ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ – ЗАВДАННЯ ПЕРШОЧЕРГОВЕ
4-02-2014, 16:56
3 лютого, під час апаратної наради у голови РДА Володимира Пака за участі першого заступника голови РДА Миколи Шкаврона, заступників голови РДА, голів місцевих рад, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів адміністрації, було обговорено питання реалізації у районі завдань Президента України Віктора Януковича щодо забезпечення доступності медичної допомоги та медичного обслуговування для населення, розвитку інфраструктури закладів охорони здоров’я, зокрема у напрямку профілактики та лікування онкологічних захворювань.
За прогнозами ВООЗ, захворюваність на рак у всьому світі зросте до 2020 року вдвічі. Причини розвитку онкології, як вважають науковці, різні, але якщо хворобу вчасно виявити, то на сучасному етапі розвитку медицини, її можна вилікувати. Тому нині в нашій державі, завдяки соціальним ініціативам Президента України Віктора Януковича, саме профілактиці онкозахворювань приділяється першочергова увага.
Для Києво-Святошинського району ця проблема не менш актуальна, наголосив під час засідання головний лікар ЦРЛ Василь Кравченко. За даними статистики, в середньому кількість пацієнтів, у яких онкозахворювання виявлено вперше, щороку зростає в середньому на 100-130 осіб. Загалом, на обліку у лікаря-онколога нині перебуває 4 799 хворих, у тому числі – 35 дітей. Основні патології, які на сьогодні прогресують, – рак молочної залози, шкіри, щитової залози.
Чи не найголовнішою з причин є те, що переважна кількість мешканців ігнорує щорічні обов’язкові медичні обстеження і звертається до закладів медицини тоді, коли хвороба починає прогресувати.
Тому ще минулого року в районі було розроблено, а райрадою затверджено програму «Онкологія» до 2016 року, якою передбачено втілення різноманітних заходів для профілактики та лікування онкозахворювань, що нині втілюються в життя.
Як наголосив Василь Віталійович, щороку в районі проводяться регулярні медичні профілактичні огляди населення. Так, лише в сільській місцевості виїзними бригадами фахівців минулого року було оглянуто 20627 осіб, із яких 9646 – дітей.
Для покращення діагностики в ЦРЛ є сучасні біохімічні аналізатори, електрокардіографи, пересувний флюорограф, цифровий стаціонарний флюорограф, рентген-апарат, апарати УЗД-діагностики, мамограф, МРТ, комп’ютерний томограф. Таким чином, пацієнти мають можливість проходити обстеження на достатньо високому рівні. З метою раннього виявлення пухлин і зовнішніх злоякісних новоутворень впроваджено скринінгові програми. Зокрема, раку шийки матки (палькоскопія), цитологічне обстеження, мамографічне та ін.
Минулого року з метою профілактики було обстежено цистологічно 37670 жінок, що складає 60 % від загальної їх кількості, виконано 7993 пальпоскопій, при цьому виявлено 1566 патологій.
Всі пацієнти з підозрою на онкопатології та з виявленими раковими захворюваннями направляються до спеціалізованих лікувальних закладів, де проводиться морфологічна класифікація діагнозу, ультразвуковий діагностичний контроль, дообстеження та призначається відповідне лікування. Всі відомості про пацієнтів з уперше в житті встановленим діагнозом вводяться до відповідного єдиного реєстру України.
Минулого року отримали спеціалізоване лікування 982 хворих, у тому числі із вперше в житті встановленим діагнозом – 582 хворих. Безоплатно онкохворі за рецептами лікарів були забезпечені необхідними ліками, на що було задіяно 713 тис. грн. бюджетних коштів і 1 млн. 933 тис. грн. – коштів Чорнобильського фонду.
За домовленостями з Інститутом раку, минулого року у Центральній районній лікарні впродовж травня і червня працювала пересувна жіноча консультація по ранньому виявленню онкопатологій. Безкоштовно було оглянуто понад 500 жінок.
Медичними працівниками району проводиться систематична робота з інформування населення щодо необхідності профілактики, ранньої діагностики онкозахворювань та їх лікування.
«Профілактика захворювань, – на завершення наголосив Володимир Пак, - є одним із пріоритетів реформи медичного обслуговування шляхом розвитку інституту сімейного лікаря та укріплення первинної ланки медичної допомоги, проголошеної Президентом України Віктором Януковичем у Програмі економічних реформ. А переорієнтація роботи медичної галузі у бік профілактики, активне впровадження здорового способу життя – головний пріоритет реформи в охороні здоров’я. Своєчасно виявлене захворювання на ранній стадії, зокрема, онкологічне, перестає бути вироком. І за сучасних медичних технологій може бути виліковним. Тому вважаю за необхідне продовжити й посилити профілактичні заходи з раннього виявлення онкозахворювань у нашому районі».
ПРОФІЛАКТИКА ТА ЛІКУВАННЯ ОНКОЗАХВОРЮВАНЬ – ЗАВДАННЯ ПЕРШОЧЕРГОВЕ