ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ПОВІДОМЛЯЄ
19-03-2014, 16:00
ЗАВДЯКИ СЛІДЧИМ ДПІ У КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОМУ РАЙОНІ ДЕРЖАВІ ВІДШКОДОВАНО ЗБИТКІВ НА ЗНАЧНУ СУМУ
Впродовж 2013 року за кримінальними провадженнями, що розслідувались слідчими слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі, бюджету відшкодовано збитків на суму понад 14,5 млн. грн., що становить понад 63 відсотка від загальної суми завданих злочинами збитків.
За ініціативою слідчого управління у закінчених кримінальних провадженнях заявлено цивільних позовів на загальну суму понад 2 мільйони гривень.
Ліквідовано діяльність 1 «конвертаційного центру», послугами яких скористалось понад 300 підприємств-вигодонабувачів та через рахунки яких проведено понад млн. грн.
Протягом 2013 року цього року проведено 12 перевірок СГД, які користувалися послугами «конвертаційних центрів», за результатами яких донараховано несплачених податків в сумі 10,7 млн. грн. та стягнуто в бюджет 900,0 тис. гривень.
У січні-грудні 2013 року оперативними працівниками в сфері розкрадання бюджетних коштів та їх легалізації зібрано та передано 6 матеріалів до СУ ФР ДПІ у Києво-Святошинському районі для внесення до ЄРДР, по яких встановлено збитків на загальну суму 2 154,1 тис. грн., з яких відшкодовано – 512,0 тис. грн.;
Встановлено 2 факти експорту до офшорів та країн з пільговим оподаткуванням на суму 37 000 доларів США та обліковано 2 кримінальні правопорушення, які внесено до ЄРДР.
Встановлено 6 фактів незаконної заяви на відшкодування ПДВ, в результаті чого попереджено втрати бюджету на загальну суму понад 4,0 млн. гривень.
ВИКРИТО ЗЛОЧИН З ВИКОРИСТАННЯМ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі в ході відпрацювання одного з товариств з обмеженою відповідальністю, яке веде господарську діяльність на ринку послуг мобільного зв’язку, проведено аналіз отриманих та виданих податкових накладних підприємства, зареєстрованих та внесених до архіву податкової звітності.
Підприємству належить мережа магазинів мобільного зв’язку та електроніки, яка працює під відомою торгівельною маркою.
Проведеним аналізом встановлено, що підприємство дійсно працює на ринку послуг мобільного зв’язку, здійснює купівлю та продаж відповідних товарів (мобільні телефони та супутні до них товари, ваучери поповнення мобільного рахунку).
Також слідчими встановлено, що посадові особи здійснили емісію електронних грошей Web-Money в сумі понад 10 млн. грн., а готівку використовували у власних потребах.
За матеріалами слідства співробітниками оперативного підрозділу зареєстроване кримінальне провадження за ознаками складу кримінального правопорушення, відносно службових осіб зазначеного підприємства.
Слідство триває.
ПІДПРИЄМСТВО УХИЛЯЛОСЬ ВІД СПЛАТИ ПОДАТКІВ ТА ХОТІЛО ВІДШКОДУВАННЯ ПДВ
Нещодавно працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Києво-Святошинському районі до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, щодо одного з підприємств району.
Слідчими встановлено, що впродовж 2013 року посадові особи одного з ТОВ ухилялись від сплати податків шляхом безпідставного формування податкового кредиту з податку на додану вартість на загальну суму понад 2,8 млн. грн. при здійсненні транспортування та поставки холодильників, морозильних камер та пральних машин від підприємств, які мають ознаки «фіктивності».
Також з’ясовано, що службовими особами підприємства впродовж 2013 року безпідставно включено до відшкодування з бюджету на розрахункові рахунки ПДВ на загальну суму 1,4 млн. грн.
Триває слідство.
У ЛЮТОМУ ДО МІСЦЕВОГО БЮДЖЕТУ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ МОБІЛІЗОВАНО ЗНАЧНУ СУМУ
Вагомим джерелом наповнення місцевої скарбниці є єдиний податок на підприємницьку діяльність. Як зазначають підприємці, застосування спрощеної системи оподаткування – це досить зручний спосіб ведення бізнесу, обліку та фінансової звітності, а також справляння єдиного податку.
У Києво-Святошинському районі зареєстровано 6317 платників єдиного податку. З них 787 – юридичні особи та 5530 – фізичні-особи підприємці, які здійснюють підприємницьку діяльність на спрощеній системі оподаткування.
За лютий 2014 р. зафіксована значна сума приросту по надходженням зі сплати єдиного податку на підприємницьку діяльність. Так, за лютий цього року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року сума приросту склала 2,8 млн. грн. А загалом за лютий 2014 р. надходження зі сплати єдиного податку склали 7,6 млн. грн.
У зв’язку з тим, що кошти, які надходять до місцевих бюджетів, в подальшому направляються на розвиток та підтримку соціальних програм регіону, їх наповнення є одним із головних завдань, які стоять перед Відомством.
ЗА КОРИСТУВАННЯ ПРИРОДНИМИ РЕСУРСАМИ НАДХОДЖЕННЯ ПЕРЕВИЩИЛИ 469,0 ТИС. ГРН.
Охорона навколишнього природного середовища, раціональне використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини – невід’ємна умова сталого економічного та соціального розвитку нашої Держави.
Платежі за користування природними ресурсами – є найважливішим компонентом економічного механізму природокористування. Чинним законодавством сформована правова основа для встановлення плати за користування надрами, лісами, водою, землею й іншими видами природних ресурсів.
Так, підприємцями Києво-Святошинському району у лютому 2014 р. сплачено понад 469,3 тис. грн. до місцевого бюджету за користування природними ресурсами.
Надходження з плати за користування лісовими ресурсами у лютому 2014 р. склали 207,6 тис. грн. Платежі за користування надрами за лютий 2014 р. склали суму 50,0 тис. грн.
У лютому 2014 р. надходження з плати за спеціальне користування водними ресурсами досягли суми 211,7 тис. грн. Зазначена сума на 23,6 тис. грн. перевищила показник аналогічного періоду минулого року.
Зазначимо: незважаючи на складну ситуацію в країні, досягнуто досить високих показників щодо плати за користування природними ресурсами.
БЮДЖЕТ КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКОГО РАЙОНУ ПОПОВНИВСЯ НА 6,3 МЛН. ГРН. ВІД ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ
Одним із джерел наповнення місцевого бюджету є плата за землю. Земельний податок - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів. Землекористувачі - це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.
У Києво-Святошинському районі обліковується 1195 платників за землю - юридичних осіб, а також - 77600 фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців землекористувачів. Вони, в свою чергу, є власниками земельних ділянок або власниками земельних часток (паїв).
Протягом лютого 2014 року до місцевого бюджету платниками Києво-Святошинського району сплачено майже 6,3 млн. грн. земельного податку.
Потрібно відмітити, що використання власності на землю не може завдавати шкоди інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію і природні якості землі. Оскільки земля є основним національним багатством, то вона перебуває під особливою охороною держави.
Працівники Києво-Святошинської ДПІ і надалі сумлінно виконуватимуть функції та завдання щодо стабільного та ритмічного наповнення місцевого бюджету.
У ЛЮТОМУ НАДХОДЖЕННЯ З ПДФО ПЕРЕВИЩИЛИ 39,0 МЛН. ГРН.
Прямі податки є вагомим засобом формування доходів бюджету. Крім того, прямі податки є важливим інструментом державного регулювання доходів платників, інвестицій, нагромадження капіталу, ділової активності, сукупного споживання та інших важливих чинників цілісності, стабільності та розвитку суспільства. Одним із головних елементів податкової системи України є прибуткове оподаткування громадян, зокрема податок на доходи фізичних осіб (ПДФО). Він є одним із основних джерел доходів бюджету та виконує роль соціального регулятора, оскільки стосується кожного члена суспільства.
Так, у лютому 2014 р. Державною податковою інспекцією у Києво-Святошинської забезпечено 39,1 млн. грн. надходжень з податку на доходи фізичних осіб, що на 4,3 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.
Можна зазначити, що податок на доходи фізичних осіб виконує важливу фіскальну та соціально-регулятивну функції. Реформування податкового законодавства має сприяти надходжень до бюджету та має створити умови для підвищення впливу податку на рівень життя населення.
У КИЄВО-СВЯТОШИНО НАДХОДЖЕННЯ ВІД АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ СТАНОВИЛИ ПОНАД 9,1 МЛН. ГРН.
Понад 9,1 млн. грн. акцизного податку із ввезених в Україну товарів мобілізовано державною податковою інспекцією у Києво-Святошинському районі впродовж лютого 2014 року. Зазначена сума на 6,8 млн. грн. перевищила надходження щодо показника відповідного періоду 2013 року.
Загалом з початку року сума надходжень з зазначеного податку склала майже 10,0 млн. грн., що в свою чергу на 5,6 млн. грн. більше ніж зібрана сума податку за аналогічний період минулого року.
Підприємствами, які зареєстровано у Києво-Святошинському районі сплачується вищезазначений податок з наступних видів підакцизної продукції, а саме: тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби, пиво, нафтопродукти.
НАДХОДЖЕННЯ З АДМІНІСТРУВАННЯ ЄДИНОГО ВНЕСКУ ПЕРЕВИЩИЛИ 112,0 МЛН. ГРН.
В ДПІ у Києво-Святошинському районі створено всі необхідні умови для якісного та оперативного опрацювання звітності про суми нарахованого єдиного соціального внеску, а також проводяться заходи з надання консультаційної допомоги щодо адміністрування єдиного внеску платникам.
Так, за лютий місяць 2014 року по платежах з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які адмініструє ДПІ у Києво-Святошинському районі надійшла сума - 112,4 млн. грн. Зазначена сума надходжень перевищила минулорічний показник на 4,9 млн. грн.
ДПІ у Києво-Святошинському районі нагадує, що з питань адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування можна звертатись за адресою: ДПІ у Києво-Святошинському районі, м. Вишневе, вул. Ломоносова, 34, кабінет №44, телефон 04598-5-88-18.
Також для платників податків працює інформаційно-довідковий департамент з багатоканальним телефоном 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно) з 08:00 до 20:00 (крім суботи та неділі).
ЗБІР НА РОЗВИТОК ВИНОГРАДАРСТВА, САДІВНИЦТВА І ХМЕЛЯРСТВА ПЕРЕВИЩИВ 49,8 МЛН. ГРН.
Протягом січня-лютого 2014 року до Державного бюджету платниками податків Києво-Святошинського району забезпечено надходжень по збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства 11,6 млн. грн., що становить 5,3 % усіх надходжень до Державного бюджету за цей період.
Фахівці Києво-Святошинської ДПІ зазначають, що з початку року досягнуто значних позитивних показників росту з надходжень зі збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства. Сума приросту на 1,6 млн. грн. перевищила суму надходжень за аналогічний період минулого року.