«КАЗКА»: НОВА ЗА ФОРМОЮ ТА ЗМІСТОМ

21-05-2014, 14:41

«КАЗКА»: НОВА ЗА ФОРМОЮ ТА ЗМІСТОМ
«КАЗКА»: НОВА ЗА ФОРМОЮ ТА ЗМІСТОМ
На початку цього року у Боярці відкрився новий дитячий садочок "Казка" на базі колишнього дитячого будинку "Родина".
І хоча поява нового дитсадка й так подія нині непересічна, "Казка" особлива ще й тим, що тут уперше в Боярці засновано групу, що працює у вальдорфському напрямі.
Вальдорфська педагогіка - це найпоширеніша у світі система альтернативної освіти, яка має на меті розкрити у дитині її призначення та розвинути закладене природою. Тому і підхід до кожної дитини у межах такої педагогіки - дуже індивідуальний.
Згідно із вальдорфською концепцією, до семирічного віку дитина має розвиватися духовно й емоційно, а не суто інтелектуально, тому у цій групі не завчають букви та цифри, а займаються спостереженнями за природою, в ігровій формі вивчають іноземні мови (англійську та німецьку), віршики та лічилочки, вчаться допомагати дорослим прибирати, готувати тощо.
Вальдорфці переконані, що популярний нині ранній розвиток потрібен радше батькам дитини для самоствердження, аніж самому маляті. Натомість у вальдорфській групі багато занять, які опосередковано впливають на розвиток інтелекту (приміром, розвиток дрібної моторики, а отже і мовних здібностей).
Сьогодні у "Казці" групу постійно відвідують до 15 дітей, а з осені очікують понад 20 вихованців. Дітки малюють акварельними фарбами, грають у пальчикові ігри, ліплять з воску, займаються рукоділлям, бавляться дерев'яними іграшками, печуть печиво. Група різновікова (3-6 років) і нагадує велику родину: молодші переймають досвід старшеньких, а старші вчаться дбати про малюків. "Родинний" підхід виявляється також в активній участі батьків у житті групи: татусі обладнують дитячий майданчик та власноруч майструють дерев'яний конструктор, а мами шиють забавки із фетру, одяг для ляльок, торбинки для дитячого одягу тощо.
Батьки беруть активну участь у підготовці до свят: не просто дивляться показові звітні концерти, а водять разом із дітками хороводи, грають в ігри, готують частування. Приміром, на свято зустрічі весни разом прикрашали деревця паперовими птахами та перетягували з дітками канат, розділившись на групи весни та зими, а на Великдень шукали у траві солодкі яйця, які передбачливо заховав зайчик.
У вальдорфській педагогіці методи зацікавлення піснею, грою, власним прикладом використовують замість нотацій та наказів: "Сядь! Стій! Зроби". І такий підхід часом набагато ефективніший, ніж традиційний, добре знайомий теперішнім дорослим із радянського дитинства.
За вальдорфською методикою у світі працюють не лише дошкільні заклади. Перша вальдорфська школа заснована у 1919 році у Німеччині, кількість таких шкіл у світі почала стрімко зростати у 1980-х роках і нині їх понад тисячу, в Україні - лише чотири.
Тенденцію популяризації вальдорфської освіти підтримала і Боярка. Але передовсім можливість роботи такої групи - це заслуга Галини Косовської, завідувачки ДНЗ "Казка", унікальної людини: педагога із великим досвідом і водночас відкритої до нового. Галина Володимирівна зробила усе для комфортного існування групи: створила бездоганні побутові умови, виділила окрему територію для дерев'яного майданчика, прийняла до педагогічного колективу вихователів, що володіють методикою, та продовжує сприяти цій роботі.

Навігація порталу

Офіційна інформація

Боярська міська рада:

м. Боярка, вул. Грушевського, 39
Телефон Боярської міської ради: (093) 303-03-76
E-mail: boyarka-rada@ukr.net

Погода

волог.:

тиск:

вітер:

волог.:

тиск:

вітер:

Соціальні мережі

Календар

«    Май 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31