашого міста…
А народний депутат України Петро Мельник, який завітав на святкування до Боярки, пройнявшись загальним піднесеним настроєм, звернувся до всіх присутніх… поетичними рядками! Після чого сказав:
- Для мене це свято асоціюється в першу чергу з Поліссям. Воно оповите особливою романтикою нашої землі, яка має яскраві та багаті традиції. Серед них - і проведення на Івана Купала таких народних гулянь. Тож нехай кожен із вас знайде свою квітку папороті, - побажав усім присутнім Петро Володимирович.

Приготував Петро Мельник для боярчан у подарунок і віночок улюблених пісень, які співав увесь берег.
Чарівний казковий вечір лише світлими тінями ховається десь у верболозах та комишах, але вже відчувається в повітрі щось неймовірне. Це неймовірне відчувається у всьому: у дівочих хороводах на березі, у прикрашених стрічками вітах деревця, у віночках на дівочих голівках… А надто у піснях. Їх щедро дарують гостям всі учасники казкового Купальського дійства: Аліна Храпачевська, Тома Петриченко, Настя Андрухів, Даша Левковська, Тетяна Зузанська, Даша Корнійчук…
ЯК У БОЯРЦІ  ІВАНА КУПАЛА СВЯТКУВАЛИ

Свої пісенні подарунки до свята приготували ансамбль української пісні "Боярчаночка" та гурт "ТріоРіо", чиї пісні змусили немовби зупинитися час. Той заслухався чарівним співом і залишився на святі, забувши навіть призахідне сонце опустити у води ставка… Просто не злічити усіх пісенних перлів, які щедро розсипають дзвінкі дитячі голоси, й номерів тієї танцювальної феєрії (танок русалок, танок "Віночок", "Марена", молодечий козацький танок з шаблями тощо), до якої раз-по-раз приєднуються навіть глядачі. Бо ж на березі всім місця вистачить!
Та ось пішов тихий плескіт по воді, причалив човен до берега, зійшли з нього Водяник та Купальниця... І спалахнуло яскраво високе Купальське вогнище, закликаючи сяйвом своїм всіх до забав молодечих і спалюючи у своєму жаркому палахкотінні все недобре та зле, все те, що заважає жити чесним людям.
…"В ніч на Йвана Купала з неба зірка упала", щоб відродити у наших серцях пам'ять пращурів і їхню нестримну веселість, щоб подарувати відчуття єдиної родини, щоб засвітити лампаду щастя у душі, пробуджуючи у серцях одвічні таланти свого роду-племені. Зловіть ту ясну зорю, плекайте й бережіть її і… загадуйте бажання, які обов'язково здійсняться…

В чому переконаний
Радислав Кокодзей,
фото автора

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Февраль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29