Інспекція з питань захисту прав споживачів у Київській області повідомляє

11-02-2014, 14:42

Пам´ятка для батьків: дитячі іграшки та їх безпечність

Насправді вибрати безпечну іграшку, яка може викликати інтерес у дитини, досить важко. Вибір і покупка іграшок - важливий захід, який вимагає серйозного ставлення.
Отже, з чого почати? Ось кілька порад, які допоможуть вам придбати безпечні іграшки, що приносять радість дітям.
Купуйте іграшки, відповідно до віку дитини.
Щороку неякісні та небезпечні іграшки стають причиною того, що діти опиняються в лікарнях зі всілякими травмами. У деяких випадках такі іграшки призводять до загибелі дітей. Саме тому перш ніж купити дитині іграшку, потрібно подивитися на бирку із зазначенням рекомендованого віку. Майже всі іграшки, що продаються сьогодні в магазинах, супроводжуються такими бирками. При цьому потрібно пам'ятатати:
- іграшки, призначені для дітей старше 3-х років, не можна давати немовлятам і дітям, які не досягли трирічного віку. Такі іграшки можуть містити маленькі деталі, які при випадковому проковтуванні можуть викликати удушення у маленьких дітей. Дітям, які не досягли трирічного віку, також не рекомендується давати іграшки зі шнурами, проводами або мотузками, довжина яких перевищує 30 сантиметрів, бо вони можуть виявитися намотаними навколо шиї дитини.
- дітям, які не досягли восьмирічного віку, не рекомендується давати іграшки з гострими краями, а також іграшки, що працюють від електрики, не враховуючи батарейки.
- купуючи іграшку для старшої дитини, пам'ятайте про небезпеку, яку вона може представляти для меншої дитини. Так, наприклад, електронний настільна гра може бути чудовою розвагою для 10-річної дитини, і виявитися небезпечною для його дворічного брата. Це зовсім не означає, що страшим дітям слід відмовляти в покупці певних іграшок. Це всього лише означає те, що старші діти повинні тримати свої іграшки подалі від своїх молодших братів і сестер.
Керуйтеся здоровим глуздом.
Вік дитини може служити керівництвом при купівлі іграшки, проте уява і здоровий глузд також мають важливе значення. Уявіть всі можливі, в той же час розумні способи, які можуть викликати травму у дитини за допомогою даної іграшки. При цьому керуйтеся такими застереженнями:
- Якість.
Звертайте увагу на міцність іграшок. Переконайтеся в тому, що у м'яких іграшок міцні шви і міцно пришиті гудзики і очі. Регулярно оглядайте іграшки дітей з метою проведення ремонту зламаних частин або позбавлення від іграшок, не придатних для подальшого використання. При купівлі іграшки стежте за тим, щоб іграшка була не пошкоджена та відповідала рекомендаціям з безпеки.
- Розмір.
Зверніть увагу на вагу і розмір іграшки. Маленька дитина може поранитися, якщо на нього випадково впаде важка іграшка. Так, наприклад, дитині, яка вчиться їздити на велосипеді, краще придбати маленький велосипед, щоб уникнути серйозних травм у разі його перекидання. Якщо дитині від 1 до 3 років, то слід звернути увагу на триколісні дитячі велосипеди.
- Токсичність.
Переконайтеся в тому, що іграшка не містить токсичної фарби або свинцю. Купуйте іграшку з написом ASTM D-4236, яка означає, що іграшка перевірена на токсичність.
- Займистість.
Новорічні костюми не повинні бути легкозаймистими.
- Захисне спорядження.
Якщо ви вирішили купити дитині велосипед або роликові ковзани, не забудьте про шолом, наколінники і нарукавники.
Не залишайте дитину без нагляду.
Навіть найвихованіша і найрозумніша дитина може використовувати безпечну іграшку, відповідно до її віку, небезпечним чином.
Найкращий спосіб захистити дитину - це тримати її під постійним наглядом.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Апрель 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30