ЗНОВУ ЛУНАЄ ТАРАСОВЕ СЛОВО
17-04-2014, 14:29
10 квітня у районному будинку культури, що в Новосілках, знов лунали невмирущі Тарасові вірші: саме цього дня близько 50 учасників ХХІІІ обласного огляду-конкурсу читців ім. Т. Г. Шевченка віком від 6 до 70 років змагалися у майстерності їх постановки та декламування.
Свято відбувалося у рамках відзначення 200-річчя з дня народження поета та 150-річчя з дня його перепоховання. Продемонструвати свою майстерність цього дня з’їхалися з різних районів, міст, сіл Київщини ті, кому не байдужа творчість Великого Кобзаря - учасники театральних колективів, гуртків, студій художнього читання – переможці міських та районних відбіркових турів.
Кожен міг випробувати власні творчі сили в одній із чотирьох номінацій: декламування твору Т. Г. Шевченка чи творів сучасних українських і зарубіжних поетів, письменників, декламування авторського твору чи сучасних українських авторів на шевченківську тематику, літературно-музичний супровід за творами Великого Кобзаря чи відповідна літературно-музична композиція.
Іще ніколи, мабуть, донині творчість Тараса Шевченка не була такою актуальною, як сьогодні, та не була сповнена такої величі, пророчої сили, як цього дня з вуст виконавців. Вражає те, з яким піднесенням і глибоким запалом читці доносили до глядачів мудре та невмируще шевченкове слово.
Майстерність читців художнього слова за культурою мовлення, сценічним костюмом, відповідністю репертуару, хронометражем виступу, артистизмом, використанням музичного супроводу оцінювало журі в складі: голова – режисер театру ім. Івана Франка, заслужений діяч мистецтв України та незмінний консультант Київського обласного центру народної творчості Петро Іллєнко, директор Київського обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Тіна Гресько, її заступник Наталі Зурабян, режисер, художній керівник Центру Оксана Чабан і художній керівник Центру Ніна Михайлишина.
Завдання перед журі стояло непросте, адже конкурсанти не тільки декламували надзвичайно різноманітні твори Тараса Шевченка, як от «Якби мені черевички», «Ще не вмерла Україна», «Кавказ», «Наймичка», «Мені тринадцятий минало...» та ін., а й досить часто обирали надзвичайно оригінальну форму їх подачі.
Та все ж, після довготривалих дебатів, переможців було визначено. Серед них – і юна боярчанка Валерія Гоц (14 років), учениця ЗОШ № 1, яка посіла ІІІ місце.
Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!