ЗАРАДИ ГРОМАДСЬКОГО МИРУ, ЗЛАГОДИ, ДОБРОБУТУ ТА ПОРОЗУМІННЯ
15-05-2014, 10:06
14 травня голова Києво-Святошинської районної держадміністрації Сергій Возний у форматі «круглого столу» за участі заступника голови РДА Анатолія Іскоростенського, представників структурних підрозділів РДА, голови громадської ради при Київоблдержадміністрації Миколи Матьори та голови громадської ради при РДА Івана Дерди, голів місцевих рад, установ, громадських організацій, релігійних громад, самооборони провів районний громадський форум «Києво-Святошинський район - територія миру, злагоди, добробуту та порозуміння»
Відкриваючи форум, Іван Дерда коротко охарактеризував ситуацію в країні, нагадав присутнім про ті заходи та зусилля, що їх докладають в. о. Президента України Олександр Турчинов і Уряд для стабілізації, а також коротко окреслив головну мету зібрання – підписання Меморандуму.
Виступаючи перед присутніми, Сергій Возний доповів про зроблені владою кроки для підтримання миру, спокою та законності в районі. Він нагадав, що такі заходи нещодавно пройшли в Київоблдержадміністрації, тому й наш район, підтримуючи єдність, мир і добробут України, також долучається до них.
«Я переконаний, - наголосив під час виступу Сергій Олександрович, - що кризу ми подолаємо лише спільними скоординованими зусиллями. Консолідація, взаємоповага та єдність стануть дієвим механізмом у підтриманні конструктивного діалогу між владою та громадою. Ми вислухаємо кожну вашу пропозицію, думку щодо шляхів вирішення проблемних питань та бачення подальшого розвитку району. Вважаю, що у нас з вами досить розуму, мудрості, здорового глузду, щоб не допустити протистояння, розвалу економіки, конфліктних ситуацій на території нашого району. Тому пропоную обговорити положення Меморандуму про громадянський мир та національну єдність на території району під гаслом: «Києво-Святошинський район – територія миру, злагоди, добробуту та порозуміння».
За активну громадську позицію від імені голови РДА та особисто від себе присутнім подякував Анатолій Іскоростенський, закликавши при цьому до діалогу з громадами населених пунктів: «Саме налагоджений конструктивний діалог між владою та громадою дасть поштовх до ефективного вирішення всіх найболючіших проблемних питань. Зрозуміло, що та політична ситуація, що є в нашій державі, досить нестабільна. Ми власним прикладом повинні показати, що є прямий діалог між владою та громадою, вирішуються всі проблемні питання, вчасно проводяться заробітні плати та соціальні виплати. Злагоджені дії влади та громади сприяли створенню спокійної атмосфери у День Перемоги в районі. Водночас, ми намагались вшанувати увагою кожного ветерана та учасника бойових дій».
Охочих висловитися на зібранні було чимало. Адже у залі не було байдужих до майбутнього. Під час обговорення голова Києво-Святошинської районної організації ветеранів війни та ЗС Анатолій Пастовенський зазначив: «Максимальна довіра до влади народжується з дієвості самої влади, її готовності вирішувати проблеми як громад населених пунктів в цілому, так і кожної конкретної людини. Святкування Дня Перемоги ще раз довело здатність влади та громади до консолідації».
Про необхідність підписання такого Меморандуму та його важливість зазначила й голова Києво-Святошинської районної організації УСВА (воїнів-інтернаціоналістів) Лариса Козленко: «На жаль, 2014-й рік став роком бойових дій на території нашої держави. Людям, які пройшли дорогами справжніх воєн у інших державах, нині боляче спостерігати за тим, що ллється кров в Україні. Багато з наших побратимів нині знаходяться там, на сході та півдні України, захищаючи її цілісність. Інші допомагають на території нашого району чим тільки можуть. Наша організація нараховує 160 дієвих осіб, і ми є завжди там, де потрібна наша допомога. Ми досі не можемо зрозуміти, як можна було нашу армію залишити без одягу, житла, зброї та захисту».
Свою підтримку висловили й голови місцевих рад. Так, голова Крюківщинської сільської ради Андрій Кріпак підкреслив: «Переконаний, що для того, аби в громаді все було в порядку, людей потрібно чути і вирішувати їхні проблеми. Загалом переконаний, що нині найголовніше – гідно провести вибори Президента України. Адже обрання Глави Держави принесе, нарешті, мир, спокій, лад і стабільність Україні».
Дмитрівський сільський голова Тарас Дідич наголосив: «Питання єдності нашої громади є дуже важливими. Адже від цього залежить, яким шляхом і наскільки успішно ми рухатимемося далі. Якщо не буде взаєморозуміння між людьми, не буде миру, розбудовувати район стане ще важче. Та попри все, громада в нашому районі відзначається толерантністю, виваженістю, мудрістю. Саме тому вирішуються всі поставлені завдання. Я вважаю, що це нормально, коли є різні думки та погляди – кожен має право висловити свою думку. Але ми повинні вміти чути й прислухатися один до одного, навіть коли змушені поступатися власними інтересами та амбіціями. Адже практика довела: тільки рішення, прийняті колективно, і є найдієвішими та найкращими».
Микола Матьора, як куратор і мешканець нашого району, подякував присутнім за те, що за основу районного Меморандуму було взято документ, підготовлений на обласному рівні. Адже в ньому були враховані побажання та пропозиції кожного району, і нашого – зокрема. Засудив руйнацію пам’ятників історії, до якого б періоду вони не стосувалися. Адже такі дії лише підсилюють напругу в суспільстві.
«Прийшла до влади нова еліта нації, прийшли нові люди. І вони потребують всебічної підтримки громади. Адже без цього неможливо». Також він розповів про нові принципи та підходи в роботі обласної громадської ради.
Після обговорення питань порядку денного, учасниками заходу було прийнято і підписано Меморандум про громадянський мир та національну єдність на території Києво-Святошинського району «Києво-Святошинський район – територія миру, злагоди, добробуту та порозуміння».
Загалом, під час роботи додатково було обговорено й інші важливі питання. Зокрема, створення антикризового комітету з метою забезпечення участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення, знаходження оптимальних шляхів реагування на сучасні проблеми, підвищення ефективної співпраці влади і громадськості в усіх галузях та сферах, в т.ч. в органах влади на місцях, тощо.
Також учасники зібрання обговорили питання про надання житла біженцям, яких вже на сьогодні звернулося близько 100 осіб, а також 30 осіб самооборони Майдану. Порушувалися також і питання діяльності районних установ міліції, суду та прокуратури.
На завершення Сергій Возний висловив вдячність учасникам форуму за плідну співпрацю і сподівання, що небайдужість громад сприятиме розбудові району заради громадського миру, злагоди, добробуту та порозуміння: «Керівництво райдержадміністрації запевняє, що гарантує мирне волевиявлення народу, право на зібрання, але мусить захистити мешканців від провокацій, забезпечити порядок і стабільність. Тому закликає громадян висловлювати свою думку цивілізовано й не піддаватися на провокації, не розповсюджувати неперевірену інформацію, бути толерантними, уважними та мудрими».
ЗАРАДИ ГРОМАДСЬКОГО МИРУ, ЗЛАГОДИ, ДОБРОБУТУ ТА ПОРОЗУМІННЯ